Autor Wątek: [i30] Czujniki parkowania  (Przeczytany 41791 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MarcinBrown

  • Gość
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #30 dnia: 11 Grudzień 2015, 10:52:06 »
 

Dodano: 2015-12-11, 10:52
Zaciekawił mnie troche ten temat. Poczytałem opinie na necie i juz mi przeszło zainteresowanie. Działają one w poziomie tylko. Mały zasięg i mogą oszukiwać w róznych sytuacjach. Jak dla mnie odpada.

Offline arni_23

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 226
Re: [i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #31 dnia: 11 Grudzień 2015, 12:36:55 »
Cytat: "MarcinBrown"


Dodano: 2015-12-11, 10:52
Zaciekawił mnie troche ten temat. Poczytałem opinie na necie i juz mi przeszło zainteresowanie. Działają one w poziomie tylko. Mały zasięg i mogą oszukiwać w róznych sytuacjach. Jak dla mnie odpada.


Witaj.
A możesz podesłać link do tych negatywnych opinii?
Ja znalazłem tylko pozytywne i nawet fotorelację z montażu w samochodzie MAZDA.
Działają tylko w poziomie? A twoje ultradźwiękowe działają w pionie? Chyba mają działać tylko w poziomie, inaczej byś ptaszki na niebie wykrywał.
Instrukcja i działanie czujników elektromagnetycznych:
PDF .
Co do zasięgu działania, z daleka to ja widzę pojazdy jak cofam, gorzej jak już się chowają poza pole widzenia, a to akurat jakieś 70cm od tyłu auta.
Mogą oszukiwać jak się je źle zamontuje, podobnie jak ultradźwiękowe.

Denny4

  • Gość
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Grudzień 2015, 10:07:55 »
Mówisz same pozytywy ...  Hmm ??

Tak jak jest napisane czujniki są elektromagnetyczne !!!!
Zasada działania jest prosta. W czujnikach ultradźwiękowych detekcja odbywa się na zasadzie odbicia fali od przeszkody. W tym wynalazku detekcja odbywa się na zasadzie pomiaru zmian pola elektromagnetycznego. Jedna cewka generuje poje, a druga wykrywa zakłócenia tego pola.
Teraz sprawa jest bardzo prosta.
Wystarczy przejrzeć listę materiałów które nie wpływają na zmianę pola elektromagnetycznego i mamy gotową odpowiedź czy taki wynalazek warto montować.
Tego nigdzie nie ma w instrukcji i materiałach promocyjnych, a nie wszystkie słupki na parkingu są z metalu i im pochodnych. Jeśli coś nie zakłóca pola to tego NIE MA dla tych czujników.

Offline arni_23

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 226
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #33 dnia: 12 Grudzień 2015, 11:51:00 »
Ok. Poczytałem troszkę więcej o tym rozwiązaniu,
generalnie negatywnie wyrażają się osoby, które nie mają tego zainstalowanego i nie wiedzą jak to działa.
Osoby, które mają to zainstalowane, wyrażają pozytywne opinie, zarówno za montaż bez wiercenia jak za dokładność działania.
System działa podobno na zasadzie pomiaru zakłóceń w polu elektromagnetycznym a nie pomiaru pola elektromagnetycznego. Dlatego nie ma znaczenia czy przeszkoda jest ferromagnetykiem czy nie.
Dla zainteresowanych link do strony firmy która to opatentowała:
http://www.proxel.com

[ Dodano: 2015-12-12, 12:12 ]
A co do demontażu zderzaka i30 CW 2011 (FD), ktoś z was ma wskazówki jak zdemontować?

Offline SphunaR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 177
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #34 dnia: 12 Grudzień 2015, 13:37:15 »
Cytat: "zcyber"
Witam, jestem świeżo po montażu tylnych czujników parkowania w ASO. Czujniki firmy EMG z brzęczkiem i animacją na wyświetlaczu komputera pokładowego. Za czujniki zapłaciłem 410zł + 276,75zł  za montaż, ceny  z VAT.


W którym ASO zakładałeś czujniki?
Cena za przód i za tył to w Krakowie to 1350, więc chciałem założyć u mechanika - 550zł. Ale dowiedziałem się, że on nie ma czujników z modułem do podpięcia pod komputer pokładowy, a takie czujniki z modułem można kupić tylko w ASO. A tutaj sobie krzyknęli w 530zł <za komplet na tył!>. A Ty mówisz, że 410zł.

