Autor Wątek: Check Engine zapala się mimo kasowania - Accent '00  (Przeczytany 6678 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gordinho

  • Gość
Check Engine zapala się mimo kasowania - Accent '00
« dnia: 24 Grudzień 2009, 14:46:54 »
Witam. Od jakiegoś czasu mam dziwny problem. Otóż nagle zapaliła mi się kontrolka "CHECK". Żadnych różnic w pracy silnika i spalaniu nie zauważyłem, jeździłem z tym jakiś czas. W pewnym momencie odłączyłem aku na godzinę, komp się zresetował i kontrolka zgasła, ale po przejechaniu około 250km znów się zapaliła. Na domiar złego ostatnio zatankowałem do pełna i jak wchodzę do samochodu to z tyłu czuć zapach jakby benzyny. Jak myślicie, co może być przyczyną? EVAP a może filtr lub pompa paliwa?
Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi ;)
Pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych Świąt ;)

[ Komentarz dodany przez: weryfikator.kont: 2009-12-26, 21:38 ]
Skorygowano tytuł tematu. Przed napisaniem nowego tematu należy zapoznać się z regulaminem zakładania wątków w dziale Warsztat! Problem jest zbyt ogólny i nawet nie podjąłeś próby, by go samodzielnie rozwiązać, jak można oczekiwać w takiej sytuacji rzeczowej pomocy od innych?

Gordinho

  • Gość
Check Engine zapala się mimo kasowania - Accent '00
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Grudzień 2009, 18:12:55 »
Problem chyba rozwiązany, okazało się że nie śmierdziało benzyną a rozlanym w bagażniku płynem do spryskiwaczy xD Co nie zmienia faktu że check nadal świeci, czyżby to przepływka? Może mi ktoś powiedzieć gdzie jest ona zlokalizowana i czy można ja przeczyścić jakimś specjalnym preparatem? Niezbyt mi się widzi kupno nowej sztuki ;/

Złośnik

  • Gość
Check Engine zapala się mimo kasowania - Accent '00
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Grudzień 2009, 18:52:42 »
Kolego, w takich sytuacjach należy podjechać do warsztatu, na stację diagnostyki lub etc. i podpiąć się pod kompa.
Jeżeli nei ma objawów organoleptycznych to trudno powiedzieć co i jak i macać, dotykać i domniemywać - a moż eto, a może to.
Najpierw komp lub wybłyskaj błędy i będziemy szukać rozwiązania.

Gordinho

  • Gość
Check Engine zapala się mimo kasowania - Accent '00
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Grudzień 2009, 00:05:39 »
Wiem że właśnie w takiej kolejności powinno się to odbywać tyle że nie mam za bardzo czasu żeby podjechać na stację żeby podpieli się pod kompa. A tak w ogóle nie orientuje się ktoś ile mogą mnie skasować za podpięcie pod kompa?

Złośnik

  • Gość
Check Engine zapala się mimo kasowania - Accent '00
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Grudzień 2009, 00:27:40 »
W ASO to nawet chyba do 150zł.
W porządnej stacji diagnostycznej więcej niż 6 dyszek nie zostawisz.

Carexpert

  • Gość
Check Engine zapala się mimo kasowania - Accent '00
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Grudzień 2009, 02:17:21 »
Musisz podjechac do jakiejkolwiek stacji diagnostycznej gdzie maja sprzet do sprawdzania kodow usterek chocby najprostszy z Allegro za 100 zl. Nawet te maja odczyt bledow i bedzie wiadomo co jest przyczyna. Jak dla mnie skoro roznicy w pracy nie ma i nie pali sie od reki moze to byc sonda ale to gdybanie bo przyczyn moze byc wiele. Nie da sie zgadnac na 100% nie podpinajac sie. Jezeli nie ma roznicy nie powinno byc zle po auto nie jest w trybie serwisowym wiec to mniej wazny czujnik. Ale bez odczytu kodow nic sie nie zrobi. A masz zagazowane auto?

