Autor Wątek: Przerywa na benzynie. Na LPG ok.  (Przeczytany 4407 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kaluzny15

  • Gość
Przerywa na benzynie. Na LPG ok.
« dnia: 27 Grudzień 2009, 15:04:27 »
Witam. Posiadam Hyundaia Elantrę z 1996r j2 automat. Przebieg 280tys km w lpg. Mój problem polega na tym, że na zimnym silniku jadąc na benzynie samochód przerywa. Ciężko nim ruszyć tak do 2.5tys obr/min jak by się dławił trzeba powoli dawać gazu albo dodawać i odejmować żeby przyspieszyć. Na ciepłym silniku objawy ustają, może czasami lekko zafalują obroty jak dojeżdżać do skrzyżowania i ostrzej zahamować. Na LPG samochód chodzi idealnie czy zimny czy ciepły. Dodam, że nowe są: świece, przewody, filtr powietrza, wymieniona sonda lambda na nową niestety uniwersalną niby bosha. Przed wymianą sondy silnik nawet jak był ciepły to do 2.5 tys/obr przerywał, a teraz po wymianie jest ok ale tylko na ciepłym silniku. Czy może ktoś wie co może być przyczyną mojego problemu. Czy może jakiś czujnik temperatury powietrza? Bo im zimniej tym gorzej przerywa. Pozdrawiam.

wodzu1983

  • Gość
Przerywa na benzynie. Na LPG ok.
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Grudzień 2009, 00:35:19 »
Witam,
mam podobny problem tylko ze moj wynika od paska wspomagania, natopmiast na zimnnym silniku niedosc ze sie dlawi to jeszcze denerwujacy pisk paska. ale jak sie silnik rozgrzeje juz jest dobrze.

Kaluzny15

  • Gość
Przerywa na benzynie. Na LPG ok.
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Grudzień 2009, 18:24:20 »
No mi wcześniej też popiskiwał pasek od wspomagania ale ostatnio coś przestał chyba sie sam naciągnął. Jeżeli ktoś ma jakieś propozycje rozwiązania problemu proszę o wypowiedzi.

dzafik

  • Gość
Przerywa na benzynie. Na LPG ok.
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Grudzień 2009, 23:46:26 »
A co ma pasek do reszty?? :P do LPG niech pomyślą... Coś nie tak z dolotem. Popatrz na przewód od filtra powietrza do wtrysku czy jest cały...

dzafik

  • Gość
Przerywa na benzynie. Na LPG ok.
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Grudzień 2009, 23:47:46 »
Ewentualnie cewki... Przerobione na forum ente razy.

Matysss_s

  • Gość
Przerywa na benzynie. Na LPG ok.
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Styczeń 2010, 16:24:28 »
Witam! Mi też samochód przerywał na benzynie. W moim przypadku do wymiany był filtr paliwa :-)

Kaluzny15

  • Gość
Przerywa na benzynie. Na LPG ok.
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Styczeń 2010, 16:47:13 »
Aha. A Matysss_s u ciebie przed wymianą filtra paliwa samochód przerwał i na ciepłym i na zimnym silniku? Czy przerywał na niskich obrotach i na wysokich czy tylko na niskich? A i wszystkiego najlepszego w 2010 roku oraz bezawaryjnej jazdy.

Matysss_s

  • Gość
Przerywa na benzynie. Na LPG ok.
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Styczeń 2010, 23:18:35 »
W moim przypadku i na zimnym i na ciepłym do 2 tyś obrotów samochód po prostu nie miał siły :-) oczywiście dochodziło też szarpanie
Wzajemnie :mrgreen:

Kaluzny15

  • Gość
Przerywa na benzynie. Na LPG ok.
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Styczeń 2010, 22:20:05 »
A czy może ktoś miał podobny efekt jak ja. Gdy jadę na zimnym silniku i normalnie wciskam gaz to go zamula, ale gdy pulsacyjnie dodaje gazu to auto jedzie prawie normalnie, nic się nie muli. Czy może być to efekt za bogatej mieszanki? Dziwi mnie fakt, że jak strzałka temperatury cieczy wejdzie na pierwszą kreskę to auto jedzie normalnie. Pozdrawiam.

cezary46

  • Gość
Przerywa na benzynie. Na LPG ok.
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Styczeń 2010, 16:53:37 »
W Autodacie znalazłem takie sugestie.
http://fotozrzut.pl/zdjecia/7b5eeb9c20.jpg

BartBartez

  • Gość
Przerywa na benzynie. Na LPG ok.
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Styczeń 2010, 09:57:41 »
Odnośnie sprawdzania nieszczelności w dolocie:
Na pracującym silniku spryskujemy cały układ dolotowy Plakiem lub samostartem.
Gdy silnik go zassie przez nieszczelność obroty wzrosną.
Ułatwia to zlokalizowanie nieszczelności.

Kaluzny15

  • Gość
Przerywa na benzynie. Na LPG ok.
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Styczeń 2010, 18:09:24 »
Dzięki za odpowiedź. Teraz jak w ferie będę miał trochę wolnego czasu to sprawdzę auto.