Autor Wątek: [i30] Czujniki parkowania  (Przeczytany 41977 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Wrzesień 2015, 20:52:39 »
Cytat: "cinek1"
A czy mkzna je podpiac pod wyswietlacz na liczniku jak oryginalne tylne czy nie?

Nie wiem, ja tylne czujniki robiłem na własną łapkę :)

paradoks1

  • Gość
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Październik 2015, 20:58:11 »
czy ktoś może pomóc chciałbym się dowiedzieć gdzie znajduje się drugi koniec   przełącznika  P"OFF" . Chciałbym podpiąć istniejące nieoryginalne
 czujniki cofania :)


paradoks1

  • Gość
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Październik 2015, 19:05:03 »
Wielki dzięki kosmos2011
Przełącznik zamontowany, przycisk działa poprawnie jest w 100% funkcjonalny.
Schemat jak najbardziej poprawny, dodatkowo sprawdziłem jeszcze miernikiem. Bardzo mi pomogłeś
Masz u mnie browara  ;-)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Październik 2015, 19:23:33 »
Napisz coś bliżej co zamontowałeś bo przecież w Twoim aucie nie ma wiązki za tylnym zderzakiem, BCM nie obsługuje czujników i zegary też więc co tam wymodziłeś?  :-D

paradoks1

  • Gość
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Listopad 2015, 21:05:30 »
No to po kolei
Mam czujniki Parkowania Logic PM-135 przód-tył z wyświetlaczem. Czujniki nie są oryginalne dołożono je jako gratis. Niestety
montaż przez serwis pozostawił wiele do życzenia. W osłonie pod kierownicą "fachowcy" wywierciły otwór 12mm na przełącznik
służący do wł/wył czujników przednich. Śmiem twierdzić że dołożenie czujników przeroslo autoryzowany serwis.
Powiem więcej spierd...li tapicerkę, i wykonali robotę jak w filmach Bareji. Zero pomyślunku. Postanowiłem go usunąć i wykorzystać
oryginalny służący właśnie do tego.


Nie mam już tego przełącznika ale dziura pozostała.Zaślepka z fotela na razie zamaskowała otwór, jak trafię na kompletny
oryginał osłony "za grosze" to wymienie :)

Ponieważ  kupno  przełącznika  parkowania w roku 2012 graniczyło z cudem ( brak rozbitków ) postanowiłem przerobić zaślepkę.
Zakupiłem niebieską diodę, rezystor, przekaznik bistabilny ASE realizujący funkcją ON-OFF seria 4WS na 12V, oraz mikro wyłącznik.
Przekaznik umieściłem w okolicy centralki czujników parkowania, resztę w zaślepce. Zasada działania prosta impuls z przełącznika
załączał przekaznik a ten podawał "+" na diodę świecącą i do centralki czujników. Dioda świeci, czujnik działa. Po ponownym impulsie
dioda gaśnie, czujniki przednie zostają wyłączone.
Zaślepka po przeróbce wyglądała tak




Na aledrogo wypatrzyłem przełącznik z klawiszem "Park Pilot", więc postanowiłem doprowadzić sprawę do końca.
Zamówiłem sobie takowy. Dzięki koledze kosmos2011 który wyszukał schemat przełącznika udało mi się znacznie przyspieszyć podmianę
mojej zaślepki/przełącznik na oryginalny. Wtyczka M18 w moim przypadku ma okablowane fabrycznie piny 4 i 12,drugi koniec to wtyk
M02-C który jest głęboko schowany więc odpusciłem sobie dopięcie do kabla z tej strony.
Na wtyku M18 przeciąłem kabelki z pinów 4 i 12. kabelki zaizolowałem i przedłużyłem do mojego przekaznika. Po pin 4 wysyłam
impuls na przekaznik, a po pin 12 z przekaznika "+" do zaświecenia diody. Przekaznik podaje też impuls na centralkę.
Sama podmiana przełącznika wymaga zdemontowania bocznej pokrywy deski ( jest na zaczepach), oraz odkręcenia 4 wkrętów. Przełącznik
jest dokręcony 1 wkrętem i dwoma  zaczepami.



Koszty: przełącznik ok.50zł i przekaznik ok 35zł.Czy warto wydać te 85zł ???
Moim zdaniem TAK .Przycisk w nocy jest delikatnie podświetlony (można w niego trafić paluchem ), ma orygilnalną opisówkę,
jest w pełni funkcjonalny (załącza i wyłącza przednie czujniki parkowania). A poza tym jestem chyba pierwszym właścicielem i30 w wersji CLASIC z " Park Pilot "


Offline zcyber

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Listopad 2015, 14:11:44 »
Witam, jestem świeżo po montażu tylnych czujników parkowania w ASO. Czujniki firmy EMG z brzęczkiem i animacją na wyświetlaczu komputera pokładowego. Za czujniki zapłaciłem 410zł + 276,75zł  za montaż, ceny  z VAT.

cinek1

  • Gość
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Listopad 2015, 15:46:30 »
A kto mi powie czemu w aso montaz przednich nie mozna podpiac pod komputer aby na wyswietlaczu pokazywal tak samo jak tylne?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Listopad 2015, 20:06:12 »
Zcyber napisz na PW do Administratora (czerwony link) o poprawę profilu zniknie Citroen, a pojawi się Hyundai.

daroprezes

  • Gość
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Listopad 2015, 22:29:43 »
Witam!
Montował ktoś z was czujniki parkowania w hyundai i30 kombi  rocznik 2008?
Proszę o jakieś wskazówki zdjęcia jak je zakładać czy trzeba zdjąć zderzak chodzi o czujniki tył jak przeprowadzić przewody i o dojście do żarówki cofania jak podpiąć pod kostkę np. Chodzi też o ściąganie boków w bagażniku, czekam na odpowiedz dzięki z góry  ;-)

Offline arni_23

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 226
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Grudzień 2015, 14:36:37 »
Witajcie.
A czy ktoś z forumowiczów zakładał może coś takiego?:
Elektromagnetyczne Czujniki Parkowania EPS
Jeżeli tak, to mile widziana recenzja.
A przy okazji, jakoś nie mogę znaleźć, ma ktoś może przewodniczek, jak zdjąć zderzak tylny CW?
Nie chcę nic urwać, więc byłbym wdzięczny za jakiś krótki opis. Od razu wspomnę, iż mam chlapacze. Nie wiem czy to jakieś utrudnienie ale przytwierdzone są do zderzaka.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Grudzień 2015, 20:09:50 »
Dodaj czytelny screen aukcji której link zamieściłeś bądź usuń go i w to miejsce wpisz co jest w linku czyli EPS.... .

Offline arni_23

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 226
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Grudzień 2015, 22:12:53 »
kosmos2011, zmienione.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Grudzień 2015, 22:29:24 »
Trochę wyszło nie tak jak trzeba  :-D  

Jeśli nie dodasz screena ogłoszenia to usuń całkiem link (pewnie za jakiś czas wygaśnie) i w to miejsce wpisz co przedstawia aukcja czyli "ELEKTROMAGNETYCZNY CZUJNIK PARKOWANIA COFANIA", Za parę lat jak ktoś będzie czytał Twój post to sobie "wygoogluje" i będzie wiedział o co chodziło. Inaczej po wygaśnięciu ogłoszenia nikt się nie domyśli że chodziło o ten rodzaj czujników.

Przepraszam za zamieszanie.