Autor Wątek: [ix20] Przenośna nawigacja  (Przeczytany 18973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] Przenośna nawigacja
« dnia: 26 Styczeń 2012, 21:13:19 »
Jeśli używacie takowych, to jakich i gdzie je montujecie?
Na daszku nad zegarem myślę byłoby optymalnie.
Może ktoś ma tak zamontowaną i prześle fotki?

beazee

  • Gość
[ix20] Przenośna nawigacja
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Styczeń 2012, 22:51:11 »
Na szybko - mam Garmina Nuvi 300 i mocuję go do szyby nad konsolą prędkościomierza

Offline tommii

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
[ix20] Przenośna nawigacja
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Styczeń 2012, 08:21:13 »
A ja montuję do kokpitu na środku nad wlotami powietrza i radiem.

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] Przenośna nawigacja
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Styczeń 2012, 10:00:31 »
Cytat: "beazee"
Na szybko - mam Garmina Nuvi 300 i mocuję go do szyby nad konsolą prędkościomierza
Obrazek


Obecnie Garmin to również mój faworyt  :-)
Mógłbyś strzelić fotkę z większego oddalenia, co by było widać szybę z kierownicą?

[ Dodano: 2012-01-27, 10:01 ]
Cytat: "tommii"
A ja montuję do kokpitu na środku nad wlotami powietrza i radiem.


Jeśli możesz to również zrób zdjęcie z oddalenia. Dzięki.

Offline tommii

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
[ix20] Przenośna nawigacja
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Styczeń 2012, 13:36:51 »
Mówisz i masz. Oto fotki
 






beazee

  • Gość
[ix20] Przenośna nawigacja
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Styczeń 2012, 13:47:44 »

Jeżdzę z wyciszonym (sam decyduję gdzie jadę i nie słucham głosów podpowiadaczy) ale przez to muszę go miec cały czas w zasięgu wzroku by zerkać czy moja trasa i trasa proponowana przez gps są zbieżne.

Dzieki takiemu podejściu ani razu nie zdarzyło mi się wyjechać pod prąd w jednokierunkową czy utopic auto w stawie, rzece.

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] Przenośna nawigacja
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Styczeń 2012, 13:57:38 »
Dzięki Koledzy  :-)

Cytat: "tommii"
Mówisz i masz. Oto fotki
[url=http://img833.imageshack.us/img833/8351/zdjcie0026d.th.jpg]Obrazek[/URL]


[url=http://img38.imageshack.us/img38/8355/zdjcie0024f.th.jpg]Obrazek[/URL]


[url=http://img13.imageshack.us/img13/155/zdjcie0025b.th.jpg]Obrazek[/URL]


Czy mocujesz do kokpitu poprzez dodatkowy krążek, tak to przynajmniej wygląda?

[ Dodano: 2012-01-27, 14:00 ]
Cytat: "beazee"
Obrazek
Jeżdzę z wyciszonym (sam decyduję gdzie jadę i nie słucham głosów podpowiadaczy) ale przez to muszę go miec cały czas w zasięgu wzroku by zerkać czy moja trasa i trasa proponowana przez gps są zbieżne.

Dzieki takiemu podejściu ani razu nie zdarzyło mi się wyjechać pod prąd w jednokierunkową czy utopic auto w stawie, rzece.


W pierwszej chwili musiało do mnie dotrzeć, że patrzę na kierownicę po prawej stronie  :mrgreen:
Też nie słucham podpowiedzi głosowych. Wystarczy, że navi pomaga mi z mapami, obserwacja drogi ma zawsze priorytet.

