Autor Wątek: [ix20] Skrzynia biegów w ix20  (Przeczytany 7900 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cepcio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 65
[ix20] Skrzynia biegów w ix20
« dnia: 27 Styczeń 2012, 19:08:31 »
Witajcie, czy wy też może macie taki dziwny problem/zachowanie przy zmianie biegów ? A mianowicie, jeżeli chcemy szybko zmienić bieg z 1 na 2 (dynamiczne ruszanie, ale bez rwania asfaltu) "chaczy wam" bieg 2, tak jak by był tam jakiś wystający element przy dźwigni i o coś zachaczał ? Mam przebieg 4000 km i tak mam od samego początku. Przy wolnej zmianie biegów lewarkiem problem nie występuje.

Offline irekmiecz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 147
[ix20] Skrzynia biegów w ix20
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Styczeń 2012, 19:41:08 »
Możliwe (i oby tak było) że masz nawyk z poprzedniego auta tak jak i ja miałem, z tą tylko różnicą że ja miałem problem z pierwszym biegiem gdy zbyt mocno przyciągałem lewarek do siebie. W moim mniemaniu ta skrzynia biegów pracuje tak płynnie i z właściwym oporem tak lekko że można przełączać biegi trzymając lewarek dwoma palcami :!:  .  Czy zaliczyłeś jazdę testową i podobny problem występował czy też nie ? Bo mój nawyk dał o sobie wyraźnie znać podczas jazdy testowej i już wtedy się zastanawiałem co jest nie tak. Kilka ruchów dźwignią i już wiedziałem że problem leży po mojej stronie.
 Spróbuj delikatnie a szybko kilka razy, jeśli to nie pomoże, to udaj się do salonu i porównaj z innymi egzemplarzami, a nawet jazdy testowe bym zalecił.
 Lecz jeżeli to Twoje auto okaże się "jakieś inne" to już wiesz co należy z tym zrobić.  Oby nie trzeba było korzystać z gwarancji, niech ona sobie tylko jest  ;-) .

larry

  • Gość
[ix20] Skrzynia biegów w ix20
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Styczeń 2012, 22:52:39 »
Mam podobne odczucia - ale to chyba nie usterka tylko po prostu ta skrzynia tak ma.

Offline tommii

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
[ix20] Skrzynia biegów w ix20
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Styczeń 2012, 23:06:38 »
U mnie to samo.

Offline cepcio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 65
[ix20] Skrzynia biegów w ix20
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Styczeń 2012, 23:48:14 »
Dzięki za odpowiedź. Wygląda to na to że ten typ tak ma.

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] Skrzynia biegów w ix20
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Styczeń 2012, 14:53:09 »
Skrzynia w obsłudze delikatna jak rzadko która, ale płynna. Do tego raczej krótkie skoki. Siłowa zmiana biegów zupełnie niepotrzebna, na pewno przyspieszy zużycie elementów pośrednich.

Offline Maolma

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 106
[ix20] Skrzynia biegów w ix20
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Luty 2013, 13:10:50 »
Cześć, a mnie się wydaje, że na początku skrzynia działała świetnie, a teraz ( przejechane niecałe 300 km) jakby jedynka ocierała się często o coś po lewej stronie i tak samo trójka ( jest nawet niekiedy dźwięk). Omnamy mam, czy co :roll: ? Ma tak ktoś?

[ Dodano: 2013-02-02, 13:12 ]
Oczywiście omamy, nie omnamy :oops:

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] Skrzynia biegów w ix20
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Luty 2013, 13:22:37 »
Cytat: "Maolma"
......... Omamy mam, czy co :roll: ? Ma tak ktoś?


Być może  :mrgreen: i niech to one będą, bo ich brak może Cię w przyszłości dużo kosztować jak nie uznają Ci tego na gwarancji. :-P

Będąc na jazdach testowych   hultaja (1,4) zawsze podkreślałem wspaniale funkcjonującą skrzynie biegów - byłem wręcz zachwycony, co nie omieszkałem zapisać w ankietach jazd testowych. Gdy kupiłem swojego (1.6) jakoś ten zachwyt mi minął - nie wiem dlaczego. Prawdą jest, że kilka razy ruszając nie chciała mi wskoczyć jedynka, ale to chyba nie jakaś wada - być może coś się ustawiło nie pod tym kątem i już. Wrzucenie innego biegu i z powrotem jedynki rozwiązywało problem.
Gdy prawie wszyscy potwierdzimy opisywany tu problem to należy stwierdzić, że jest to jakaś niedoróbka, gdy jednak występuje od wybiórczo - to chyba to rzecz normalna - być może coś źle się spasowało itp.