Autor Wątek: [Lantra J2] Spryskiwacze mgłowe - jakie pasują ?  (Przeczytany 4556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Spryskiwacze mgłowe - jakie pasują ?
« dnia: 06 Październik 2014, 00:49:45 »
Witam.
Pytanie już się przewijało na forum ale dot. innego modelu. Czy do Lantry pasują jakieś mgłowe dysze spryskiwaczy ?
Te z allegro uniwersalne mocowane nakrętką ? Pasują w otwór maski ?
A może te które były polecane przez kolegów od GETZ'ów - od Citroena C3 bodajże - tylko czy zblokują się w otworach tak jak trzeba czy trzeba będzie kombinować z taśmami samoprzylepnymi itd. - tego chcę uniknąć.

Maciek

  • Gość
[Lantra J2] Spryskiwacze mgłowe - jakie pasują ?
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Październik 2014, 06:08:46 »
W mgłowych dyszach nie ma chyba regulacji kątów, więc oprócz tego czy będą pasować w otwór maski musisz się również upewnić, czy na pewno będą podawać płyn na sensowną połać przedniej szyby ;-).

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Spryskiwacze mgłowe - jakie pasują ?
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Październik 2014, 11:23:45 »
No tak, tylko jak to zrobić bez jakiejkolwiek informacji od kogoś kto montował takie ? Chyba pozostaje tylko zabawa w ciemno.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Spryskiwacze mgłowe - jakie pasują ?
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Październik 2014, 11:28:27 »
Na dzień dobry mogę powiedzieć, że przy mgłowych spryskiwaczach standardowa pompka nie daje rady, za niskie ciśnienie. Dlaczego ? Niezależnie od tego jak wysoko je podnosiłem, płyn był lany na tą samą wysokość szyby.
W planach mam wsadzenie drugiej pompki (z racji, ze to sedan i nie mam spryskiwania tylnej szyby), kontur otworu w zbiorniku pod wejście pompki jak i sam zbiornik są przygotowane do montażu nowej pompki.
Dwie pompki powinny dać odpowiednie ciśnienie. Co do samych spryskiwaczy dam znać gdy zamontuję pompkę.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Lantra J2] Spryskiwacze mgłowe - jakie pasują ?
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Październik 2014, 21:16:35 »
Trzeba zamontować przed każdym spryskiwaczem zaworek zwrotny w LC się to sprawdza.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Spryskiwacze mgłowe - jakie pasują ?
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Październik 2014, 20:13:57 »
Oryginalnie były zaworki przed dyszami i tak samo mam u siebie, dodatkowo mam nowe zaworki, ciśnienie dalej jest za słabe na jednej pompce.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Lantra J2] Spryskiwacze mgłowe - jakie pasują ?
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Październik 2014, 20:32:05 »
Masz rację w J2 są zaworki, a w LC nie ma.