Autor Wątek: różnica mocy  (Przeczytany 1786 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

waldi678

  • Gość
różnica mocy
« dnia: 03 Grudzień 2009, 07:13:32 »
witam

poprzednio jeźdźiłem lantra ,która miała silnik 1,6 114km, ostatnio zakupilem lantre z silnikiem 1,6 i mocy 90km w związku z tym moje pytanie czy wystarczy tylko wyjąć dławik między kolektorem ssąsym a przepustnica żeby uzyskać moc 114km,a może trzeba zmienić komputer ?pozdrawiam i z góry dziękuje

rufuz

  • Gość
różnica mocy
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Grudzień 2009, 16:48:25 »
a ten 90 konny to jest DOHC ?

waldi678

  • Gość
różnica mocy
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Grudzień 2009, 18:01:18 »
tak

DOHC 16V taki sam silnik jak 114 koni, ma tylko ten dławik na którym jest napisane 66kw i znak hyundaia,wiem ,że po sciągnięciu tego dławika ma 114 km,ale niewiem czy oprogramowanie w kompie jest takie samo.dławiki te były stosowane w niektórych samochodach na niemiecki rynek,ponieważ tam opłaty sa nie od pojemności ale od mocy silnika i to była wersia do mniejszych opłat.

dzafik

  • Gość
różnica mocy
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Grudzień 2009, 19:42:22 »
Z ciekawości w którym miejscu jest umieszczony ten dławik i gdzie jest ten napis 66 kW. Mógłbyś jakąś fotkę pstryknąć??

IgoReCzeK

  • Gość
różnica mocy
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Grudzień 2009, 19:47:49 »
Witam. Moim skromnym zdaniem ( niepopartym dokładnymi danymi producenta ) uważam, że samo zdemontowanie dławika nie pomoże w osiągnięciu 84kW ( wzrost mocy o 18kW ). Za duża różnica między mocami obu silników. Domyślam się, że wymiana wtrysków paliwa załatwiła by sprawę definitywnie, ale... jeśli wymiana wtrysków, to i update ECU do wersji 84kW. Myślę, że to jest do zrobienia w każdym znającym się na rzeczy warsztacie tuningowym. Można zaryzykować również wymianę ECU z mocniejszej wersji wraz z wtryskami. Nie sądzę, by więcej modyfikacji byłoby potrzebne w tym przypadku. Pozdrawiam Igor.

wtom

  • Gość
różnica mocy
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Grudzień 2009, 19:59:46 »
powinno pomóc, to samo rozwiązanie było w np. w fordach sierra,wywalenie zwężki przywracało wigor. dla pewności wejdzcie na stronkę z cześciami i porównajcie numery wtrysków