Autor Wątek: Brak ogrzewania tylnej szyby i prawego podświetlenia tablicy  (Przeczytany 6074 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nuna

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
Brak ogrzewania tylnej szyby i prawego podświetlenia tablicy
« dnia: 30 Listopad 2014, 17:06:41 »
Cześć. Mam problem jak w temacie.
Ogrzewanie tylnej szyby mam włączane razem z podgrzewaniem lusterek zewnętrznych. Te działają, a szyba - nie. Sprawdziłem, że nie dopływa prąd zarówno do ogrzewania szyby, jak i prawego podświetlenia tablicy rej. Bezpieczniki wyglądają na całe.
Tak pomyślałem, że mając bagażnik na dachu i często wchodząc na próg - może  własnym ciężarem uszkodziłem jakoś kable ( o ile idą one dołem pod progiem, a nie pod dachem)?
Miałby ktoś jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Brak ogrzewania tylnej szyby i prawego podświetlenia tablicy rejestracyjnej
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Listopad 2014, 19:32:45 »
Lewa lampka tablicy ma bezpiecznik nr. 7, a prawa nr. 3



Co do ogrzewania tylnej szyby czy sprawdzałeś złącza R16 (zasilanie) i R17 (masa) ?


Offline Nuna

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
Brak ogrzewania tylnej szyby i prawego podświetlenia tablicy rejestracyjnej
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Listopad 2014, 23:40:20 »
Tak, bezpieczniki sprawdzałem - są ok. (inne odbiorniki pracujące na tych bezpiecznikach działają np. podświetlenie schowka).
Prąd nie dopływa (ogrzewanie i prawa lampka tabl.rej) do klapy bagażnika. Sprawdzałem na wejściu do klapy takim igłowym sprawdzianem.
Powinienem jeszcze sprawdzić złącza: FR01 i RR01 tylko gdzie ich szukać?
Lampka tablicy(prawa) to najmniejszy kłopot, bo najwyżej połączę z lewą, ale ogrzewanie tylnej szyby akurat teraz bardzo by się przydało.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Brak ogrzewania tylnej szyby i prawego podświetlenia tablicy rejestracyjnej
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Listopad 2014, 23:52:51 »
Cytat: "Nuna"
Powinienem jeszcze sprawdzić złącza: FR01 i RR01 tylko gdzie ich szukać?


Tak i jeszcze I/P-F i R02


Offline Nuna

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
Brak ogrzewania tylnej szyby i prawego podświetlenia tablicy rejestracyjnej
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Listopad 2014, 23:53:48 »
Cytat: "kosmos2011"
... i jeszcze I/P-F

Chyba dobry trop ( to złącze zaraz za przekaźnikiem ?)

wujek

  • Gość
Brak ogrzewania tylnej szyby i prawego podświetlenia tablicy rejestracyjnej
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Grudzień 2014, 10:40:08 »
Niedawno przerabiałem podobny problem, u mnie okazało się że mam przełamane przewody na łączeniu klapy z budą samochodu, w tym gumowym łączniku.

Offline Krzecha

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Brak ogrzewania tylnej szyby i prawego podświetlenia tablicy rejestracyjnej
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Listopad 2016, 12:23:16 »
Witam, chciałbym odgrzać temat, czy udało się rozwiązać problem??
U mnie również grzeją lusterka, bezpieczniki są sprawne, ale prąd do wtyczki na klapie nie dochodzi.
Jedno co zauważyłem to po włączeniu grzania szyby słychać pyknięcie w desce,
może to przekaźnik nawalił, gdzie go można szukać.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Brak ogrzewania tylnej szyby i prawego podświetlenia tablicy rejestracyjnej
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Listopad 2016, 14:19:20 »
W poście#2 i 4 tego tematu masz podane gdzie sprawdzić plus i minus od skrzynki bezpieczników do samej szyby. Jeśli lusterka grzeją to znaczy że przekaźnik jest ok gdyż jest wspólny z szybą. Najpewniej coś jest z przewodem w gumowej przelotce między karoserią a pokrywą bagażnika.

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Brak ogrzewania tylnej szyby i prawego podświetlenia tablicy rejestracyjnej
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Listopad 2016, 17:23:16 »
 

Dodano: 2016-11-05, 17:23
Ostatnio przerabiałem ten temat właśnie w Nissanie Almera(złamane przewody w tej gumie na wyjściu z karoserii do klapy) i niestety w Tucsonie dopadło mnie to samo, ale po przykładzie na Nissanie od razu zacząłem od przewodów w tej gumie i strzał w 10-złamane.

Offline Krzecha

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Brak ogrzewania tylnej szyby i prawego podświetlenia tablicy rejestracyjnej
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Listopad 2016, 14:15:44 »
Problem rozwiązany, tak jak wszyscy mówili, złamał się przewód w gumowym oplocie łączący klapę z karoserią.   :mrgreen:
Co do naprawy, zrobiłem to doraźnie dolutowując inny kawałek przewodu żeby przewód nie okazał się za krótki, jednakże obserwując resztę kabli stwierdzam że nie są w idealnym stanie i muszę wymienić całą wiązkę, taka uroda tych kabli że po kilku latach lubią twardnieć i pękają.
Dla wygody musiałem dostać się do wtyczki w słupku przy podsufitce i powiem szczerze że jest to kawał ciężkiej roboty.
Podsufitka się trochę pogięła, :-(  ręce całe podrapane  :-( ale inaczej nie dało by się tego kabla zrobić za mało miejsca.
Jeszcze ta aura na dworze  :evil: tak nie zachęca do roboty że musiałem odłożyć ja na kilkanaście dni aż nie załatwię jakiegoś garażu ale w końcu się udało.