Autor Wątek: Czyszczenie baku i przewodów paliwowych - Accent '95  (Przeczytany 2212 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pablo:1

  • Gość
Czyszczenie baku i przewodów paliwowych - Accent '95
« dnia: 10 Grudzień 2009, 14:16:16 »
Witam,

Jak w temacie.. Mianowicie, mam problem z nieustannie zapychającymi sie wtryskami..
za każdym razem w listwie wtryskowej i we wtryskach jest taki jakby micro piasek oraz
jakaś maź..
Już wymieniłem wtryski, listwe, przewód od filtra do listwy, filtr paliwa, pompe paliwa oraz
regulator ciśnienia na listwie ..Auto stało ok. 2 lat i podejrzewam że na ściankach baku
wytworzył się jakby jakiś osad..
Idzie z tym dostać do głowy gdyż rano wyczyszcze i wieczorem już są całkiem zapchane..
Systematycznie jak sie zapychają, czuć spadek mocy, ..

Potrzebuje jakiegoś pomysłu na wyczyszczenie baku oraz przedmuchanie przewodów
paliwowych ?? ..Albo orientacyjne koszty takiego zabiegu w warsztacie ..

POZDRAWIAM

kml

  • Gość
Czyszczenie baku i przewodów paliwowych - Accent '95
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Grudzień 2009, 16:48:41 »
pablo:1, nie są mi znane żadne spodoby poza wyjęciem baku i myciem. Z tego co mówisz to powinno się wymienić wszystkie elementy paliwowe przez które płynie benzyna czyli przewody etc. Próbowałeś wlać czyściciel w płynie do baku? Nalej pełną butlę i pojeździj z mała ilością benzyny a potem dolej wachy żeby stężenie nie było zbyt wysokie.

wtom

  • Gość
Czyszczenie baku i przewodów paliwowych - Accent '95
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Grudzień 2009, 16:52:16 »
to nie jest żaden osad, po prostu bak od środka zardzewiał. dzieje się tak jak auto stoi z pustym lub niepełnym bakiem. moim zdaniem powinieneś wymienić bak na drugi (używka), bo to taniej wyjdzie i jest pewniejsze

Złośnik

  • Gość
Czyszczenie baku i przewodów paliwowych - Accent '95
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Grudzień 2009, 17:03:43 »
A nie ma tutaj jak wprzypadku Lantry Baku wykonanego z materiału plastikopodobnego lub pochodnego polietylenu, np. HDPE ?
Mówię bo rozbierałem, opukiwałem, czyściłem i myłem bak, co prawda od góry gdzie jest miejsce do wkładania pompy z osprzętem ale całość jest z jednego mteriału.
Czy może z wierzchu jest tylko osłona termiczna ? Ale wątpię.... Tu chyba są również plastikowe lub z podobnego materiału... więc wątpię by tam rdza była...
Przewodami metalowymi nei ma co się sugerować gdyż wchodzą one przez korek od góry zbiornika uszczelniony gumowymi uszczelkami.

pablo:1

  • Gość
Czyszczenie baku i przewodów paliwowych - Accent '95
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Grudzień 2009, 11:03:07 »
nieee to nie rdza ..bak był prawie pełen paliwa ..i autko po odpaleniu jezdzilo az
w pewnym momecie zaczelo tracic moc i teraz tak wkolko jest z tymi wtryskami ..
jak wyczyszcze wtryski, to wszystko wraca do normy

..sciagnac bak i wyczyscic.. spoko.. ale jak wyczyscic przewody paliwowe...
bo wymiana mi sie niewidzi :/

wtom

  • Gość
Czyszczenie baku i przewodów paliwowych - Accent '95
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Grudzień 2009, 11:29:58 »
odepnij przewód zasilający od listwy wtryskowej, uruchom pompę paliwową (zmostkuj przekaźnik pompy) paliwo niech zlatuje do jakiegoś zbiornika. przepompuj tak z bak. zrób to samo z przewodem powrotnym do baku, uprzednio zamieniając je miejscami na pompie.