Offline zcyber

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #35 dnia: 28 Sierpień 2016, 10:35:05 »
Instalowałem w Autokopex w Katowicach.

Offline sisimon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 113
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #36 dnia: 13 Luty 2017, 09:54:53 »
Witam, mam prośbę o poradę. Czujnik parkowania z tyłu był zamontowany rok po zakupie samochodu w serwisie Hyundaia. Kupiłem bagażnik rowerowy do tego autka i na olx moduł wraz okablowaniem do haka. Niestety w trakcie montażu okazało się że moduł jest uszkodzony, więc podłączyłem gniazdko 13PIN bez niego. Wszystko działa bardzo dobrze oprócz funkcji PDC (która była w module). Jak można ręcznie dezaktywować czujnik cofania ? czy gdybym na kablu zasilającym czujnik parkowania wstawił wyłącznik i go podprowadził do kierownicy to będzie to działać bez problemu ? chyba że są jakieś wyłączniki które można by było wpiąć w ten kabel zasilający czujnik parkowania sterowane pilotem ? (nie musiałbym wtedy ciągnąć kabli przez całe auto). Co myślicie o tym ? Czy po prostu tak jeździć i jak będę cofał (raz na jakiś czas do tyłu z bagażnikiem rowerowym czy przyczepką) to będzie on piszczał w niebogłosy ? Chyba że ta piszczałka jest gdzieś w wyświetlaczu czujnika cofania z przodu ? może by go jakoś rozebrał i tam wpiął mały wyłącznik (kable które idą do głośniczka) aby wyłączać piszczenie (sygnał dźwiękowy) ? :)

Offline arni_23

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 226
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #37 dnia: 13 Luty 2017, 10:44:26 »
sisimon, rozumiem, że po zainstalowaniu bagażnika rowerowego, twoje PDC wariuje, podejrzewam, że dostałeś do czujników jakąś instrukcję, w niej jest napisane jak wywołać przesunięcie miejsca zero o 20 cm. Jak nie dostałeś to pewnie jest tam gdzie montowałeś.

Offline jareckialfa

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 414
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #38 dnia: 17 Marzec 2017, 17:46:03 »
Witajcie Panowie proszę o pomoc jeśli montowaliscie czujniki do i30 GD.
Faktycznie dostęp do wstecznego kiepski czy jakiś inny pomysł jest podpięcia ?
Dziękuję za informację

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #39 dnia: 17 Marzec 2017, 19:00:32 »
Cytat: "jareckialfa"
Faktycznie dostęp do wstecznego kiepski czy jakiś inny pomysł jest podpięcia ?


A gdzie kolega sobie wymarzył pobrać sygnał wstecznego? Przód czy tył?

Offline jareckialfa

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 414
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #40 dnia: 17 Marzec 2017, 21:44:05 »
Chcę podpiąć do tyłu tylko tak mi wystarczy ale dostęp do tylnich świateł wstecznych jest kiepskie dojście i brak mi pomysłu jak jeszcze można to ogarnąć

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #41 dnia: 17 Marzec 2017, 22:25:55 »
A jakie miejsce na pobranie sygnału wstecznego byłoby dla Ciebie najbardziej wygodne?

Offline jareckialfa

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 414
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #42 dnia: 18 Marzec 2017, 12:52:21 »
może z czujnika od świateł wstecznych czasami w samochodach jest pod podwoziem obok skrzyni biegów. Ale niestety nie mam pomysłu a chciał bym to zrobić dobrze i estetycznie.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #43 dnia: 18 Marzec 2017, 13:36:32 »
To się nie dogadamy. Napisz gdzie chcesz zamontować moduł, a ja znajdę najbliższe miejsce do podłączenia.

Offline jareckialfa

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 414
[i30] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #44 dnia: 18 Marzec 2017, 13:41:16 »
Oczywiście czujniki parkowanie nie są oryginalne moduł myślałem że w bagażniku aby było jak najmniej przeciągania przewodów
Chyba że jest inne miejsce dogodne aby był łatwy montaż