Autor Wątek: POMOCY!! Padło wspomaganie.  (Przeczytany 1686 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ciastol

  • Gość
POMOCY!! Padło wspomaganie.
« dnia: 04 Grudzień 2009, 13:50:20 »
Witam, padło mi wczoraj wspomaganie. Problemy miałem już wcześniej, zaczęło się od tego że przy skręcaniu na maxa kierownicą, skrzypiało dosyć głośno, sprawdziłem zbiorniczek płynu wspomagania, okazało się że był kompletnie pusty, kupiłem płyn na Orlenie, do układów hydraulicznych, taki jaki mi polecili, dolałem, po trzech dniach, wspomaganie mi całkiem padło wczoraj, kierownicą nie da się kręcić, i każdy skręt nawet minimalny, to okropne skrzypienie, jak sprawdzić czy to wina pompy, może zły płyn wlałem. Co robić ?

Zbyszek

  • Gość
POMOCY!! Padło wspomaganie.
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Grudzień 2009, 14:37:57 »
Jeżeli skrzypiało przy skręcie na maxa to stawiam na pompę. Sprawdź czy nie cieknie ponieważ jak napisałeś, że w zbiorniczku pusto to na bank cieknie pompa.

Cendra

  • Gość
POMOCY!! Padło wspomaganie.
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Grudzień 2009, 14:50:16 »
uderzaj szybko do kolegów (Pyros, Cibor i Dzako), którzy sprzedają Scoupe na części, może jeszcze tanio wyrwiesz dobrą pompę

Pyros

  • Gość
POMOCY!! Padło wspomaganie.
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Grudzień 2009, 18:08:11 »
Ja pompke jeszcze mam,jeśli jesteś chętny to uderz na PW :mrgreen:

jagiza

  • Gość
POMOCY!! Padło wspomaganie.
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Grudzień 2009, 13:11:47 »
Pewnie poszedł wałek w pompie ona nie może pracować na sucho nie musisz raczej wymieniać całej pompy. Jeśli masz możliwość to daj do naprawy mnie to jeszcze w poniaku wyniosło 65zł a na pewno nie kupił bym za to pompy.

wtom

  • Gość
POMOCY!! Padło wspomaganie.
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Grudzień 2009, 15:47:16 »
płyn sam nie wyparowal ze zbiornika, moim zdaniem puściła ci przekladnia. zobacz czy nie masz rozerwanej lub mokrej manszety z którejś ze stron. chyba że sama pompa się rozszczelnila, co raczej niemożliwe w hundai-u, bo te pompy są na ogół bardzo szczelne. sprawdź keszcze czy któryś z przewodów cisnieniowych nie puscił.