Gordinho

  • Gość
Check Engine zapala się mimo kasowania - Accent '00
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Grudzień 2009, 20:23:06 »
Nie, autko nie jest zagazowane, jeżdżę na benzynie

k7s5a2

  • Gość
Check Engine zapala się mimo kasowania - Accent '00
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Grudzień 2009, 16:13:23 »
Co do odczytu kodów trzeba też znaleźć taką stację która posiada odpowiednie złącze.
O ile Accent II już bez problemu przechodzi takie sprawy to znalezienie warsztatu który ma złącze diagnostyczne do Accenta X-3 graniczy z cudem, przynajmniej w moim regionie.

Carexpert

  • Gość
Check Engine zapala się mimo kasowania - Accent '00
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Grudzień 2009, 16:26:48 »
Raczej nie bo jest to Accent z 2000 roku a wiec musi miec zlacze standartowe OBD II twoj niestety jedzie na starym nie zunifikowanym zlaczu. W roznych modelach wprowadzano zlacza OBD i sa marki co 95 wprowadzily sa takie co 96 ale 2000 musi juz miec standartowe zlacze a na tych zlaczach pracuja wszystkie nawet najtansze scanery wiec nie powinno byc problemu.

piotr1111

  • Gość
Check Engine zapala się mimo kasowania - Accent '00
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Grudzień 2009, 19:18:34 »
Sprawdź plecionkę czy nie przepuszcza... ja miałem podobnie i po wymianie plecionki check zgasł na dobre. Co do odczytu kodów to hm... w ASO odczytali błąd - sonda lambad i... skasowali mnie na 90,- (ten ich werdykt mógł znaczyć wszystko... tj. od wymiany sondy po wymianę pompy na nową). No cóż od większych kosztów uratował mnie prawdziwy mechanik, który to przy wjedzie na przegląd od razu usłyszał, że coś nie tak z wydechem i bingo... wymiana plecionki razem z materiałem kosztowała mnie tyle co odczyt w ASO błędu na "komputerze"...

Gordinho

  • Gość
Check Engine zapala się mimo kasowania - Accent '00
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Grudzień 2009, 22:23:13 »
A co to ta "plecionka"?

Złośnik

  • Gość
Check Engine zapala się mimo kasowania - Accent '00
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Grudzień 2009, 22:44:24 »
Łącznik elastyczny układu wydechowego.
Znajduje się niedaleko za katalizatorem.

Gordinho

  • Gość
Check Engine zapala się mimo kasowania - Accent '00
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Grudzień 2009, 10:35:31 »
Dziś byłem w warsztacie, komputer wykazał następujący błąd: (PO133) - sonda lambda (wolna odpowiedz). Mechanik powiedział, że może to być wina paliwa, zalecił zatankowanie V-Power Racing żeby przeczyścić układ. Co wy na to?

[ Komentarz dodany przez: weryfikator.kont: 2009-12-29, 15:43 ]
Poprawa kodowania polskich znaków.

mihu_24

  • Gość
Check Engine zapala się mimo kasowania - Accent '00
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Grudzień 2009, 10:46:16 »
Z tym paliwem to chyba przesada-gość może jest współwłaścicielem najbliższej stacji Shell :mrgreen:
Sondę możesz sprawdzić w dowolnym warsztacie - oczywiście w takim gdzie pracuje ktoś taki o kim pisał kolega piotr1111 przy okazji podasz objawy jakie dręczą Twój samochód i diagnoza może się okazać jak najbardziej słuszna - bez wydawania kupy kasy :-|
A tak nawiasem to podjedż do p.Darka Miśka - Katowice ul.Sienna i na pewno się nie zawiedziesz :-)

Gordinho

  • Gość
Check Engine zapala się mimo kasowania - Accent '00
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Grudzień 2009, 20:08:30 »
Przepraszam za kodowanie znaków, posta pisałem z telefonu więc nawet nie zwróciłem uwagi że coś jest nie tak...

Cytuj
A tak nawiasem to podjedż do p.Darka Miśka - Katowice ul.Sienna i na pewno się nie zawiedziesz :-)


Rozumiem że to Ty lub ktoś z Twoich znajomych? :lol: