Autor Wątek: Jak otworzyć drzwi bez kluczyka  (Przeczytany 7529 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sebasecr

  • Gość
Jak otworzyć drzwi bez kluczyka
« dnia: 17 Grudzień 2009, 17:00:27 »
Jak w temacie wczoraj otwierając drzwi w Scoupe ukręcił się kluczyk. Część kluczyka ta z ząbkami utknęła w zamku. Moje pytanie jak otworzyć drzwi bez większych uszkodzeń autka. Zapasowego kluczyka nie mam więc to będzie włam do własnego samochodu

wtom

  • Gość
Jak otworzyć drzwi bez kluczyka
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Grudzień 2009, 17:04:14 »
odchylasz ramkę drzwi od strony dachu, w szparę wkładasz drewniane kołki, przez szparę wkladasz długi sztywny drut i otwierasz :mrgreen: na youtube masz filmiki z operacją

Siala

  • Gość
Jak otworzyć drzwi bez kluczyka
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Grudzień 2009, 17:54:45 »
Jeśli część została w zamku to teraz zależy , jeśli wystaje na tyle to przekręć ją kombinerkami a jeśli jest cała schowana to delikatnie śrubokrętem.
Jeśli to tylko urwany kluczyk a zapadki we wkładce działają ( nie zacięły się, co mogło być przyczyną urwania)to powinno się udać.
Może zamek zamarzł( spróbuj rozmrozić i lub WD40)
A do wkładki specjalista za odpowiednią cenę dorobi Ci nowy kluczyk.
 Powodzenia

mihu_24

  • Gość
Jak otworzyć drzwi bez kluczyka
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Grudzień 2009, 18:16:42 »
sorry ale nie rozumiem dlaczego masz a raczej miałeś tylko jeden kluczyk - nie można dopuszczać do takich sytuacji!dorobienie kluczyka max.20 zeta a problemy wynikające z posiadania tylko jednego klucza nie są bezcenne :roll:

co do otwierania: na poczatek wstawiłbym auto do ciepłego garażu i starał się,ja kolega Siala radzi, wydłubać część,która została w zamku i podejść do pierwszego z brzegu punktu dorabiania kluczy i po kłopocie.
Dorób od razu dwa :>

on86

  • Gość
Jak otworzyć drzwi bez kluczyka
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Grudzień 2009, 18:28:09 »
Cytat: "sebasecr"
Jak w temacie wczoraj otwierając drzwi w Scoupe ukręcił się kluczyk. Część kluczyka ta z ząbkami utknęła w zamku.
Heh miałem tak samo. Tą część co została mi w ręce włożyłem do zamka, pokręciłem i drzwi otwarte. Niestety części z ząbkami nie udało się wyciągnąć/wydłubać bo zapadki ją trzymały. Pozostało wyciągnięcie zamka, rozebranie go i wyciągnięcie złamanej części i ponowny montaż do drzwi.

jasiuekonom

  • Gość
Jak otworzyć drzwi bez kluczyka
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Grudzień 2009, 00:37:31 »
No to ja miałem inny problem w mojej starej skorupce, miałem również tylko jeden kluczyk i zatrzasnąłem go w samochodzie. A że wtedy byłem mniej doświadczony, to udało mi się złapać szybę el. i bach z całej siły w dół :):):) i otworzyłem. Potem tylko poxipol i lutownica i pół dnia kleiłem mechanizm elektrycznych szyb bo się ździebkę rozsypał :D:D:D:D:D

maspex

  • Gość
Jak otworzyć drzwi bez kluczyka
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Grudzień 2009, 11:56:38 »
Ja tak kiedys pod dystrybutorem zostawilem :D:D autko zatankowalem i bach...probowalem drutem i w uszczelke miedzy szybe i prawie sie udalo,ale mialem tylko antene i lipa troche (antene polamalem) . Pomyslalem,ze mzoe sa sie jakos szyberdach wyjac i troche mi teraz uszczelki odstaja :D Zostalo jechac autobusem ponad 2 godziny po zapasowy kluczyk :D POzdrawiam

Kucol

  • Gość
Jak otworzyć drzwi bez kluczyka
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Grudzień 2009, 13:13:00 »
ja mojego juz 2 razy otwierałem przez szyberdach :p bo na szczęście był uchylony ;p
kluczyki mam 2 ale nie chciało mi sie czekać ;P

maspex

  • Gość
Jak otworzyć drzwi bez kluczyka
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Grudzień 2009, 14:56:53 »
Co byscie uszkodzili jakbyscie zatrzasneli kluczyki setki km od domu? Ja pewnie bym wybil szyberdach bo na allegro ponizej setki i szybko sie go wymienia,ale sprzatac trza bedzie i podkleic folie :P Doby sposob na przyszle awaryjne otworzenie,to puszczenie kabelka pod autem od elektrycznego zamka bagaznika,wtedy tylko ktos nam 12v przytyknie :D i mamy otwarte...ciekawy jestem czy inaczej by dalo rade z tym tylnym zamkiem

BartBartez

  • Gość
Jak otworzyć drzwi bez kluczyka
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Grudzień 2009, 15:36:52 »
W Scoupe to pikuś. Uchyla się drzwi na klinach i potrzeba kawałka gałęzi lub anteny. trzeba wcelować w przycisk od bagażnika. Później siedzenie z buta i czołganie się do środka :mrgreen:

Cibor

  • Gość
Jak otworzyć drzwi bez kluczyka
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Grudzień 2009, 12:47:31 »
Dziś centralka mi się zatrzasnęła jak wysiadłem!! Silnik zapalony a ja na zewnątrz a drzwi zatrzaśnięte! Na szczęście mi się udało.... Sposób wtoma !! Ludzie dzięki za ten temat!! Inaczej bym nie widział!!

szczuraz

  • Gość
Jak otworzyć drzwi bez kluczyka
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Grudzień 2009, 14:35:28 »
w Faq jest cały temat o tym :lol:

Tigersoft

  • Gość
Jak otworzyć drzwi bez kluczyka
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Styczeń 2010, 15:21:01 »
łatwo w scoupe jest otworzyć kawałkiem druta. ja kiedys zatrzasnąłem kluczyki z zakupami w bagażniku nie otwierając wczesniej centralnego i d***. poszedłem do Hipermarketu obok, wziąłem druciany wieszak na ubrania, wsadziłem między uszczelkę a szybe, po ok min. miałem otwarte scoupe :)