Autor Wątek: [Santa Fe CM] jak wyłączyć sygnał dźwiękowy niezapiętych pas  (Przeczytany 4390 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bartimo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 53
Witajcie,
czy istnieje mozliwość wyłaczenia sygnału dźwiekowego niezapiętych pasów bezpieczeństwa? Jeśli tak to jak to zrobić?

Pozdrawiam
bartimo

DriverOpolskie

  • Gość
Re: [Santa Fe CM] jak wyłączyć sygnał dźwiękowy niezapiętych
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Listopad 2014, 13:41:59 »
Z tego co wiem,nie ma takiej możliwości. W ciężarówkach wkładamy na stałe samą  klamrę ze starych pasów. W CM tego nie robię,po prostu zapinam po tym jak w Polonezie wysadziłem szybę głową, przy stłuczce w mieście. Pewnie jest jeszcze możliwość zmostkowania kabli,które przychodzą do gniazda pasów.

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[Santa Fe CM] jak wyłączyć sygnał dźwiękowy niezapiętych pasów?
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Listopad 2014, 21:47:58 »
Mam drugi samochód, w którym był niezwykle irytujący sygnał informujący o potencjalnym oblodzeniu jezdni. Działało to tak, że przy każdym przekroczeniu temperatury 3 stopni Celsjusza (w górę lub w dół) sygnał wydawał trzy głośne biiiip,biiiip,biiiip :evil:  Bywały dni, że biiipało prawie non stop. Znalazłem głośniczek i wylutowałem dziada  :-D  Nie polecam jazdy z niezapiętymi pasami, ale polecam moją metodę.

Offline bartimo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 53
[Santa Fe CM] jak wyłączyć sygnał dźwiękowy niezapiętych pasów?
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Listopad 2014, 14:38:50 »
Nigdy nie jeżdzę bez zapiętych pasów, są jednak sytuacje gdzie podczas postoju odpinam pas, bo muszę coś zrobić (np. odwrócić się do dziecka) a silnik nadal pracuje...wtedy włącza się ten dźwięk i zaczyna wszystkich irytować...
Poza tym na desce świeci się czerwona kontrolka, więc nie sposób zapomnieć zapiąć pasy...

Offline malarz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 129
[Santa Fe CM] jak wyłączyć sygnał dźwiękowy niezapiętych pasów?
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Listopad 2014, 15:00:33 »
Skoro piszczy na postoju to chyba cos jest nie tak.
Wydaje mi sie że sygnał włącza się jak sie jedzie bez pasów.

DriverOpolskie

  • Gość
[Santa Fe CM] jak wyłączyć sygnał dźwiękowy niezapiętych pasów?
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Listopad 2014, 00:58:00 »
Niestety nie,tak to chyba jest w VW. W CM nawet jak wyjdziesz z auta napiernicza wściekle.