Autor Wątek: Tempomat do i30 crdi  (Przeczytany 8356 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lukzak2298

  • Gość
Tempomat do i30 crdi
« dnia: 15 Grudzień 2009, 20:34:06 »
Z dobrze poinformmowanych źródeł wiem że w i30 crdi można doinstalować tempomat (przyciski trzeba dokupić a resztę tylko odblokować w komputerze), czy ktoś wie gdzie mogę zrobić to taniej niż za 2kPLN?

wtom

  • Gość
Tempomat do i30 crdi
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Grudzień 2009, 21:02:34 »
kupujesz z rozbiórki innego, najtaniej :mrgreen:

IgoReCzeK

  • Gość
Tempomat do i30 crdi
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Grudzień 2009, 23:57:45 »
Cytat: "wtom"
kupujesz z rozbiórki innego

Witam. W tej sytuacji nie widzę innej opcji. Z uwagi na ubogie wyposażanie modeli sprzedawanych w Polsce pozostaje Ci szukać na niemieckim eBay'u czegoś z rozbitka. Jakieś uniwersalne rozwiązania nie wchodzą w grę, bo tempomat jest sprzężony z ECU ( w przypadku ASB dodatkowo z ECU od skrzyni ). Życzę powodzenia, bo to jest mimo wszystko pionierskie przedsięwzięcie. Pozdrawiam Igor.
P.S.
Trzeba liczyć się z ewentualną wymianą softu w ECU ( nie byłbym takim optymistą co do odblokowania jedynie samej funkcji ). Druga sprawa to gwarancja Twojego samochodu i warunki jej dotrzymania. :-/

Brt85

  • Gość
Tempomat do i30 crdi
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Grudzień 2009, 00:04:30 »
Do tego dojdą pewnie jeszcze sprzęt od obsługi pedału gazu. Dodatkowa linka i chyba coś jeszcze (nie pamiętam w tej chwili).
Życzę powodzenia.
Daj znać jak ci się to uda. Chętnie u siebie też bym zamontował tempomat i dobrze by było jakby ktoś przetarł już ten szlak :mrgreen:

wtom

  • Gość
Tempomat do i30 crdi
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Grudzień 2009, 08:42:28 »
na allegro jest firma co sprowadza hultaje angole i je rozbiera na manele, tu najprędzej znajdziesz

BartBartez

  • Gość
Tempomat do i30 crdi
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Grudzień 2009, 09:50:20 »
Cytat: "wtom"
na allegro jest firma co sprowadza hultaje angole i je rozbiera na manele, tu najprędzej znajdziesz

W przypadku przycisków od tempomatu na manetkach z angola nici.

sopel

  • Gość
Tempomat do i30 crdi
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Grudzień 2009, 14:21:23 »
Cytat: "BartBartez"
W przypadku przycisków od tempomatu na manetkach z angola nici.


Tempomat w i30 jest na kierownicy, nie na manetkach.
Z tego co widzialem na ich ebayu, przyciski z radia maja po lewej, wiec tak samo jak u nas. Z tego wynika, ze tempomat jest na kierownicy, po prawej stronie.


Cytat: "Brt85"
Do tego dojdą pewnie jeszcze sprzęt od obsługi pedału gazu. Dodatkowa linka i chyba coś jeszcze (nie pamiętam w tej chwili).


zadnego sprzetu nie trzeba mocowac. W i30 (przynajmniej w dieslu) jest system Drive-By-Wire, wiec zadnych dodatkowych sprzetow oprocz przyciskow i kabelkow do tego przycisku, oraz uaktywnienia tego ustrojstwa w komputerze, nie potrzeba

lukzak2298

  • Gość
Tempomat do i30 crdi
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Grudzień 2009, 12:19:06 »
Dzięki wielkie za odpowiedzi i podpowiedzi.

Niestety z postów wynika że nikt tego jeszcze nie robił :roll:

Carexpert

  • Gość
Tempomat do i30 crdi
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Grudzień 2009, 15:36:19 »
Troche mnie dziwi takie straszenie. W wiekszosci aut z ktorymi mialem doczynienia tempomat jest niezalezna maszynka. Jest to silnik z przekladnia i linka sterujaca przepustnica. Dostaje jedynie sygnal predkosci z komputera sygnal z czujnika stopu i sygnaly z przelacznikow na kierownicy. Z tego co patrzylem na stronach do i30 tez jest taki silnik z linka choc rysunki sa slabej jakosci. Dodatkowo wiem ze w akcesoriach sa tempomaty do dieseli wlasnie z manetka pod kierownica. Ale moge sie mylic bo nie wiem jak jest tu.

lukzak2298

  • Gość
Tempomat do i30 crdi
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Grudzień 2009, 10:41:17 »
To chyba się mylisz. Niema w i30 manetki tylko przyciski (takie jak od radia tylko po prawej stronie kierownicy).

Z tego co się kiedyś dowiadywałem to taki silnik już steruje przepustnicą (nawet jak niema tempomatu). Np. w octavia 1.6 (tour) ma taki silnik krokowy a octavia 1,4 nie. I w wersji 1,6 można dokupić przyciski i odblokowac w kompie i będzie działać a 1,4 trzeba przerabiać wszystko. I mówię tu o octavia tour a to przecież tak stary model...

Carexpert

  • Gość
Tempomat do i30 crdi
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Grudzień 2009, 11:52:04 »
owszem sa silniki w ktorych sa elektryczne przepustnice ale w i30 nie ma i sa wlasnie tempomaty na lince dokladane. W orginale sa faktycznie ze sterowaniem w kierownicy ale tylko w wersjach 2,0 w mniejszych nie ma. A taki tempomat w postaci dodatkowej dzwigni jest w katalogu akcesoriow do i30 wiec teoretycznie istnieje bo go widzialem.

lukzak2298

  • Gość
Tempomat do i30 crdi
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Grudzień 2009, 12:23:34 »
A skąd można taki katalog wziąć? Gdzie go znaleźć?

Carexpert

  • Gość
Tempomat do i30 crdi
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Grudzień 2009, 13:11:58 »
W salonie u sprzedawcy. Zazwyczaj maja ich malo wiec ich nie wystawiaja. Ja gdzies go mam ale nie wiem gdzie. Jak znajde moge wam podac numer katalogowy tego ustrojstwa.

lukzak2298

  • Gość
Tempomat do i30 crdi
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Grudzień 2009, 18:08:03 »
Będziemy wdzięczni, a jakby jeszcze było jakieś zdjęcie...

Carexpert

  • Gość
Tempomat do i30 crdi
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Grudzień 2009, 20:23:58 »
Poszukam choc to ponad rok temu bylo a u mnie jest czarna dziura jesli chodzi o takie katalogi... Czasem sie znajduja... zazwyczaj jak sa juz niepotrzebne.
Poszukam