Autor Wątek: Potrzebuje rady w sprawie odpalania  (Przeczytany 3051 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

przemek41

  • Gość
Potrzebuje rady w sprawie odpalania
« dnia: 14 Grudzień 2009, 22:12:39 »
Witam. Moj scoupe 95r. odpala kiedy chce;]. Akumulator, świece ma nowe. Sytuacja wygląda tak ze silnik "kreci" ale odpalić nie chce. Bylo podejrzenie awarii pompy paliwa. Więc przewód idący od filtru paliwa został odkręcony i przekręciłem kluczyk w stacyjce i ponoć powinno paliwo tryskać ale nie było żadnej reakcji(znajomy twierdził ze w ten sposób sprawdzi się czy pompa działa). Samochód stał tydzień nie używany, po czym odpaliłem go bez problemu, pojeździłem ze 2 tygodnie i znów nie odpalał i wszystko od nowa... parę dni pali, parę dni niepali......Gdy zaholowałem go do mechanika jemu odpalal calu czas... Nie wiem co z tym zrobić, nie znam się i liczę na pomoc.

wtom

  • Gość
Potrzebuje rady w sprawie odpalania
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Grudzień 2009, 22:19:26 »
immo klucza nie widzi. typowe w hultajach :mrgreen: wypnij wtyczke pierścienia (anteny immo) spryskaj wd-40 lub kontaktem i zapnij spowrotem.

przemek41

  • Gość
Potrzebuje rady w sprawie odpalania
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Grudzień 2009, 22:21:28 »
nie dodałem ze immobilizer mam od 2 lat odłączony ponieważ kluczyk nie działał

BartBartez

  • Gość
Potrzebuje rady w sprawie odpalania
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Grudzień 2009, 09:51:08 »
Z tego co pamiętam to pompa w moim Scoupe załączała się dopiero z rozrusznikiem.
Zacznij od tego czy masz iskrę gdy nie chce palić. Było na forum wiele razy.

przemek41

  • Gość
Potrzebuje rady w sprawie odpalania
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Grudzień 2009, 16:20:13 »
dziś sprawdziłem ponownie (tak jak napisałem wyżej) , rozrusznik chodził, i mimo odkręconego przewodu od filtru paliwa nic nie tryskało itp co wskazywało by na to ze pompa paliwa padła. po kilku godzinach odpalił normalnie... i znow to samo, raz pali za pare dni znów nie będzie.. czy możliwe żeby pompa miała takie nawroty działania??

Cibor

  • Gość
Potrzebuje rady w sprawie odpalania
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Grudzień 2009, 16:36:49 »
Witaj! Co do pompy to nie wiem ale wiem że takie objawy dają walnięte kable w okolicach stacyjki, bądź sama stacyjka... Używaj szukajki!! http://forum.hyundaifanklub.pl/viewtopic.php?t=2999 Tu masz wypisz wymaluj twój problem... Tylko następstwa usunięcia usterki będą inne, twój będzie jeździł mój pójdzie na szrot.. Jak byś był z okolicy wawy, polecił bym Ci pewnego magika który mi zrobił to...

Złośnik

  • Gość
Potrzebuje rady w sprawie odpalania
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Grudzień 2009, 16:44:52 »
Nie bawiąc się w spekulacje weź meirnik w dłoń, wybebesz kostkę z tyłu spod kanapy wychodzącą od pokrywy baku od pompy, rozłącz złączki, wepnij się w kostkę i sprawdź czy Ci dochodzi napięcie do pompy po przekręceniu kluczyka. Będziesz wiedział czy to wina pompy czy gdzieś przerwy w instalacji.

przemek41

  • Gość
Potrzebuje rady w sprawie odpalania
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Grudzień 2009, 18:16:36 »
ok ok dzięki, sprawdzę oba miejsca i zobaczymy:)

wtom

  • Gość
Potrzebuje rady w sprawie odpalania
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Grudzień 2009, 18:24:05 »
łatwiej jest wyjąć przekaźnik pompy i zewrzeć styki w gnieździe niż grzebać się z tyłu :-P , ale szczerze wątpię by to pompa była. raczej wygląda na czujnik wału korbowego (brak styku na wtyczce lub przerwa wewnętrzna czujnika)

mirek79

  • Gość
Potrzebuje rady w sprawie odpalania
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Grudzień 2009, 15:00:11 »
tak jak pisał BartBartez jak nie chce odpalić sprawdz czy masz iskre jak nie ma to zajrzyj do aparatu zapłonowego,miałem to samo pare miesięcy temu.

ociec

  • Gość
Potrzebuje rady w sprawie odpalania
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Grudzień 2009, 13:23:43 »
wtom, łatwiej jest podać plus na specjalną kostkę w komorze silnika i włączyć pompę na stałe :) w servis manualu dokładnie opisane :)