Autor Wątek: [Santa Fe CM] Jakie żarówki przeciwmgielne LED do jazdy dzie  (Przeczytany 3788 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

djmcg

  • Gość
[Santa Fe CM] Jakie żarówki przeciwmgielne LED do jazdy dzie
« dnia: 01 Październik 2014, 21:34:58 »
Witam
Proszę o potwierdzenie jaki typ żarówek zakupić by pasowały do przeciwmgielych czy są to h27 bo takowych nie moge znaleźć.
Chciałbym założyć ledowe i uruchomić je jako do jazdy dziennej.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Jakie żarówki przeciwmgielne LED do jazdy dziennej
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Październik 2014, 21:57:34 »


Czy sprawdziłeś czy klosze lamp przeciwmgłowych mają homologację do żarówek lamp do jazdy dziennej ?

Offline mirek70

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 124
Re: [Santa Fe CM] Jakie żarówki przeciwmgielne LED do jazdy
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Październik 2014, 22:13:53 »
Witam...
Przednia lampa przeciwmgłowa : żarówka PG13 moc 27W jej odpowiednik LED na Allegro kosztuje 62zł - szt.

Coraz więcej kierowców popełnia ten błąd i włącza światła przeciwmgielne zamiast świateł mijania, traktując te pierwsze jako światła do jazdy dziennej. Tak nie można! Halogeny poważnie różnią się od świateł dziennych i nie ma co liczyć, że policja nie wie jak to sprawdzić!
Z reflektorów przeciwmgielnych większość kierowców miała okazję skorzystać co najwyżej kilka razy w życiu nie dziwi więc fakt, że wielu szoferów postanowiło znaleźć dla „halogenów” nowe zastosowanie. Jakie? Zapalają je jako światła do jazdy w dzień...
Zastosowanie oryginalne, ale... niezgodne z przepisami. Nie wolno włączać świateł przeciwmgielnych w normalnych warunkach pogodowych (wyjątkiem jest bardzo kręta droga). Grozi za to mandat w wysokości 100 złotych plus jeszcze kara za brak włączonych świateł mijania!
Jak działają PRAWDZIWE światła do jazdy dziennej?
Światła do jazdy dziennej muszą być umieszczone symetrycznie względem osi pojazdu i na równej wysokości, przy czym powinna je dzielić odległość minimum 60 centymetrów. Wysokość montażu lamp musi się mieścić w zakresie od 25-150 centymetrów nad drogą.
By świateł do jazdy dzienne używać można było legalnie, ich klosze muszą mieć oznaczenie RL. Sęk w tym, że na "halogenach" zamiast RL policjant znajdzie symbol B, co oznacza, że homologacja dotyczy świateł przeciwmgłowych.

Pozdrawiam

djmcg

  • Gość
[Santa Fe CM] Jakie żarówki przeciwmgielne LED do jazdy dziennej
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Październik 2014, 19:15:02 »
Dzięki za informacje
Chyba jednak założe zwykłe płaskie ledy do jazdy dziennej
Macie może jakieś propozycję w którym miejscu umieścić LED do jazdy dziennej
oraz chciałbym wymienić żarówke do postojówek h6w macie jakieś propozycje bo nie wiem na jaką się zdecydować.

Offline mirek70

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 124
[Santa Fe CM] Jakie żarówki przeciwmgielne LED do jazdy dziennej
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Październik 2014, 20:19:01 »
Witam...
Co do żarówki światła postojowego (żarówka BAX9S) lubi się często przepalać, Ja kupiłem LED (musi być koniecznie bez polaryzacji) w sklepie OPTICON w Zabrzu :
BAX9S 5 5050SMD White Canb.......polecam rewelka, od września ubiegłego roku świecą naprawdę super w porównaniu do zwykłych żarówek i bez wymiany do tej pory...
ich stronka :
www.opticonlight.com

djmcg

  • Gość
[Santa Fe CM] Jakie żarówki przeciwmgielne LED do jazdy dziennej
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Październik 2014, 21:18:16 »
Dzieki za te informacje zkupie wlasnie te a czy dysponujesz moze zdjęciami jak swiecą?

Offline mirek70

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 124
[Santa Fe CM] Jakie żarówki przeciwmgielne LED do jazdy dziennej
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Październik 2014, 21:27:29 »
Cytat: "djmcg"
Dzieki za te informacje zkupie wlasnie te a czy dysponujesz moze zdjęciami jak swiecą?


Zrobię w sobotę i wyślę...

djmcg

  • Gość
[Santa Fe CM] Jakie żarówki przeciwmgielne LED do jazdy dziennej
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Październik 2014, 21:37:07 »
Cytat: "mirek70"
Cytat: "djmcg"
Dzieki za te informacje zkupie wlasnie te a czy dysponujesz moze zdjęciami jak swiecą?


Zrobię w sobotę i wyślę...


Super
jak zobacze jak świecą to zamawiam

[ Dodano: 2014-10-05, 21:36 ]
Postanowiłem nie ruszać przeciwmgielnych i zamontować dobre ledy do jazdy dziennej.
Moje zapytanie czy macie jakaś propozycje montowania do santa fe przed liftem fajna opcja wydaje mi sie pod zderzakiem na tej gumowo-plastikowej osłonie.
Co sądzicie?