Autor Wątek: PRAKTYCZNIE ZERO RĘCZNEGO!! CO JEST????  (Przeczytany 2315 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jasiuekonom

  • Gość
PRAKTYCZNIE ZERO RĘCZNEGO!! CO JEST????
« dnia: 17 Grudzień 2009, 17:02:41 »
Witam byłem na przeglądzie jakiś czas temu i mi nie przeszedł, praktycznie brak ręcznego. Hamulce nożne przeszły celująco. Pojechałem do mechanika, powiedział, że przyrdzewiałe samoregulatory, przeczyścił rozruszał, naciągnął na maksa tą linkę od ręcznego co jest między fotelami. Pojechałem na poprawkę i dalej to samo, powiedział, że poprawa jest niezauważalna praktycznie. Co może być przyczyną tak cholernie słabego a wręcz brak ręcznego????

skali1991

  • Gość
PRAKTYCZNIE ZERO RĘCZNEGO!! CO JEST????
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Grudzień 2009, 17:57:06 »
Pierwsza sprawa. Niewskazane jest, żeby naciągać hamulec ręczny tylko naciągiem który znajduje się przy dźwigni hamulca ręcznego. Jeżeli miałeś już zdjęty bęben hamulcowy mogłeś to zrobić (lub mechanik) naciągiem w bębnie hamulcowym, powinien się on znajdować z lewej strony i powinien być widoczny jako takie małe koło zębate, obracając nim za pomocą śrubokręta uzyskasz efekt naciągnięcia lub opuszczenia siły hamulca ;)

Albo po prostu masz już do wymiany szczęki hamulcowe :-P

jasiuekonom

  • Gość
PRAKTYCZNIE ZERO RĘCZNEGO!! CO JEST????
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Grudzień 2009, 21:20:05 »
Szczęki
Cytat: "skali1991"
Albo po prostu masz już do wymiany szczęki hamulcowe :-P


Szczęki i bębny 3 miesiące temu wymieniane ;/

IgoReCzeK

  • Gość
PRAKTYCZNIE ZERO RĘCZNEGO!! CO JEST????
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Grudzień 2009, 09:24:02 »
Cytat: "jasiuekonom"
...naciągnął na maksa tą linkę od ręcznego co jest między fotelami. Pojechałem na poprawkę i dalej to samo...

Witam. Sugeruję niezbyt przyjemny zabieg pod tytułem wymiana linki, ale przed tym zabiegiem pasowało by sprawdzić mechaniczną dźwignię rozpierającą szczęki hamulcowe znajdującą się w bębnie, bo może się okazać, że element jest już wytarty i dlatego szczęki są za słabo rozpierane, co ma oczywiście bezpośredni wpływ na siłę hamowania. Pozdrawiam Igor.

jasiuekonom

  • Gość
PRAKTYCZNIE ZERO RĘCZNEGO!! CO JEST????
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Grudzień 2009, 11:30:38 »
Kurde, zimą nigdy nie mam zapału do robienia czegokolwiek, więc prawdopodobnie z minimalnym ociepleniem przyjdą i zmiany, naprawy i modyfikacje :)

ociec

  • Gość
PRAKTYCZNIE ZERO RĘCZNEGO!! CO JEST????
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Grudzień 2009, 13:32:43 »
jasiuekonom, a czy na pewno masz rozpieraki założone prawidłowo? tzn lewy w lewym kole a prawy w prawym? ja też po wymianie szczęk i bębnów miałem taki efekt że po kilku hamowaniach nie było ręcznego - po prostu zamiast się rozkręcać to rozpieraki się skręcały /mają różne gwinty/ po zamianie jest tak, że praktycznie podczas jazdy auto mogę hamować samym ręcznym :)