Autor Wątek: Uszkodzony przedni amortyzator - Accent '95  (Przeczytany 1691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Przemulap

  • Gość
Uszkodzony przedni amortyzator - Accent '95
« dnia: 10 Grudzień 2009, 07:35:31 »
Witam

Byłem na przeglądzie z moim maleństwem i wyszło mi że na 4 amortyzatory przedni prawy jest kaput ;(
Przedni lewy: 80% sprawności
przedni prawy 20% sprawności (wyciekł olej z niego)
Tył po 85% sprawności...

Mam pytanie: czy mogę wymienić tylko ten jeden uszkodzony czy muszę dwa na osi? Diagnosta mówił że mogę jeden wymienić ale powinienem wymienić 2 i że on takowe ma i mi zamontuje za JEDYNE 600 zł !! !!
Chciał mnie naciągnąć bo te amorki (JCAuto) mogę kupić za 400 zł (lub mniej)+ wym 80... Osobiście myślałem aby wstawić ten jeden od Kamoki bo tani i za jakiś czas jak ten lewy padnie wymienić na lepsze. Co o tym sądzicie?
Pzdr

BartBartez

  • Gość
Uszkodzony przedni amortyzator - Accent '95
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Grudzień 2009, 09:31:44 »
Amorki zawsze wymienia się parami!
po 1. Wymieniając jeden nawet nie dostaniesz karty gwarancyjnej
po 2. Nie będzie równego tłumienia pomiędzy lewą a prawą stroną.

Amorki niestety są drogie. polecam OE Hyundai`a w Inter Carsie.
Cena detaliczna od 290 - 320 zł za sztukę - w zależności od tego czy masz ABS.
Tańszym rozwiązaniem są Magnumy poniżej 200zł za sztukę ale nie polecam.
OE w Inter Carsie kupisz wiele taniej jeśli znajdziesz kogoś kto ma u nich zniżkę.

Robocizna to około 150zł za komplet.

pjj

  • Gość
Uszkodzony przedni amortyzator - Accent '95
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Grudzień 2009, 01:25:34 »
Jeśli masz w planach wymiane na coś lepszego, to albo od razu, albo olej to i wymień parę na jakikolwiek. Nawet najgorsza para o jednakowej sile tłumienia będzie lepsza niż dwa z różnych parafii. Weź pod uwagę, że wymiana jednego zepsutego na nowy nie zmieni tego iż tłumienie pomiędzy lewą a prawą stroną nadal będzie różne (co jest gorsze niż jednostajne zużycie, gdyż powoduje iż samochód jest bardziej nieprzewidywalny)

Poszukaj na forum o różnych amortyzatorach, powinno być sporo w tym temacie.

Daro

  • Gość
Uszkodzony przedni amortyzator - Accent '95
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Grudzień 2009, 14:00:49 »
Witam.
Amortyzatory wymienia się parami, warto również zwrócić uwagę na łożyska mogą być wyrobione w gumie. Sprawdź gumowe osłony na amortyzatorach ew. wymień.
Ja na Allegro kupiłem amory olejowe KAMOKA w cenie 90 zł szt, osłony po 15 zł, łożyska 25 zł szt. Przesyłka za pobraniem 24 zł.
284 zł całość, pożyczyłem ściągacz i zrobiłem sam.
Pozdrawiam, Daro