Autor Wątek: Zamarzające zamki - Accent '96  (Przeczytany 4908 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

grzechu1984

  • Gość
Zamarzające zamki - Accent '96
« dnia: 17 Grudzień 2009, 20:45:18 »
Witajcie , wiadomo przyszła zima na dobre , i niestety jużdwa razy musiałem rano wchodzić do samochodu przez bagażnik.
Problem wygląda tak ... otwieram z pilota drzwi centralnym zamkiem, słychać typowe kliknięcie / stuk ( siłowników ) , migają migacze+sygnał dźwiękowy ( od alarmu ) , niestety drzwi nie da się otworzyć, te cypelki od blokady drzwi są nadal wciśnięte :| dopiero po krótkim czasie da się je odblokować.
Jak myślicie co to jest ?? co zamarza ?? jak naprawić... jest zimno a niechciałbym spędzić całego dnia na mrozie :)
Pozdawiam

mihu_24

  • Gość
Zamarzające zamki - Accent '96
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Grudzień 2009, 21:14:01 »
tapicera drzwi do ściągnięcia,odmrażanie,suszenie wszystkiego co jest odpowiedzialne za otwieranie drzwi no i smarowanie czymś z silikonem.tak myślę.

JanuszW

  • Gość
Zamarzające zamki - Accent '96
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Grudzień 2009, 22:42:33 »
Cytat: "mihu_24"
tapicera drzwi do ściągnięcia,odmrażanie,suszenie wszystkiego co jest odpowiedzialne za otwieranie drzwi no i smarowanie czymś z silikonem.tak myślę.


Miałem to samo - proponowałbym jeszcze przewiercić w odpowiednim miejscu
obudowę siłownika, tak aby zbierająca się w nim woda mogła
spłynąć, a nie zamarzać.
Ten sposób polecił mi to Gościu sprzedający zamki centralne.

Moje siłowniki są podobne do tego na obrazku. Operację wiercenia należy przeprowadzić bardzo delikatnie aby nie uszkodzić mechanizmu siłownika.
Ja w każdym siłowniku wykonałem po 2 otwory.
I działa.


grzechu1984

  • Gość
Zamarzające zamki - Accent '96
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Styczeń 2010, 16:17:14 »
Witam, ja juz zdemontowałem swoje silowniki , zaraz zabieram się za wiercenie :) potem suszenie , smarowanie itp :)
Mam pytanie , ten otwór wiercic od dołu czy z boku tego cylinderka ??

horvat

  • Gość
Zamarzające zamki - Accent '96
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Styczeń 2010, 16:39:22 »
Proponuje zatowotowac caly silownik a nie wiertac i nasmarowac wszystkie elementy ktore sie trą (nie smarowac tych ciegieł do ktorych przykrecasz ciegno z silownika ja tak zrobilem i sie slizgalo mimo mocnego skrecenia :mrgreen: ) . Ewentualnie wymienic silowniki na mocniejsze koszty 1 okolo 15 zl.

sztygar

  • Gość
Zamarzające zamki - Accent '96
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Styczeń 2010, 17:11:44 »
Ja tam spryskałem porządnie zamki WD40 i nie mam problemów z otwieraniem drzwi. Zanim to zrobiłem to zdarzało mi się wchodzić od pasażera (mam sedan, więc opcja z wchodzeniem przez bagażnik odpada ;)). Na szczęście tanim kosztem problem na jakiś czas z głowy.

gunia

  • Gość
Zamarzające zamki - Accent '96
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Styczeń 2010, 17:44:59 »
WD40 nie jest najlepszym rozwiązaniem do zamków, polecam wazelinę techniczną w sprayu, na prawdę jest dobra, sama używam od paru lat i nie zawodzi mnie.

horvat

  • Gość
Zamarzające zamki - Accent '96
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Styczeń 2010, 21:46:48 »
Dokładnie wd40 jest na chwile potem wrecz nawet zapieka najlepszy smar wazelina lub cos silikonowego .

sztygar

  • Gość
Zamarzające zamki - Accent '96
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Styczeń 2010, 17:25:34 »
Ojoj, małe nieporozumienie co do tego WD 40. Otóż jest to de facto odmrażacz do zamków (najzwyklejszy za grosze). Tak to jest jak się myśli o jednym a pisze o drugim. :->

Teges

  • Gość
Zamarzające zamki - Accent '96
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Styczeń 2010, 20:00:26 »
Cytat: "gunia"
polecam wazelinę techniczną w sprayu, na prawdę jest dobra, sama używam od paru lat i nie zawodzi mnie.



... hehe :mrgreen:

Tez mnie czeka manewr z rozkręcaniem boczków i wymianą siłowników, ale to dopiero na wiosne bo w taką pogode nie chce sie czlowiekowi nic przy aucie robic ;/

Złośnik

  • Gość
Zamarzające zamki - Accent '96
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Styczeń 2010, 22:01:50 »
Z WD trzeba uważać. Fakt faktem doskonale nadaje się do tego co na nim napisano - a więc do luzowania zapieczonych śrub i łączeń - głównie.

gunia

  • Gość
Zamarzające zamki - Accent '96
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Styczeń 2010, 23:16:42 »
Cytat: "Teges"
Cytat: "gunia"
polecam wazelinę techniczną w sprayu, na prawdę jest dobra, sama używam od paru lat i nie zawodzi mnie.



... hehe :mrgreen:

A co w tym takiego śmiesznego jak mogę wiedzieć?? chcesz to używaj do zamków WD40, ale za jakiś czas nie pisz że wkładki masz do wymiany, bo wd40 nie nadaję się kompletnie do konserwacji zamków.

Złośnik

  • Gość
Zamarzające zamki - Accent '96
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Styczeń 2010, 00:13:37 »
Koledze chyba chodziło o inną wazelinę.... i to dlatego....

gunia

  • Gość
Zamarzające zamki - Accent '96
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Styczeń 2010, 00:07:09 »
:oops: a już myślałam że chodziło o to co napisałam ;-)