Autor Wątek: problem z elektryką w drzwiach  (Przeczytany 1381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kubek

  • Gość
problem z elektryką w drzwiach
« dnia: 29 Listopad 2009, 10:21:11 »
Witam, sprawa dotyczy hyundai coupe 2002->...po otwarciu drzwi ta zaróweczka co jest na dole drzwi( za czerwonym plastikem) świeci---to jest jak najbardziej normalne....jeśli drzwi zamknę żaróweczka gaśnie, też normalne....ale jak wsadzę tam djodę to po zamknieciu drzwi lekko sie żarzy a to już chyba nie normalne? spotkał się ktoś z czymś takim? Sprawdziłem też czujnikiem i rzeczywiscie na tym gnieździe gdzie wchodzi zarówka jest małe napięcie....sprawdziłem też zarówki w podsufitce i tam prądu niema po zamknieciu drzwi. Napiecie mam w obu drzwiach....czujnik odpowiedzialny za odłaczanie pradu przy zamknieciu drzwi chyba działa bo tak jak mówię w podsufitce prąd znika po zamknieciu drzwi?
Jest tu jakiś elektryk lub znawca prądu ? :shock: ? Nie śądzę że to normalna sprawa? czyżby masy brakowało?
Podkreslam, żarówka się nie żarzyła natomiast dioda tak czyli bardzo małe napiecie tam jest czy jak to się tam nazywa :lol:o
Jak ktoś ma jakis pomysł prosze piszcie
Dzięki
Kuba

Złośnik

  • Gość
problem z elektryką w drzwiach
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Listopad 2009, 12:05:36 »
No właśnie ten wyłącznik mechaniczny uruchamiany drzwiami może być padnięty. Masz podawane napięcie, niewielkiej wartości ale dioda na to zareaguje świeceniem. Dla żarówki to za mało.....
Sprawdzić czy gdzieś nie ma przebicia do masy, wiązkę od czujnika i czujnik i wiążkę do żarówki w drzwiach.

kubek

  • Gość
problem z elektryką w drzwiach
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Listopad 2009, 13:35:22 »
no musze tam wlasnie masy posprawdzac jak bedzie cieplej, tylko dziwne ze ten czunik nie daje prądu na podsufitke , miernikiem sprawdzilem i tam nic nie swieci...ale te wiazki musze tak czy siak sprawdzic psyknac sprayem kontaktowym itd..
Dzieki wielkie
Kuba