Autor Wątek: Nowe Hyundaie już w Polsce  (Przeczytany 11455 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline speedmaster

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 831
    • http://www.omega.biz.pl
Nowe Hyundaie już w Polsce
« dnia: 26 Styczeń 2012, 21:47:42 »
Przyglądamy się bliżej modelom i30 i i40 sedan.

Jak już wielokrotnie pisałem, postęp koreańskich marek jest zadziwiająco szybki. Nie dziwcie się zatem, że z dużym entuzjazmem reagujemy nawet na krótką możliwość podejrzenia nowych modeli. W końcu nigdy nie wiadomo, czym nas zaskoczą. Gdy tylko nadarzyła się okazja, by zobaczyć jeszcze przedprodukcyjny egzemplarz modelu i30, czym prędzej popędziłem do garażu polskiej siedziby Hyundaia.

Zdjęcia modelu nowej generacji są dostępne już od jakiegoś czasu, więc trudno tu mówić o zaskoczeniu stylistyką. Na żywo auto wygląda całkiem nieźle, ale szczerze mówiąc nie powala na kolana. Na pewno wygląda ciekawiej niż na przykład Toyota Auris, ale do polotu Alfy Romeo Giulietty sporo mu jeszcze brakuje. Nie twierdzę jednak, że nie może się podobać.

Bardzo przyzwoicie wypada natomiast wnętrze. Cała górna część deski rozdzielczej, panele drzwi i inne elementy znajdujące się blisko rąk i oczu kierowcy wykonano z tworzywa bardzo dobrej jakości, miękkiego i przyjemnego w dotyku. Sama stylistyka, bezpośrednio nawiązująca do większego i40, również wypada nieźle. Można powiedzieć, że samochód wygląda wręcz elegancko.

Największe wrażenie zrobiło na mnie dopracowanie detali. Drzwi zamykają się przy użyciu minimalnej siły i wydają przy tym cichutki, ale przyjemny dla ucha dźwięk. Dźwignie, pokrętła i inne elementy poruszają się z należytym oporem, bez nieprzyjemnego luzu. Szczeliny montażowe są naprawdę minimalne. Krótko mówiąc, całość robi naprawdę solidne wrażenie, jakiego nie powstydziliby się nawet Niemcy.

Jeśli układ jezdny będzie równie dopracowany jak jakość, to nie widzę przeszkód, aby nowego Hyundaia stawiać na równi z wyznaczającym standardy w tej klasie Volkswagenem Golfem. Jedynie wybór wersji silnikowych nie będzie tak duży. Na razie do dyspozycji będą auta z benzynowym silnikiem 1,6 oraz dieslem 1,7 CRDI; obydwa motory będą dostępne w kilku wariantach mocy.

Równie pozytywne wrażenie zrobił na mnie model i40. Zresztą pisałem już o tym przy okazji jazdy autem z nadwoziem kombi (patrz tutaj). W wypadku sedana tym, co najbardziej zwraca uwagę, jest niebanalna stylistyka. Kształt nadwozia jest bardzo zbliżony do czterodrzwiowych coupe i faktycznie może zwracać na siebie uwagę na ulicy.

Widać, że projektantom zależało, aby auto wyglądało na ekskluzywne. Nawet gdy wybierzemy wersję z 2-litrowym silnikiem benzynowym, pod tylnym zderzakiem otrzymamy dwie imponujące końcówki układu wydechowego, których nie powstydziłby się nawet samochód z potężnym motorem V6.

Nowe modele będą dostępne w salonach sprzedaży w marc. W niektórych miejscach już można składać zamówienia. Dokładne ceny poznamy niedługo. Najprawdopodobniej najtańszy i40 sedan będzie kosztował około 80 tys. zł, a najtańszy i30 - od 52 tys. zł.





