Autor Wątek: Uciążliwy antynapad w alarmie - Accent '00  (Przeczytany 2542 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Schirek

  • Gość
Uciążliwy antynapad w alarmie - Accent '00
« dnia: 12 Grudzień 2009, 23:39:49 »
Witam,
Od niedawna jestem użutkownikiem Accenta II.
Zastanawia mnie czy jest możliwość wyłączenia funkcji Antynapadu?
Denerwuje mnie że trzeba wyłączyć silnik aby otworzyć drzwi?

wlad

  • Gość
Uciążliwy antynapad w alarmie - Accent '00
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Grudzień 2009, 02:56:00 »
to chyba jakaś ciekawostka-w moim nic takiego nie bylo :shock:
jedynie nie można było uzyć pilota od c.z. dopóki silnik pracował.

Schirek

  • Gość
Antynapad w ACCENCIE II
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Grudzień 2009, 23:36:36 »
U mnie jest tak, że po włączeniu w statyjce zapłonu centralny zamek blokuje drzwi.
Nie da się ich otworzyć przed wyłączeniem silnika. :-?

Zbyszek

  • Gość
Uciążliwy antynapad w alarmie - Accent '00
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Grudzień 2009, 16:45:48 »
W nowych Hyundaiach tę funkcję można programować. Nie wiem niestety jak to jest w naszych modelach. Przypuszczam, że też. U mnie tej funkcji nie ma.

fantaster

  • Gość
Uciążliwy antynapad w alarmie - Accent '00
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Grudzień 2009, 22:14:06 »
Pomimo ze mam starszego hultaja tez miałem taką funkcje ale podjechałem do znajomego elektryka i wystarczyło w moim przypadku przeciąć kabelek który był połączony z kostką od radia (niewiadomo czemu). Funkcja została odłączona nie przynosząc innych niepożądanych skutków;)

doman76

  • Gość
Uciążliwy antynapad w alarmie - Accent '00
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Grudzień 2009, 22:57:12 »
W znacznej większości accentów II centralny zamek jest dokładany(uniwersalny), tak więc w każdym przypadku może być inaczej - zależy od montażysty.

Fukcja antynapadowa zwykle jest sterowana przez alarm - masz? jakiej firmy? W internecie masz szanse znaleść instrukcje montażową, u mnie np. można antynapad wyłączyć przez zabawe kluczykiem(odpowiednia sekwencja)

Jeśli masz najprostszą opcje czyli sam centralny instnieje spora szansa że ktoś się podłączył do kostki stacyjki - sprawdź może wystarczy tylko przeciąć kabelek/wyjąć bezpiecznik

Gordinho

  • Gość
Uciążliwy antynapad w alarmie - Accent '00
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Grudzień 2009, 08:39:12 »
Dokładnie tak jak mówi doman76, musisz się dowiedzieć jaki alarm masz wmontowany i na 90% będziesz miał możliwość wyłączania tych opcji. Ja w moim hultaju mam alarm firmy Silicon, który posiada ukryty wyłącznik alarmu w razie na przykład rozładowania baterii w pilocie. Poprzez wciśnięcie odpowiedniego przycisku na pilocie z włożonym kluczykiem w stacyjce oraz wciśniętym tym ukrytym wyłącznikiem, mam możliwość uruchamiania różnych bajerów alarmu ;)

weryfikator.kont

  • Gość
Uciążliwy antynapad w alarmie - Accent '00
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Grudzień 2009, 08:52:48 »
Wygląda na to, że funkcja nie dotyczy alarmu montowanego seryjnie, dlatego sposób jej wyłączenia będzie w każdy indywidualnie montowanym alarmie inny. Schirek swój problem musisz rozwiązać indywidualnie, a koledzy podpowiedzieli ewentualne rozwiązania tego problemu. Temat zamykam.