Autor Wątek: Światła mijania i długie razem. Ciekawostka.  (Przeczytany 1867 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Złośnik

  • Gość
Światła mijania i długie razem. Ciekawostka.
« dnia: 13 Grudzień 2009, 23:54:41 »
Witam. Ostatnio podczas jazdy po wjeździe na niedoświetloną drogę do lasu co nei które fragmenty drogi jak większość z nas w takich sytuacjach doświetlałem krótkotrwałym włączaniem świateł długich.
W Lantrach (moż enei tylko) długie włączamy przemeiszczając włącznik w stronę deski. Sygnały długimi włącza się przyciągając do siebie włącznik. Gdy włacznik dociągniemy do mniej więcej połowy - zauważyłem że właczają się i długie i mijania.
Czy coś jest nei tak czy jest normalnie fabrycznie - przy mojania świecą tylko mijania, przy długich - tylko długie ? Czy może jakoś zwalony mam włącznik od długich i powinny oba włókna w żarówkach chodzić naraz po włączeniu długich ? Nie ukrywam że przy włączeniu długich i mijania naraz dużo lepiej widać, mamy dobrze oświetloną drogę i zaraz przed autem i daleko przed również.
Co wy na to ?
Jak regulują przepisy te sprawy ? Może jeśli wszystko gra to wolno/można połączyć instalkę tak zeby świeciły się i długie i mijania naraz po właczeniu długich. Czy też może tak włąśnie powinno być i coś mam zwalone ?

wlad

  • Gość
Światła mijania i długie razem. Ciekawostka.
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Grudzień 2009, 06:49:55 »
jeżeli masz pojedyncze żarówki H4 to zawsze świeci sie tylko jedno włókno.jeżeli masz odrębne żarówki do krótkich/długich to po włączeniu długich świecą się obydwie żarówki[tak jest u mnie].

Złośnik

  • Gość
Światła mijania i długie razem. Ciekawostka.
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Grudzień 2009, 09:08:21 »
No OK, jeśli nawet, to czy nie można wprowadzić przeróbki aby świeciły się oba rodzaje świateł jednocześnie w H4 ? Czy też przepisy regulują inaczej ? A może po prostu zdechnie instalacja bo wzrośnie wartość prądu na przewodzie do długich lub styki na włączniku zespolonym ? Robił ktoś coś takiego ?

spicia

  • Gość
Światła mijania i długie razem. Ciekawostka.
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Grudzień 2009, 17:03:52 »
chyba temp. wewnątrz żarówki wedzie za duża i długo nie poświei

Złośnik

  • Gość
Światła mijania i długie razem. Ciekawostka.
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Grudzień 2009, 17:47:59 »
No właśnie niewiem kurcze :/ Dlatego pytam... może ktoś robił podobne przeróbki lub się orientuje jak to by było przy niedzielonej lampie...

spicia

  • Gość
Światła mijania i długie razem. Ciekawostka.
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Grudzień 2009, 18:06:08 »
u mnie jest tak samo sprawdzałem

Złośnik

  • Gość
Światła mijania i długie razem. Ciekawostka.
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Grudzień 2009, 18:42:30 »
No OK,c zyli nic z tym nei zrobię przy żarówkach H4. Szkoda nowych reflektorów :)

mihu_24

  • Gość
Światła mijania i długie razem. Ciekawostka.
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Grudzień 2009, 20:37:32 »
U mnie w J1 też tak można i czasem z tego korzystam:)