Autor Wątek: Podgrzewanie elektryczne lusterek - Accent '97  (Przeczytany 3224 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

horvat

  • Gość
Podgrzewanie elektryczne lusterek - Accent '97
« dnia: 20 Grudzień 2009, 16:57:59 »
Mam pytanie odnośnie podgrzewania lusterek .
Mianowicie planuje kupic takie coś
MATA PODGRZEWAJACA LUSTERKA

Co o tym sadzicie czy w Hundajku jest wyprowadzenie na cos takiego , czy nie kombinowac i podlaczyc pod ogrzewanie tylnej szyby ?
Moze ktos robil cos takiego i ma porady odnosnie rozebrania lusterka i prowadzenie przewodów ?
Pozdrawiam HVT.

kml

  • Gość
Podgrzewanie elektryczne lusterek - Accent '97
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Grudzień 2009, 17:17:20 »
Cytat: "horvat"
Co o tym sadzicie czy w Hundajku jest wyprowadzenie na cos takiego , czy nie kombinowac i podlaczyc pod ogrzewanie tylnej szyby ?


Dam sobie ręke uciąć, ze nie ma ;/ Mnie zawsze zastanawia w jaki sposób wejdą przewody do wnętrza samochodu i to wydaje mi się największą komplikacją. W rozwiązaniach fabrycznych ogrzewanie lusterek jest podpięte zawsze do szyby tylnej i pewnie tak trzeba zrobić.

Carexpert

  • Gość
Podgrzewanie elektryczne lusterek - Accent '97
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Grudzień 2009, 17:26:48 »
Kable trzeba ciagnac i dwa bo nie ma co lapac masy z drzwi lepiej z mocnej masy w kabinie.
Jedyny sposob to podpiac pod (za) przekaznik grzania tylnej szyby. Zawsze fabrycznie tez tak sa podlaczane. Kable musisz przeciagnac w wiazce drzwiowej i to z luzem bo napiete beda pekac i zrywac sie. Dalej w srodku drzwi wiec tapicerka do zdjecia. Trzeba je tak puscic by szyba ich nie przetarla. Dalej przez lusterko. <stop> Tylko <stop> jedna sprawa nie rob tego teraz na dworze! Bo przy takich temperaturach nie zdejmiesz wkladu lusterka nie niszczac go. Musisz auto wstawic do ciepla na kilka godzin. Wklady i ich zaczepy musza byc cieple i elastyczne!!!

Złośnik

  • Gość
Podgrzewanie elektryczne lusterek - Accent '97
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Grudzień 2009, 17:39:02 »
No i przewody w ciepłym lepiej kłaść bo są elastyczne a nie twarde i kruche.
Poza tymw zimie to nie robota na zewnątrz bo idzie się tylko pochorować, nie bez przyczyny przygotowania do zimy są robione przed nią a nie w czasie niej :)
Sam pomysł wart realizacji zapewne, zwłasza, że te maty to nie jakiś wydatek ogromny, ale trzeba się troszkę natrudzićżeby przewody porządnie poprowadzić właśnie.
Także garażyk ciepły kolego jak ręcę już teraz swędzą do roboty :D hehe i owocnych wyników pracy....

Carexpert

  • Gość
Podgrzewanie elektryczne lusterek - Accent '97
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Grudzień 2009, 20:22:00 »
Nie wiem jak takie maty sa skuteczne. Wiem ze teraz mam firmowe grzanie lusterek i jest rewelacyjne. W poprzednim aucie robilem sam ale w ASO zamawialem indywidualnie grzane fabrycznie wklady bo na polske takich nie sprzedawali. Po latach stwierdzam ze to super wazny bajer i warto go miec. A i pamietaj o tym by conajmniej w okolicach samego lusterka zostawic troche wiecej luznego przewodu i zrobic im jakas koncowke elektryczna. Ja nie zrobilem a potem przy sciaganiu lusterka do malowania byl problem i trzeba bylo kable obcinac.

horvat

  • Gość
Podgrzewanie elektryczne lusterek - Accent '97
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Grudzień 2009, 13:58:10 »
Powracajac do tematu mam pytanie odnosnie rozebrania lusterek .
Moze ktos rozbieral i wiek sie do tego zabrac nie chce ich uszkodzic ??
Co do kabli to nie bedzie problemu ciaglem do glosnikow , centralnego to do lusterek dociagne :) .

