Autor Wątek: [i30] [Nowy] zmiana licznika - zegarów  (Przeczytany 17165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline flyman

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
[i30] [Nowy] zmiana licznika - zegarów
« dnia: 01 Październik 2014, 23:12:49 »
Czy ktoś już zmieniał zegary w nowym i30?
Czy po zmianie będę musiał przekrecać licznik jeśli stan będzie inny?
Czy też stan licznika jest zapisany tylko w komputerze głównym samochodu?
Zależy mi na takim samym stanie licznika...

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30] [Nowy] zmiana licznika - zegarów
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Październik 2014, 00:00:00 »
Cytat: "flyman"
Czy ktoś już zmieniał zegary w nowym i30?


Trochę się zagubiłem chcesz przełożyć zegary z 2014 do 2012 (czyli Twojego) czy odwrotnie.

Cytat: "flyman"
Czy po zmianie będę musiał przekrecać licznik jeśli stan będzie inny?


Post#81 http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3901&postdays=0&postorder=asc&start=75

Cytat: "flyman"
Czy też stan licznika jest zapisany tylko w komputerze głównym samochodu?


W Hyundai raczej nie.

Offline flyman

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
[i30] [Nowy] zmiana licznika - zegarów
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Październik 2014, 14:58:48 »
Nowy i30 w zależności od wyposażenia przy zakupie ma zegary z podwójnym wyświetlaczem monochromatycznym (wersje uboższe), albo pojedynczym kolorowym wyświetlaczem (wersje bogate).
Ja mam nową i30-tkę i chcę sobie wymienić po prostu na ładniejsze i bardziej praktyczne zegary.
Informacje w małych monochromatycznych wyświetlaczach są po prostu prymitywne:
- po włączeniu ograniczenia prędkości ustawienia tej funkcji zasłaniają wszystkie inne parametry
- nie da się jednocześnie sprawdzić spalania chwilowego i spalania na 100 km
Ogólnie w tej chwili bardzo często używam klawisza "TRIP" na kierownicy - wkurzające.
Liczyłem po cichu, że wreszcie zrezygnowali z durnego zapisu na zegarach (licznika ODO), bo w sumie wystarczy kupić licznik z mniejszym przebiegiem i po zmianie mamy "świeży" samochód  :mrgreen:

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30] [Nowy] zmiana licznika - zegarów
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Październik 2014, 20:02:20 »
Podaj numer vin to zobaczymy jaki numer zegarów będzie pasował do Twojego egzemplarza.

Offline flyman

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
[i30] [Nowy] zmiana licznika - zegarów
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Październik 2014, 07:51:25 »
To czy będzie pasował, to się nie obawiam - będzie na pewno...
Hyundai robi samochody na zasadzie klocków lego.
Wystarczy dołożyć przyciski i zmienić wiązkę kabli i mamy tempomat.
Podczas "kombinowania" z czujnikiem zmierzchu, którego fabrycznie nie posiadam zauważyłem, że jeden z pinów przy przełącznikach świateł służy do włączania świateł mijania i postojowych jednocześnie - gotowiec pod przełączenie na "AUTO", którego brak w przełączniku.
Zegary zapewne też są plug&play - tu tylko należy zwrócić uwagę na diesel czy benzyna.
Jakby licznik "ODO" w zegarach był pobierany z komputera głównego, to można się pokusić o wymianę licznika, a tak to najpierw za licznik trzeba zabulić ponad 300,- i jeszcze za przekręcenie ok. 150,-
Gra robi się niewarta świeczki...

Offline joanmn

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
[i30] [Nowy] zmiana licznika - zegarów
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Październik 2014, 12:59:13 »
Tez kombinuje z zamianą wskaźników na SUPERVISION. Do modeli i30 rocznik 2012+, od wersji Comfort w gorę można zainstalować dowolny, tak przynajmniej wynika ze schematu złącza M08.
Jadą do mnie w tej chwili 2 moduły do przeszczepu. Zaprzyjaźniony serwis Hyundai-a ma zająć się sprawą, gdyż temat też ich zainteresował.

