Autor Wątek: czujnik VSS  (Przeczytany 2165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

spicia

  • Gość
czujnik VSS
« dnia: 02 Grudzień 2009, 21:54:15 »
wie ktoś może gdzie jest czujnik VSS (albo jakis przewód od tego czujnika do którego można by się podpiąć np przy ECU)w lantrze j2 o ile taki istnieje

wtom

  • Gość
czujnik VSS
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Grudzień 2009, 22:12:48 »
jest i siedzi w bardzo ciekawym miejscu :mrgreen: ................a mianowicie w zegarach :-P jest integralną cześcią prędkościomierza. jak odwrócisz zegary to po prawej stronie napędu prędkościomierza masz dwa piny (pola), do których zapinasz się miernikiem i kręcąc napędem prędkościomierz amierzysz impulsy.

spicia

  • Gość
czujnik VSS
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Grudzień 2009, 08:37:30 »
wielkie dzieki, ja bym tego bardziej gdzieś na skrzyni szukał a tu prosze koreańska pomysłowość :lol:


czy to jest to <co?>
http://zapodaj.net/24ce3b5deb33.jpg.html

wtom

  • Gość
czujnik VSS
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Grudzień 2009, 15:58:13 »
nie!
od tych lutów w lewo dwa duże pola (chyba to są małe łby śrubek) jedno pod drugim. górnr pole/śrubka jest obok tego dolnego lutu. dwie te śrubki/pola pomiarowe są pod większą śrubką u góry

spicia

  • Gość
czujnik VSS
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Grudzień 2009, 19:04:46 »
tzn to co teraz zaznaczyłem ?
potrzebuje się do niego podpiąć i boje się żebym niczego nie spalił
http://zapodaj.net/daf3b169376a.jpg.html

wtom

  • Gość
czujnik VSS
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Grudzień 2009, 19:31:38 »
dokładnie :mrgreen:

adamek888

  • Gość
czujnik VSS
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Grudzień 2009, 19:34:44 »
ten czujnik odpowiada za działanie prędkosciomierza ? czyli problem skaczącej wskazówki może byc z nim związany??

spicia

  • Gość
czujnik VSS
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Grudzień 2009, 19:38:15 »
wielkie dzięki nie poradził bym sobie bez twojej pomocy.
mam w planach w niedługim czasie komputer pokładowy założyć do lantry i odczyt z tego czujnika jest mi niezbędny żeby spalanie pokazywał

wtom

  • Gość
czujnik VSS
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Grudzień 2009, 19:39:38 »
Cytat: "adamek888"
ten czujnik odpowiada za działanie prędkosciomierza ? czyli problem skaczącej wskazówki może byc z nim związany??


nie. czujnik służy do informowania kompa o prędkości pojazdu (do korekcji wtrysku, ew. sterowania automatem). drganie wskazówki związane jest np. z linką prędkościomierza lub jego uszkodzeniem.

Carexpert

  • Gość
czujnik VSS
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Grudzień 2009, 22:19:49 »
Drgania predkosciomierza moga byc tez spowodowane uszkodzeniem samego predkosciomierza przez na krecenie licznika badz zuzycie sie sprzegla lub np splatanie sprezynki zegarowej na strzalce predkosciomierza.