Autor Wątek: Silnik przerywa na gazie przy 3000 obr./min. - Accent '98  (Przeczytany 3399 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PawelAccent

  • Gość
Silnik przerywa na gazie przy 3000 obr./min. - Accent '98
« dnia: 26 Grudzień 2009, 11:34:24 »
Witam.
Accent 1.3, instalacja sekwencyjna.
Na wolnych obrotach jest dobrze, tak samo na benzynie w czasie jazdy, lecz na LPG samochod ma zawsze jedno szarpniecie na jednym biegu, tak miedzy 2-4tys obrotow.
Wciskam gaz rozpedza sie dajmy na to do 3tys. i chwile przerwie, pozniej znow normalnie przyspiesza.
Gazownik kazał mi wymienić: cewkę, świece, przewody W/N.
Wszystko to powymieniałem i nadal rwie, co może być nie tak?

[ Komentarz dodany przez: weryfikator.kont: 2009-12-26, 21:45 ]
Korekta tematu.

IgoReCzeK

  • Gość
Silnik przerywa na gazie przy 3000 obr./min. - Accent '98
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Grudzień 2009, 11:47:21 »
Witam. Moim zdaniem komputer od LPG do diagnostyki. Jeśli były by te samo problemy podczas jazdy na etylinie, to rozumiem, że któryś z elementów, które Ci zaproponowano należało by wymienić. W innej sytuacji (jak się sam przekonałeś) pieniążki zostały wydane, a problem nie ustąpił (delikatnie mówiąc). Pozdrawiam Igor.
P.S.
Proponuję jeszcze zobaczyć co zapisało się w pamięci ECU, bo może są jakieś błędy, które pomogą w wychwyceniu przyczyny tego przydławiania się na wyższych obrotach?

kubek

  • Gość
Silnik przerywa na gazie przy 3000 obr./min. - Accent '98
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Grudzień 2009, 13:49:22 »
witam, tak jak Igoreczek pisał, wpiac sie u gaziaza, tylko kumatego do kompa moze tam cos wyszło. A ile na filtrach przejechałes?(filtrach gazowych)- moze zapchane...jesli tankujesz na tej samej stacji, wyjedz gaz do zera i zmien stacje i zobaczysz czy zmiany sa jakieś, to nic nie kusztuje.
Ja ostatnio na arge w kraku 2x zatankowałem i auto zmulone bylo i spalnie wieksze wiec wracam do stacji które maja "normalny" gaz....nie chce mowic ze arge ma lewy gaz bo jakos czesto benzyne u nich kupawałem i nie bylo problemów....narazie gaz tankuje bp orlen bo na ich gazie lepiej jade.
A jeszcze jedno.....jesli to ci sie robi tuz po przejsciu na gaz to może temperatura przy której nastepuje wejscie na gaz jest na kompie za nisko nastawiona W BRC sequent 24 jest to chyba standardowo 35C....jesli masz za niska temperature to reduktor za slabo rozgrzany i z tad szarpanie...ale to jak napisałem dotyczy szarpniecie tuz po wejsciu na gaz....Wesolych Swiąt
pozdrawiam
kuba

kosmo86pl

  • Gość
Silnik przerywa na gazie przy 3000 obr./min. - Accent '98
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Grudzień 2009, 00:04:40 »
Ja mam coś podobnego przy dużym obciążeniu. Jak mu dam mocno w gaz to coś szarpnie mówili gazownicy że zapłon wypada zdaje się na 2 cylindrze. Przewody wymieniłem świece też filtry wszystkie też wymieniłem i troszke poprawy było ale dalej to samo. Mówili żebym wymienił cewke. U mnie to się dzieje bez względu na temperaturę czy jakość gazu poprostu większe obciążenie to szarpnie. Paweł jak uporasz się z problemem to daj znać co to u ciebie było. Jak u mnie się uporają to podziele się wiedzą.