Źródło: www.autokrata.pl

Kurako

  • Gość
Nowe Hyundaie już w Polsce
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Styczeń 2012, 21:54:02 »
kurde nowa i30stka bardzo ładna :) pewnie bedzie droga :)

Offline speedmaster

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 831
    • http://www.omega.biz.pl
Nowe Hyundaie już w Polsce
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Styczeń 2012, 21:58:03 »
ale i40 sedan myślałem, że ładniejsza jest  :roll: hmmm może zyskuje przy bliższym poznaniu  :mrgreen:

Kurako

  • Gość
Nowe Hyundaie już w Polsce
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Styczeń 2012, 22:01:40 »
wydaje sie wielka :P

Grzech61

  • Gość
Nowe Hyundaie już w Polsce
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Styczeń 2012, 22:02:29 »
z fotki narzeczonej też byś nie wybrał  :mrgreen: - tylko w realu

Offline speedmaster

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 831
    • http://www.omega.biz.pl
Nowe Hyundaie już w Polsce
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Styczeń 2012, 22:08:18 »
Cytat: "Grzech61"
z fotki narzeczonej też byś nie wybrał  :mrgreen: - tylko w realu


a żebyś się nie zdziwił  :mrgreen:

Grzech61

  • Gość
Nowe Hyundaie już w Polsce
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Styczeń 2012, 22:14:10 »
Cytat: "speedmaster"
Cytat: "Grzech61"
z fotki narzeczonej też byś nie wybrał  :mrgreen: - tylko w realu


a żebyś się nie zdziwił  :mrgreen:

mnie to nie grozi - dwa razy do tej samej wody się nie wchodzi  :mrgreen:

Łukasz

  • Gość
Nowe Hyundaie już w Polsce
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Styczeń 2012, 23:27:08 »
W końcu i40 w sedanie się pojawiło. Trzeba będzie przy okazji zobaczyć jak to się na żywo prezentuje :)

gacus2004

  • Gość
Nowe Hyundaie już w Polsce
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Styczeń 2012, 01:50:48 »
Kurczę,ten nowy design Hyundaia jest piękny :shock:

Offline shadow

  • phpBB -#Moderator
  • Wiadomości: 704
Nowe Hyundaie już w Polsce
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Styczeń 2012, 11:22:14 »
Japitole i30 robi wrażenie :D

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
Nowe Hyundaie już w Polsce
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Styczeń 2012, 18:54:01 »
shadow, to co będzie następne :?: Elantra czy jednak nowe I30 :?:  :mrgreen:

Offline speedmaster

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 831
    • http://www.omega.biz.pl
Nowe Hyundaie już w Polsce
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Styczeń 2012, 22:07:44 »
Cytat: "Zbyszek"
shadow, to co będzie następne :?: Elantra czy jednak nowe I30 :?:  :mrgreen:


grafitowy  :mrgreen:

Offline shadow

  • phpBB -#Moderator
  • Wiadomości: 704
Nowe Hyundaie już w Polsce
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Styczeń 2012, 13:41:01 »
Cytat: "Zbyszek"
shadow, to co będzie następne :?: Elantra czy jednak nowe I30 :?:  :mrgreen:


Kurcze teraz to już nie wiem  :mrgreen:  :mrgreen: Może wygram w totka to nie będzie problemu z wyborem   :mrgreen: .

P/s: Pewnie, że grafitowy speed  :mrgreen:

Offline Mike82

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Nowe Hyundaie już w Polsce
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Styczeń 2012, 20:12:57 »
Witajcie,
Ja jestem pod wrażeniem i40 sedan, bardzo podoba mi się ten design. Jest trochę agresywny i przede wszystkim nowoczesny. Oczywiście nowy i30 także przeszedł znaczną przemianę, na plus rzecz jasna. Ale racji posiadanej obecnie Sonaty, ze szczególną uwagą oglądam następcę :) Pytanie czy i40 będzie dostępny w Polsce z najmocniejszym obecnie motorem 2.0T 274 KM. To dopiero byłby szatan na naszych drogach :)