Autor Wątek: [Elantra XD] jasny nalot na korku wlewu oleju  (Przeczytany 1746 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

skorek75

  • Gość
jasny nalot na korku wlewu oleju
« dnia: 18 Grudzień 2009, 22:09:56 »
Witam, mam chyba problem. Na korku wleu oleju zbiera mi sie co jakis czas cieniutka warstwa... chyba mozna to nazwac chlodziwem. domyslam sie ze to olej zmieszany z woda ale zastanawia mnie skad sie bierze.
Olej na bagnecie ma kolor normalny, plyn chlodniczy tez wyglada jak plyn chlodniczy, zadnych przebarwien czy zabrudzen. Jak zagladam przez wlew "do srodka silnika" to tez niczego dziwnego nie widze. Co moze byc przyczyna?
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec 2020, 12:22:29 przez Brt »

mklukasz

  • Gość
jasny nalot na korku wlewu oleju
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Grudzień 2009, 22:20:10 »
Jak płynu nie ubywa a oleju nie przybywa to możliwe że to z wilgoci tylko ten nalot, wytrzyj korek jak się nie pojawi szybko to nie ma co się martwić.

Złośnik

  • Gość
jasny nalot na korku wlewu oleju
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Grudzień 2009, 22:27:19 »
Było pisane kilka razy na forum.
Jak olej na bagnecie ma OK kolor i poziom i w zbiorniczku płynu chłodniczego nie ma oleju to typowy objaw zbierania się wilgoci w chłodne dni.
Nie ma co się martwić.
Niektórzy chyba jeszcze niewidzieli co to znaczy "majonez" na korku - i to normalne zjawisko, w Oplach Astrach tzw. majonez jak odkręcisz korek to aż kapie z niego. A płyn i olej OK. :)
Na krótkich dostansach w takie dni - normalka. Sprawdź na większym dystansie.

skorek75

  • Gość
jasny nalot na korku wlewu oleju
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Grudzień 2009, 22:28:08 »
no wlasnie pojawia sie po 2 lub 3 dniach i mniej wiecej 40 km
ale jak sprawdze po 2 tygodniach to nie ma tego wiecej ani nie zmienia sie konsystencja

Złośnik

  • Gość
jasny nalot na korku wlewu oleju
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Grudzień 2009, 22:30:11 »
To wszystko jest OK i nie ma problemu. Jak nie kopci i nie ma problemów jak wyżej napisano to jest wszystko OK.

skorek75

  • Gość
jasny nalot na korku wlewu oleju
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Grudzień 2009, 22:37:21 »
Krolu Zloty :)
bardzo dziekuje za wspaniala wiadomosc :)
po doplacie za media, prezentach pod choinke, problem z autem by mnie wykonczyl finansowo i psychicznie:)
tak podbudowany moge spokojnie isc spac :)
ale zachowam czujnosc i bede obserwowal

BartBartez

  • Gość
jasny nalot na korku wlewu oleju
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Grudzień 2009, 09:22:16 »
Temat zamykam. Powtarzane X razy