Autor Wątek: [i20 PB] Minimalna grubość okładzin hamulcowych Zerwana szpilka koła  (Przeczytany 6339 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bedik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
Minimalna grubość okładzin hamulcowych Zerwana szpilka koła
« dnia: 12 Październik 2014, 19:00:27 »
Witam, powiecie mi jaka jest minimalna grubość okładzin hamulcowych i minimalna grubość tarcz w hyundaiu i20 zarówno tył jak i przód. Z tyłu mam bębnotarcze  a z przodu tarcze.
Druga sprawa to ukręciła się szpilka koła, zorientowałem się ze można ja wybić i wcisnąć nową. Macie na to jakiś patent, czy młotek i heja, piasta na tym zbytnio nie ucierpi. Czy może jakimś ściągaczem np. od drążków kierowniczych ją wyciągnąć.
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 13:03:27 przez Brt »


Offline bedik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
Minimalna grubość okładzin hamulcowych Zerwana szpilka koła
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Październik 2014, 19:07:11 »
Dzięki, temat widziałem ale nikt nie napisał jak ją wybić czy na aucie, czy trzeba wymontować całą piaste i prasą wcisnąć. Szpilka jutro będzie więc sprubuje młotkiem wybić na aucie zobaczymy czy pójdzie. Przepraszam za dwa tematy w jednym więcej tak nie napiszę :-) ale nigdzie nie mogę znaleźć min. wartości hamulców, szczególnie szczęk hamulca postojowego.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Minimalna grubość okładzin hamulcowych Zerwana szpilka koła
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Październik 2014, 20:14:32 »
Tarcze przednie 18mm/16mm
Klocki przednie (grubość warstwy ścierającej) 10mm/2mm

Tarczo-bęben 10,2mm/8,4mm
Klocki tylne 10mm/2mm

Offline bedik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
Minimalna grubość okładzin hamulcowych Zerwana szpilka koła
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Październik 2014, 18:11:12 »
Szpilka koła wymieniona koszt szpilki 12 zł w ASO. Wymieniłem stosując ściągacz a założyłem stosując ten sam ściągacz drugą stroną. Nie trzeba było nawet uderzyć młotkiem. Co mnie zdziwiło to klocki hamulcowe które mimo jeszcze znacznej grubości były poodrywane(poszarpane), wychodzi na to że nie są super jakości.