Autor Wątek: Pasek rozrządu, napinacz i rolki do wymiany - Accent 2 '99  (Przeczytany 1519 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sebaaa88

  • Gość
Pasek rozrządu, napinacz i rolki do wymiany - Accent 2 '99
« dnia: 25 Grudzień 2009, 12:23:16 »
Witam!!
Proszę o pomoc :-)
Posiadam Accenta 2 którego kupiłem przy 94tys. i od razu go zagazowałem. Prócz wymiany oleju i filtrów oleju powietrza i paliwa nic w nim nie wymieniałem ale obecnie mam przejechane 118tys i według mojej instrukcji obsługi powinienem wymienić pasek rozrządu przy 120 a pasek napędowy przy 90tys co wątpię czy ktoś to zrobił przed sprzedażą...dlatego mam następujące pytania;
1) Co powinienem wymienić przy okazji wymiany paska rozrządu??
2) Co powinienem wymienić przy okazji wymiany paska napędowego??
3) Czy jest wogóle konieczność wymiany paska napędowego??
4) Czy znacie jakieś przypadki że ktoś go nie wymieniła szlak mu trafił motor??
5) I ile to może kosztować (kompletna wymiana) tych dwóch pasków no i czy znacie jakiś warsztat godny polecenia w okolicach Tychów Oświęcimia??

jest to moje pierwsze autko z którego jestem bardzo zadowolony i nie chciałbym go popsuć a w tym temacie jestem troszke zielony :roll:
Z góry wielkie dzięki panowie <piwo>

kpawel

  • Gość
Pasek rozrządu, napinacz i rolki do wymiany - Accent 2 '99
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Grudzień 2009, 14:50:02 »
Witam kolego,

Cennik:
-pasek rozrządu HYUNDAI 145,00zł / CONTITECH 82,00zł
-napinacz paska rozrządu GMB 60,00zł

-pompa wody GMB 94,00zł

-pasek napędu alternatora - dowolny np. CONTITECH 30,00zł
-pasek napędu wspomagania - dowolny np. CONTITECH 28,00zł
-pasek napędu klimatyzacji - dowolny np. CONTITECH 27,00zł

-uszczelniacz wałka rozrządu 15,00zł
-uszczelniacz wału 20,00zł


-robocizna 150-200zł + 50zł za pompę wody. Czas około 3h


Wymiana rozrządu co 90kkm lub 6 lat w zależności co pierwsze nastąpi dla oryginalnych podzespołów, dla zamienników ten okres może ulec zmniejszeniu.

-Obowiązkowo wymiana paska rozrządu i i napinacza.
-Opcjonalnie wymiana pompy wody, to dodatkowe 30 minut roboty. Podczas wymiany rozrządu można sprawdzi opory obracania oraz ewentualne luzy.
-Paski napędowe przy tej operacji są wszystkie zdemontowane, więc za ich wymianę nie ponosisz dodatkowych opłat.

sebaaa88

  • Gość
Pasek rozrządu, napinacz i rolki do wymiany - Accent 2 '99
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Grudzień 2009, 20:36:04 »
No to już coś:) dzięki wielkie kpawel, <piwo> a znajdzie się ktoś kto jeszcze podpowie jakiś warsztacik??