Geronimo

  • Gość
[ix20] Przenośna nawigacja
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Styczeń 2012, 14:12:59 »
Niemal o to samo chciałem zapytac tommii? Czy to może NavRoad? I czy stosujesz jakieś dodatkowe przejściówki? Na początku wiele sę napracowałem, żeby go do szybki przykleić, ale może gumka uszczelniająca nie taka jak fabryczna nówka ;)

Offline tommii

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
[ix20] Przenośna nawigacja
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Styczeń 2012, 14:26:13 »
Tak to NavRoad. Do kokpitu mocuję przez dodatkowy krążek przyklejony na stałe przy pomocy taśmy samoprzylepnej, a do krążka na przyssawce uchwyt. Takie krążki można kupić w sklepach z nawigacjami cena ok. 10 zł albo zrobić sobie samemu (kawałek pleksy, gładkiego plastiku itp. + taśma dwustronna samoprzylepna). Mi został z poprzedniej nawigacji gdzie był w komplecie.
Najbardziej obawiałem się, że ten krążek będzie się odklejał, ale już od pół roku nic takiego nie ma miejsca.

beazee

  • Gość
[ix20] Przenośna nawigacja
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Styczeń 2012, 14:31:10 »
Cytat: "ph71"
W pierwszej chwili musiało do mnie dotrzeć, że patrzę na kierownicę po prawej stronie  :mrgreen:

Dla Waszej wygody kliknąłem "lutrzane odbicie", powinno się zaraz zaktualizować i juz nie powinno razić Waszych oczu :)

Offline endriu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 107
[ix20] Przenośna nawigacja
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Styczeń 2012, 16:33:17 »
Witam ja mam firmy Clark a montuje po wielu testach tylko na bocznej szybce oczywiscie z mojej strony i podlaczam pod usb.

Geronimo

  • Gość
[ix20] Przenośna nawigacja
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Styczeń 2012, 17:46:40 »
A nie ograniczasz tym sobie widoczności na boki. Słupki i tak zabierają spory obszar pola widzenia. Też się zastanawiałem nad taka lokalizacją, ale poniewaz autko obbieram myślę dopiero za tydzień, bo ten dylemat "GDZIE" dopiero przede mną. Problem w tym, że będę musiał jechać jakieś 500km do domku i nie będzie mi chciało co jakiś czas zatrzymywać, by przekładać przyssawkę ;)

beazee

  • Gość
[ix20] Przenośna nawigacja
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Styczeń 2012, 19:18:39 »
Cytat: "Geronimo"
słupki i tak zabierają spory obszar pola widzenia. Też się zastanawiałem nad taka lokalizacją

Ramię mojej nawigacji jest za krótkie, a do tego sztywne, by móc wygodnie ją umocowac na bocznym trójkącie.

Offline endriu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 107
[ix20] Przenośna nawigacja
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Styczeń 2012, 19:59:20 »
Cytat: "beazee"
Cytat: "Geronimo"
słupki i tak zabierają spory obszar pola widzenia. Też się zastanawiałem nad taka lokalizacją

Ramię mojej nawigacji jest za krótkie, a do tego sztywne, by móc wygodnie ją umocowac na bocznym trójkącie.


nie nie przeszkadza mi jak juz pisalem w róznych miejscach testowałem i to dla mnie jest najlepsze . Mam regulowane ramie na kulce tak że sie obraca we wszystkie strony .

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] Przenośna nawigacja
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Styczeń 2012, 21:45:51 »
Cytat: "endriu"
Cytat: "beazee"
Cytat: "Geronimo"
słupki i tak zabierają spory obszar pola widzenia. Też się zastanawiałem nad taka lokalizacją

Ramię mojej nawigacji jest za krótkie, a do tego sztywne, by móc wygodnie ją umocowac na bocznym trójkącie.


nie nie przeszkadza mi jak juz pisalem w róznych miejscach testowałem i to dla mnie jest najlepsze . Mam regulowane ramie na kulce tak że sie obraca we wszystkie strony .


Wrzuć fotkę to obejrzymy  :-)
Niech idea tego wątku posłuży zainteresowanym w wyborze miejsca a także wielkości ekranu w realiach ix20.