PawelAccent

  • Gość
Silnik przerywa na gazie przy 3000 obr./min. - Accent '98
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Styczeń 2010, 15:55:20 »
Właśnie mam coś podobnego do ciebie, jak wolno przyśpieszam to nie szarpie ale troche szybciej to już jest to szarpnięcie.
Szarpie od kiedy tylko założyłem gaz, czyli jakieś pół roku.
na gaz przełącza mi się szybko, wystarczy że pochodzi jakieś 10min na mrozie -12 stopni
Gazownik jeździł nim z kompem i nie umiał tego doregulować.
Mówisz kosmo86pl że to zapłon? a dokładnie jak ta częśc się nazywa?
ehh.... może jeszcze to wymienie :P

kosmo86pl

  • Gość
Silnik przerywa na gazie przy 3000 obr./min. - Accent '98
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Styczeń 2010, 14:02:14 »
Wymieniłem już przewody i świece teraz mówili o cewce. Ale zauważyłem że czasem jak jest brudny filtr powietrza to bardziej odczuwalne jest to szarpnięcie. Sprawdź też to. Mój gazownik też jeździł mapki czasów pięknie wyrysowane nałożone ciśnienie gazu ok i czarna magia co się dzieje. Teraz wymienie cewkę zapłonową i zobaczymy.

PawelAccent

  • Gość
Silnik przerywa na gazie przy 3000 obr./min. - Accent '98
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Styczeń 2010, 20:19:38 »
Cytat: "kosmo86pl"
Wymieniłem już przewody i świece teraz mówili o cewce. Ale zauważyłem że czasem jak jest brudny filtr powietrza to bardziej odczuwalne jest to szarpnięcie. Sprawdź też to. Mój gazownik też jeździł mapki czasów pięknie wyrysowane nałożone ciśnienie gazu ok i czarna magia co się dzieje. Teraz wymienie cewkę zapłonową i zobaczymy.

skoro tak to g... da ta cewka raczej, mnie naciągnął na koszty tylko bo jak przerywał tak przerywa, filtr wymienię bo faktycznie dawno tego nie robiłem.

IgoReCzeK

  • Gość
Silnik przerywa na gazie przy 3000 obr./min. - Accent '98
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Styczeń 2010, 00:18:34 »
Cytat: "PawelAccent"
g... da ta cewka raczej, mnie naciągnął na koszty tylko bo jak przerywał tak przerywa

Witam. Jeśli na benzynie silnik nie posiada takich samych symptomów jak na gazie, to nie dajcie się wciągać w wymianę świec, przewodów wysokiego napięcia a tym bardziej w cewek wysokiego napięcia. Problem tkwi z nieprawidłowej mapie wtrysków gazu. Zacznijmy od tego, że czasy wtrysku na benzynie powinny być większe o 0.2ms od czasów wtrysków na gazie, jeśli ten parametr nie jest spełniony w prawie pełnym zakresie obrotowym silnika, trzeba najpierw skorygować odpowiednio mapę trysków LPG. Jeśli jest to niemożliwe, należy brać pod uwagę dobranie odpowiedniej średnicy wtrysków gazowych, z drugiej strony istotne jest jak szybkie są elektrozawory dozujące gaz. Proces jest na prawdę złożony i nie tak łatwo jest podać jedynie słuszną ścieżkę postępowania na forum. Pozdrawiam Igor.

kosmo86pl

  • Gość
Silnik przerywa na gazie przy 3000 obr./min. - Accent '98
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Styczeń 2010, 18:42:10 »
No właśnie u mnie mapki są książkowe wtryski były zmieniane bo byłe troszke za duże. I dalej jak szarpie tak szarpie. Chyba wymienię cewkę i powiem że nie odbiorę samochodu do puki nie będzie w pełni sprawny. Gaz jest na gwarancji więc niech myślą i kombinują a jak trzeba to i całą instalacje wymienią.

Złośnik

  • Gość
Silnik przerywa na gazie przy 3000 obr./min. - Accent '98
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Styczeń 2010, 19:18:35 »
Kolego, jak amsz na gwarancji to o co chodzi ?
Właśnie tak powinieneś zrobić od razu. Jest gwara - więc nara - niech robią.
Mi spierdzialał gdzieś płyn chłodniczy - myślę sobie cholera jasna, dolałem już ponad 6L płynu, przecież musiałem chyba jeździć na pustej chłodnicy zawsze - ale temp jak zwykle była na optimum.
Oczywiście widok cieknącego płynu spod obejm po wężach prowadzących do parownika nie napawał mnie spokojem lecz mega nerwami - bo zrobiłbym sobie to sam i miał ICH gdzieś - ale dlaczego - jest gwarancja i niech grzebią - mam to gdzieś.
I dotąddokręcali - ukręcali obejmy na trójniku - zakąłdali nowe i docinali uszkodzone fragmenty węży gumowych - dopóki nie było w porządku.