Autor Wątek: wskazówka prędkościomierza wariuje...  (Przeczytany 1895 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adamek888

  • Gość
wskazówka prędkościomierza wariuje...
« dnia: 01 Grudzień 2009, 19:27:57 »
witam
Mam taki problem w swojej Lantrze. wskazówka skacze podczas jazdy szczególnie na poczatku pod odpaleniu. skoki zaczynaja sie mniej wiecej od predkosci 50-60 km/h- gdzie wskazówka skacze mi nawet do 160(wydajac dziwny dzwiek przy tym) :-/ po dłuższej jeździe mniejsze skoki ale mimo wszystko są.
Czy ktoś wie może co może byc przyczyna ?? czy to cos z napięciem czy cos innego ?
Jesli ktos wie co to moze byc to bede wdzieczny za info :)
Pozdrawiam

wlad

  • Gość
wskazówka prędkościomierza wariuje...
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Grudzień 2009, 20:52:44 »
Cytat: "adamek888"
czy to cos z napięciem czy cos innego ?

obstawiam,że masz licznik mechaniczny-więc napiecie nie ma nic do rzeczy.prawdopodobnie linka licznika zaczyna się zacinać. :oops:

IgoReCzeK

  • Gość
wskazówka prędkościomierza wariuje...
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Grudzień 2009, 21:06:19 »
Witam. Sprawa najprawdopodobniej opiera się o uszkodzoną linkę. Przy Accencie o podobnym roczniku miałem licznik mechaniczny, a tylko impulsy do obrotomierza były podawane w formie sygnału elektrycznego, więc dlaczego tutaj miało by być inaczej? Stawiam na wymianę owej linki i problem powinien ustąpić. Jeśli się nie da jej gdzieś kupić, to trzeba by ją wymontować, sprawdzić czy pancerz się nie przetarł i jeśli nie to posmarować ( chyba jakimś gęstym olejem, albo rzadkim smarem ). Pozdrawiam Igor.

BartBartez

  • Gość
wskazówka prędkościomierza wariuje...
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Grudzień 2009, 09:25:25 »
Jeśli to jest Lantra J2 to linki nie ma :-P
Tylko sygnał elektryczny. W takim przypadku może być uszkodzone całe to ustrojstwo przy skrzyni biegów (czujnik prędkości).

Złośnik

  • Gość
wskazówka prędkościomierza wariuje...
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Grudzień 2009, 18:16:25 »
Kolego Ja widzę u siebie linkę wyraźnie. Nie wymieniałem lecz pewnie nadchodzi ten czas powoli, dokąd ta linka dochodzi ? Do skrzynii ? Jak wymontować ? Drzeć na chama i tak samo montowac ?
W manualu nie opisano takiej czynności niestety.

BartBartez

  • Gość
wskazówka prędkościomierza wariuje...
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Grudzień 2009, 13:06:15 »
Cytat: "Złośnik"
Kolego Ja widzę u siebie linkę wyraźnie
Cytuj
Lantra J-2 GLS (1998)

To już zgłupiałem. Byłem pewien, ze Lantra J2 ma tak samo jak Coupe (przecież to praktycznie to samo auto). W Coupe nie ma linki.

Spotkałem się z kilkoma rodzajami mocowania linki do skrzyni.
1.Nakrętka frezowana - do złapania "żabką"
2. Zabezpieczenie kołkiem gumowym lub plastikowym - prostopadłe do linki
3.Śrubka na kołnierzu linki (tak jak czujnik położenia wału bądź wałka rozrządu)