Autor Wątek: [Santa Fe CM] Jaki interfejs wybrac do diagnostyki komputero  (Przeczytany 3874 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tonny

  • Gość
[Santa Fe CM] Jaki interfejs wybrac do diagnostyki komputero
« dnia: 08 Październik 2014, 19:29:25 »
Witam,
jak w temacie, chciałbym zakupić jakiś sprzęcik do "domowej" diagnostyki komputerowej Santka i poprawcie mnie jeśli coś ściemniam ale jak zerkałem wybór można zawęzić do kabelka VAG K+CAN bądź ELM 327, czy tak?
A jeśli tak to co w takim razie wybrać do celów diagnostycznych?
Co polecacie / używacie?
Czy są jakieś rzeczywiste i zauważalne różnice jeśli chodzi o np. rożne modele ELM 327 rzekomo na nowym lepszym procku itp?

chodrot

  • Gość
[Santa Fe CM] Jaki interfejs wybrac do diagnostyki komputerowej?
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Październik 2014, 19:46:31 »

Tonny

  • Gość
[Santa Fe CM] Jaki interfejs wybrac do diagnostyki komputerowej?
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Październik 2014, 20:13:00 »
nie wiem do czego w zamierzeniu miał prowadzić link ale treść strony jaka mi się wyświetla to ...dostosuj swoją przeglądarkę... pobierz dodatki... itp.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169

Tonny

  • Gość
[Santa Fe CM] Jaki interfejs wybrac do diagnostyki komputerowej?
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Październik 2014, 21:36:38 »
ok, rozumiem ze ELM jedynie do silnika a VAG+K pozwala jeszcze diagnozować osprzęt, czy ktoś może próbował już jakiś konkretny kabelek do podłączenia się z Santkiem CM rok 2007 czyli jak wynika z podlinkowanego wątku miałby to być VAG K+CAN i czy wersja zrobi roznice 1.4 czy też najnowszy 3.6?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Jaki interfejs wybrac do diagnostyki komputerowej?
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Październik 2014, 21:40:32 »
Napisz na PW do mINA87 on stosował kabel z CAN to poda jaki model kupił.

tekomp

  • Gość
[Santa Fe CM] Jaki interfejs wybrac do diagnostyki komputerowej?
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Październik 2014, 18:40:24 »
Ja tez stosowałem najpierw kabelek ELM 327 na USB zakupiony w Polsce (VIAKEN). Współpracował dobrze ale tylko z laptopem i zależy od oprogramowania. Później zakupiłem interface z Bluetooth, bo chciałem podłączyć się Androidem (tablet). Myślę że działa jeszcze lepiej  a może to tylko oprogramowanie Torque, którego używam. Jest tam dużo więcej funkcji ale nie chciał współpracować z tym na kablem USB. Interface (bardzo mały z resztą) kupiłem na chińskiej stronie stronie.