Autor Wątek: Denerwujący szkopuł - lusterko wsteczne :(  (Przeczytany 1484 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Złośnik

  • Gość
Denerwujący szkopuł - lusterko wsteczne :(
« dnia: 01 Grudzień 2009, 13:32:03 »
Witam ponownie.
Denerwującym stało się od pewnego czasu drgające czy też lekko trzeszczące lusterko wsteczne przy obrotach ok.2,5 - 3tys. Powyżej/poniżej tego pułapu jest ok.
Co jest nei tak?
Drży podczas jazdy jakby luźny plastik tapicerki. Wkurza to strasznie. Ostatnio zdemontowałem je - trzeba szarpnąć po przodu z zatrzasków.
Ale to nie ich wina. Dostałem się do śrub mocujących platikowy pierścień wokł metalowej kuli którym zakończony jest metalowy trzpień - służacej do obracania lusterka. Ale wiecej demontazu nie widzę a po dokręceniu tego - nadal drży coś....
Wystarczy że podczas jazdy lekko dotknę i przestaje - ale tylko na moment neistety.
Jeste możliwy głębszy demontaż tego lusterka ? Wie ktoś ? Spotkał się z czymś takim ?

Złośnik

  • Gość
Denerwujący szkopuł - lusterko wsteczne :(
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Grudzień 2009, 14:10:23 »
Nikt nie miał podobnego problemu lub niewie jak mu zaradzić ?
A może ktoś wie ile nowe może kosztować ?

Bnn84

  • Gość
Denerwujący szkopuł - lusterko wsteczne :(
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Grudzień 2009, 19:48:36 »
Witam,
mam DOKŁADNIE ten sam problem, ok 3000 obr./s lusterko wsteczne brzęczy. Chwilę dochodziłem do tego, że to właśnie lusterko. Wymyśłiłem, że trzebaby przesunąć częstotliwość rezonansową brzęczącego elementu lusterka mocno w dół poprzez doklejenie sporego ciężarka, lecz póki co nie bardzo wiem, co konkretnie tak rezonuje. Gdyby ktoś odkrył, co tak rezonuje i podzielił się z forumowiczami, byłbym wdzięczny ;)

Co do reszty tapicerki, to brzęczy mi na zimno deska rozdzielcza, tak po lewej stronie. Jak samochód się nagrzeje, jest ok. Właśnie zastanawiam się, co z tym zrobić, bo zaczyna być irytujące.

Pozdrawiam, Karol

rufuz

  • Gość
Denerwujący szkopuł - lusterko wsteczne :(
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Grudzień 2009, 20:35:53 »
witam

tez to mam. jak jadę to lusterko lekko drży. kiedy przytrzymam ręką to jest ok. eeee przyzwyczaiłem sie do tego. W Mazdzie 323F widziałem taki fajny seryjny patent ze między lusterkiem a szyba jest włożony taki mały jakby prostokącik z twardej gumy tylko w Mazdzie zdaje sie ze lusterko jest nieco inaczej zamontowane.