Autor Wątek: [Santa Fe CM] Czujnik temperatury spalin-błąd P0545  (Przeczytany 7208 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jlupino

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
[Santa Fe CM] Czujnik temperatury spalin-błąd P0545
« dnia: 21 Październik 2014, 19:20:17 »
Witam ponownie :-|

Jak w temacie.
Ostatnio podczas wymiany płynów i oleju w ASB,kazałem sobie sprawdzić stan świec żarowych (czy wszystkie grzeją,itp),za pomocą kompa.
Podczas diagnostyki wyskoczył błąd-czujnik temp. spalin-zbyt niska temp. spalin.
Skasowano mi ten błąd i po tygodniu podjechałem ponownie,ale błąd znowu się pojawił.
Na co ma to wpływ?
Na desce nic mi sie nie wyświetla.
Mechanik mi powiedział,że jak komp.  widzi,że jest za niska temp. spalin to może podawać bogatszą mieszankę,żeby podwyższyć ich temp. co ma na celu prawidłowe wypalanie DPF'a.
Nie wiem,może coś w tym jest.
Spalanie u mnie średnio to 10 litrów w mieście,trasa 8,5l
Doradzono mi zmianę paliwa na v-power lub coś w tym stylu,żeby ew. wyczyścić ten czujnik,bo te paliwa mają niższą temp. zapłonu..
Wymieniać ten czujnik,czy wyjąć i wyczyścić?
Jaka jest jego ew. cena?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Czujnik temperatury spalin-błąd P0545
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Październik 2014, 20:14:40 »
Błąd 3302 (jest jakaś literka przed cyframi ?), a nie przypadkiem P0545 Exhaust Gas Temperature Sensor Circuit Low (Bank 1 Sensor 1)

Mechanik ma rację komputer dolewa więcej paliwa temperatura spalin jest za duża (choć komputer widzi że jest ok) i DPF, turbosprężarka może ulec uszkodzeniu.

Offline jlupino

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
[Santa Fe CM] Czujnik temperatury spalin-błąd P0545
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Październik 2014, 15:03:25 »
Dzięki:)

Zaglądalem mechanikowi przez ramię i nie widziałem jakiejś literki przed tym kodem.

Ciekawi mnie tylko,dlaczego nie wyświetla się żaden "chec engine" lub coś w tym stylu,skoro może to być coś poważniejszego.
Podjadę do aso i spróbuję sie czegoś więcej dowiedzieć,bo w układzie wydechowym to jest chyba więcej tych czujników niż jeden,co może stanowić problem przy zamówieniu konkretnej sztuki,bo każdy z pewnością jest inaczej wyskalowany.

suchar

  • Gość
[Santa Fe CM] Czujnik temperatury spalin-błąd P0545
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Październik 2014, 17:33:07 »
hmmm...

to w modelach z 2007 jest DPF? Z tego co wiem to ja nie mam... czy jestem w błędzie?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Czujnik temperatury spalin-błąd P0545
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Październik 2014, 22:42:38 »
Na rysunku element oznaczony numerem 39220F (czujnik pierwszy ten przy turbo, drugi jest za DPF)
 
http://koreacat.ru/hyundai/parts/KEURPCM0/107096/28390B12/?vin=KMHSH81WP7U270785&vinid=302259#

Jak sprawdzić EGTS



Sprawdziłbym jeszcze przewody (mają przekrój 0,5 mm²) które idą do czujnika po drodze nie ma żadnych złączy przewody idą bezpośrednio od czujnika do ECU).



Numer części 39220-27450

http://www.sklep-kia.pl/czujnik-temperatury-wydechu-carens-iii-ceed-ii-magentis-ii-iii-sportage-iii-koreaslowacja-grandeur-i30-santa-fe-sonata-tucson-p-1167.html

http://www.koraps.com/shop/item.php?it_id=206388

Ja ustalisz numer błędu to popraw temat.

Suchar niestety kolegi samochód posiada DPF, a jak jest z Twoim to możesz się przekonać jak podasz numer vin.

Offline jlupino

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
[Santa Fe CM] Czujnik temperatury spalin-błąd P0545
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Październik 2014, 21:52:31 »
Dzięki za odpowiedzi i dokladny opis problemu.
Byłem dzisiaj w aso,i oczywiscie musialem się najpierw umowić na diagnozę komputerową.
Wstępnie na 4.XI.,może będzie coś prędzej,bo zamowiłem jeszcze taśme pod kierownicę tą od sterowania radiem i tempomatem,bo chcę żeby mi to zrobiono przy jednej okazji (jeśli ta taśma dojdzie prędzej).
Sprawdzę jeszcze te wtyczkę przyłączeniową,naleję v-powera i podjadę do mojego mechanika na kompa,czy sie coś nie zmieni. :-/
Jak tylko coś będę wiedział,dam znać.

[ Dodano: 2014-11-04, 15:54 ]
Witam.
Jestem właśnie po diagnostyce komputerowej w ASO.
Tak jak pisał kosmos2011,jest to błąd P0545 co oznacza problem z czujnikiem o numerze 39220-27450,który jest umieszczony przed filtrem DPF.
Na czujniku stwierdzono przerwę ( co oczywiście nie oznacza,że jest niesprawny) i mogą go zamówić z dnia na dzień za jedyne 706zł+robocizna oczywiście.
Postaram się go sprawdzić,może wystarczy część kabelka wymienić,bo na razie to mnie skutecznie odstraszyli :-/