Autor Wątek: Wali podczas hamowania ze "zblokowaniem" kół.  (Przeczytany 1730 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Złośnik

  • Gość
Wali podczas hamowania ze "zblokowaniem" kół.
« dnia: 07 Grudzień 2009, 19:06:31 »
Sprawa jest następująca.
Słyszałem już z lewej i prawej strony ale głównie słyszalne w nagłych sytuacjach pod schowkiem pasażera z okolic nadkola.
Podczas gwałtownego hamowania do zadziałania ABS'u a więc do "zblokowania" kół (w cudzysłowiu bo z ABS'em nie zblokuje kół ale żeby było wiadome) słyszę jak coś walnie mocno i ostro jakby coś miało wyskoczyć spod maski.
I teraz niewiem czy to wina dziurawych dróg i w momencie jak zblokuję tak koło to amor wali o odbój aż tak mocno, dodam że nie jest to dźwięczny metaliczny odgłos, ale dosyć donośny raczej nie chcarakterystyczny dla gumowych odbojów (ale może), czy może to odgłos czegoś innego. Luzów w zawieszeniu nie mam, tylko lekki na przekłądni z winy samej przekłądni która będzie wymieniana ale odgłos głownie dochodzi z okolic nadkola i tylko w momencie nagłego mocnego hamowania z wbitym pedałem w podłogę.
Może to już wina wywalonych gum drążka ale czy aby napewno ?

BartBartez

  • Gość
Wali podczas hamowania ze "zblokowaniem" kół.
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Grudzień 2009, 19:16:34 »
Typowy dźwięk ABSu. To Twoje pierwsze auto z ABSem?

Złośnik

  • Gość
Wali podczas hamowania ze "zblokowaniem" kół.
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Grudzień 2009, 19:39:20 »
Nie nei kolego, źle się zrozumieliśmy.
To nie terkocze podczas hamowania cały czas tylko w momencie jak depnę mocno na hamulec aż włączy się ABS to tak walnie jakby amortyzator walnął dużą siłą w odbój i przeniosło się to pod maskę. Walnie raz ale tak jakby coś się zerwało.
Zastanawiałem się czy czasem coś nie przy kolumnie przy kole ale z dwóch stron ?

Vanitum

  • Gość
Wali podczas hamowania ze "zblokowaniem" kół.
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Grudzień 2009, 08:41:42 »
a próbowałeś, czy przy różnych prędkościach dzieje się tak samo? Np czy przy 30 i 60 jest takie samo walnięcie?

BartBartez

  • Gość
Wali podczas hamowania ze "zblokowaniem" kół.
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Grudzień 2009, 09:04:53 »
Złośnik, obejrzyj dokładnie mocowania amorków. Czy nie ma pęknięć oraz czy guma nie "odkleiła się" od metalu.

Złośnik

  • Gość
Wali podczas hamowania ze "zblokowaniem" kół.
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Grudzień 2009, 21:46:15 »
Mocowania są OK. Wymieniłęm dzisiaj po 8godzi nym trudzie tyleje drążka stabilizatora. Póki co jak testowałem nie wali.