Carexpert

  • Gość
Podgrzewanie elektryczne lusterek - Accent '97
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Grudzień 2009, 23:11:44 »
Nie wiem jak to jest dokladnie w Accencie ale zazwyczaj trzeba zdjac boczek z drzwi by zdjac ta przykrywke pod ktora sa śruby mocujace cale lusterko. Wtedy bys mogl je zabrac do ciepla ( bo jak wnioskuje nie masz cieplego garazu) i wtedy wyjac wklad. Wklad sie wyciaga wlasnie zle. To najciezsza operacja. Wklad jest zatrzaskiwany na mechanizmie regulacji na zatrzaskach. A wiec trzeba wklad podwazyc i pociagnac ale bardzo ostroznie bo latwo lustro przegiac i zlamac lub podwazyc za mocno i efekt bedzie taki sam a wiec potluczone lustro. Przy zakladaniu posmaruj zatrzaski by latwiej sie zapiely a wklad dociskaj reka na calej powierzchni by rozlozyc rowno sile i ni potluc. Niestety nie wiem jak masz mocowane wklady lusterek i czy dadza sie odczepic od zapinek tak by miec jak nakleic mate. Tu moze byc problem.

IgoReCzeK

  • Gość
Podgrzewanie elektryczne lusterek - Accent '97
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Grudzień 2009, 11:08:51 »
Witam. W Accencie nie trzeba demontować żadnych boczków, by dostać się do śrub mocujących obudowę lustra do karoserii (element je maskujący od wewnątrz jest mocowany na wcisk). Sam wkład metodą podpowiadaną przez kolegę Carexpert jest praktycznie nie do wyjęcia, gdyż Ci pęknie lusterko (niestety jest bardzo cienkie i nawet w ASO kręcą nosem przy tego rodzaju zabiegach). Jest jednak pewna metoda. Musisz sobie przygotować przynajmniej ze 4 haczyki z drutu, które po podłożeniu pod wkład lusterka trzeba równocześnie wyszarpnąć niezbyt energicznie. Pamiętaj, by przy późniejszym zatrzaskiwaniu wkładu lusterka dociskać go całą dłonią w centralnym punkcie lustra. Pozdrawiam Igor.
P.S.
Nie gwarantuję, że proponowana metoda jest w 100% bezpieczna, musisz się liczyć z możliwością uszkodzenia wkładu z lustrem. :-/

kosmo86pl

  • Gość
Podgrzewanie elektryczne lusterek - Accent '97
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Grudzień 2009, 00:09:40 »
horvat, Jak zrobisz to podgrzewanie to daj znać jak poszło bo sam się zastanawiam nad tym szczególnie przy takiej pogodzie

horvat

  • Gość
Podgrzewanie elektryczne lusterek - Accent '97
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Grudzień 2009, 21:10:30 »
Jest jeszcze 2 mozliwosc (rezystory porcelanowe o mocy 5W.) .
Jezeli nie dam rady rozebrac lusterka ( zdemontowac szkla ) .
To moze da sie odchyli na tyle aby przylkeic taki rezystor ( kilka rezystorow ) .
Cena takiego rezystora okolo 0,50 pln .

kosmo86pl

  • Gość
Podgrzewanie elektryczne lusterek - Accent '97
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Styczeń 2010, 22:26:25 »
Też fajny pomysł. Zawsze coś żeby tylko się odparawało