Offline flyman

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
[i30] [Nowy] zmiana licznika - zegarów
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Październik 2014, 21:42:32 »
A czy ktoś może wie, jak zmienić stan licznika - korekta ODO?
Może da się samemu w tani sposób dostosować stan licznika z komputera głównego i tego w zegarach?

zrazik

  • Gość
[i30] [Nowy] zmiana licznika - zegarów
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Styczeń 2015, 11:46:42 »
I jakie wieści?

U siebie planuję również kilka zmian dokonać mi licznik na supervision

paradoks1

  • Gość
[i30] [Nowy] zmiana licznika - zegarów
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Październik 2016, 19:55:30 »
Czy ktoś już zmienił zegary?
W jaki sposób pozbyć się   kontrolki ciśnienia w oponach  ciągle świecącej. Widziałem że można zakleić gumą do żucia żeby nie świeciła :), można też chyba odciąć kabelek który wystawia sygnał do zegarów np na złączu licznika ale wolałbym jakiś cywilizowany sposób.
  Czy do korekty licznika  -licznik musi być zdemontowany czy da się to zrobić bez zdejmowania ?

[ Dodano: 2016-10-30, 09:04 ]
kosmos
Czy mógłbyś odszukać  schemat złącza które wchodzi do licznika w nowym I30 jest to podobno złącze M08 nigdzie nie znajduję :)
planuję wyłączyć kontrolkę ciśnienia w oponach po zmianie zegarów, a i może km da się podkręcić . Będę wdzieczny

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30] [Nowy] zmiana licznika - zegarów
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Listopad 2016, 00:00:03 »
Żeby ktoś przeczytał to co dopisałeś do postu [ Dodano: 2016-10-30, 09:04 ] w momencie gdy Twój post jest ostatnim w temacie musisz:

Po dopisaniu poprzez funkcję odpowiedź trzeba wejść w edytuj (z prawej strony postu) zaznaczyć całą treść postu, następnie iksem koło edytuj trzeba skasować cały post i na końcu poprzez odpowiedź należy wkleić całą treść i ponownie wysłać. To co zrobiłeś dotychczas powoduje że post wyświetla się jako przeczytany i nikt nie wie że coś dopisałeś.

"Programowanie" zegarów strona 18 http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?f=45&t=511&start=340



Offline Yahoou

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[i30] [Nowy] zmiana licznika - zegarów
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Marzec 2017, 20:52:00 »
Czy podpowie ktoś jak dostać się do zegarów w i30 z 2016 roku tak, aby niczego nie uszkodzić i nie było później śladu po takiej operacji?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30] [Nowy] zmiana licznika - zegarów
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Marzec 2017, 22:16:48 »
II

Offline Yahoou

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[i30] [Nowy] zmiana licznika - zegarów
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Marzec 2017, 00:31:22 »
Dzięki,  trochę  to rozjaśnia sprawę,  przynajmniej wiem gdzie są śruby. Ale jak ściągnąć ta górną  pokrywę z 1 rysunku? Tam są jakieś zaczepy, spinki? Mam to ciągnąć do siebie,  w górę czy w dół?  To samo dotyczy dolnej pokrywy, tej zaraz za kierownicą.

P.s.
A tak wogole  to co jest z tym forum...??? Zauważyłem,  że tylko kolega Kosmos. .. jest chętny, aby coś pomoc,  podpowiedzieć. ... A reszta? W kilku wątkach coś próbowałem się dowiedzieć i nikt poza   nim nie ma nic sensownego do powiedzenia. .. Pierwszy raz się spotykam z taką  społecznością,   a bywam na różnych forach: Renault Laguna Klub, Elektroda, Pentax.org.pl i innych i tam ludzie chcą innym ułatwić życie. ...

paradoks1

  • Gość
[i30] [Nowy] zmiana licznika - zegarów
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Marzec 2017, 11:30:46 »
Daszek chwyć z lewej strony i pociągnij do siebie powinien wyskoczyć jest na spinkach.
Dolna maskownica jest na 2 spinkach.Jak odkręcisz srubki  z obudowy i rozpołowicz obudowę stacyjki będzie łatwiej. zegary są  na 4rech  śrubkach. 15minut roboty

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30] [Nowy] zmiana licznika - zegarów
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Marzec 2017, 11:35:38 »