Autor Wątek: [Santa Fe CM] oświetlenie wnętrza  (Przeczytany 5355 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

smuggie

  • Gość
[Santa Fe CM] oświetlenie wnętrza
« dnia: 26 Październik 2014, 17:09:31 »
Na podsufitce posiadam oświetlenie z przodu oraz na wysokości drugiego rzędu siedzeń. Podczas otwierania drzwi zapala się tylko oświetlenie w drugim rzędzie siedzeń (bo jest wciśnięty przycisk door), a z przodu się nie zapalają. Jedynie po ręcznym wciśnięciu, ale nie przy otwieraniu. Da się zrobić, żeby to oświetlenie z przodu włączało się przy otwieraniu drzwi?

Offline lukasek101

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 48
[Santa Fe CM] oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Październik 2014, 18:08:34 »
U mnie też tak jest. Raczej bez dodatkowych kabli nic nie zrobisz. To chyba chodzi o to,  żeby nie świecić po oczach kierowcy wsiadajac do tyłu. Podejrzewam, że czujniki w czujniki w drzwiach są razem podłączone

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Październik 2014, 19:31:21 »
Lampka nr 1 włącza się ręcznie przełącznikami na obudowie.
Lampka nr 2 ma trzy tryby : nie świeci, świeci cały czas, świeci po otwarciu drzwi.
Lampka nr 3 ma trzy tryby : nie świeci, świeci cały czas, świeci po otwarciu klapy bagażnika.


DriverOpolskie

  • Gość
[Santa Fe CM] oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Październik 2014, 06:10:57 »
Oświetlenie z przodu w CM,to porażka. Tak na prawdę te lampki służą do czytania i jeszcze trzeba je manualnie włączyć.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Październik 2014, 22:51:29 »
Dokładnie do czytania mapy  :lol:

mar_p

  • Gość
[Santa Fe CM] oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Październik 2014, 14:19:10 »
Tak samo jest wersji SM. Myślałem żeby zmostkować te przednie lampki z tą na środku w podsufitce, wtedy by się zapalały przednie lampki  przy otwarciu drzwi. Minus takiego rozwiązania że jak zapalę jedną lampkę z przodu to się zapalą wszystkie trzy.

Offline FREESTYLER16

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
[Santa Fe CM] oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Styczeń 2015, 12:11:40 »
Witam, jeśli jeszcze temat aktywny z oświetleniem, to się zapytam: mam od poprzedniego właściciela taką zabawkę:
 http://imgur.com/qLJbOxk,97e63AV#0

http://imgur.com/qLJbOxk,97e63AV#1

I ta zabawka właśnie nie działa- nie wiem czy jest sens to naprawiać, czy zamienić to na tą podstawową lampkę, bo jak otworzę drzwi to w samochodzie jest ciemno lampy przy ekranie nie zapalają się- więc jest dramat, dopiero jak włączę sam te 2 lampki na przodzie to coś widać, ale nie i one nie dają mocnego światła. Więc dostanę gdzieś ten cały panel (R29 room lamp), czy może to naprawić? Nie wiem co jest bardziej opłacalne..

maciekw

  • Gość
[Santa Fe CM] oświetlenie wnętrza
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Styczeń 2015, 18:01:01 »
Ja mam na suficie jakiś ekran z lampkami, ale stara lampa sufitowa też została. Nie ma sensu wymieniać na mniejszą lampę, bo zostanie Ci ślad na podsufitce.
Naprawa tego to żadna filozofia, zakładając że nie boisz się lutownicy, śrubokręta i nożyka. Z sufitu wychodzą Ci kabelki i trzeba (może przez dodatkowy wyłącznik w tej zabawce) doprowadzić do żarówek. A być może są po prostu przepalone żarówki, więc nie będzie większego problemu. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie wymiana wymaga i tak rozkręcenia obudowy, więc wymieniłem na ledowe, żeby nie przepaliły się za szybko.
No i zostaje ewentualnie doświetlenie kabiny - nawet przez dokupienie oryginalnej lampy. Albo jeszcze, jak widziałem wyżej pomysł - wpięcie do krańcówek drzwiowych również lampek przy lusterku. I można pominąć problem zapalania wszystkich lampek - na kabelku od lampu ze środka sufitu do wspomnianych lampek wystarczy wpiąć diodę(y) prostowniczą(e). Odpowiednio wpięta(e) spowoduje(ą), że zapalenie lampki nad głową nie spowoduje zaświecenia pozostałych.