Autor Wątek: Tył hamulce, piski, tarcie, co jest grane?  (Przeczytany 1543 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Joshi

  • Gość
Tył hamulce, piski, tarcie, co jest grane?
« dnia: 29 Listopad 2009, 09:38:12 »
Od jakiegoś czasu zauważyłem, że na wstecznym auto piszczy i coś trzem prawdopodobnie tylne, prawe koło. A teraz dzieje się już tak, że gdy mam zimne hamulce i ruszam nawet do przodu, to również słychać niemiły dźwięk piszczących hamulców, ale tylko przez jakiś czas, dopóki się nie rozgrzeją. Wczoraj sprawdziłem na "dotyk" tarcze hamulcowe - wszystkie ok, ale tylna, prawa jest jakby zwichrowana, czuć pod palcem nierówności. I teraz moje pytanie: czy do wymiany tylko tarcza hamulcowa, czy klocki też i czy raczej komplet tył lewy i prawy czy tylko po jednej stronie (prawej)? Co radzicie?

Witek

  • Gość
Tył hamulce, piski, tarcie, co jest grane?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Listopad 2009, 15:36:53 »
Cytat: "Joshi"
czy do wymiany tylko tarcza hamulcowa, czy klocki też i czy raczej komplet tył lewy i prawy


Przy zmianie tarcz konieczna jest też zmiana klocków. Raczej komplet :roll:

Matysss_s

  • Gość
Tył hamulce, piski, tarcie, co jest grane?
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Grudzień 2009, 23:38:41 »
Należy wymienić całość (komplet klocków + tarcza - jeżeli jest już taka konieczność)
Nie oszczędzaj na klockach... Lepiej zapłacić parę złoty więcej...
Dokładnie to chodzi mi o to, że większość z tych "tańszych" klocków są pokryte duża ilością farby co pod wpływem rozgrzania powoduje pisk podczas hamowania. To taka rada na przyszłość:)

cezary46

  • Gość
Tył hamulce, piski, tarcie, co jest grane?
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Grudzień 2009, 16:52:11 »
Lub całość rozebrać, wyczyścić i przesmarować smarem miedzianym. Być może jest zapieczone i klocki się nie cofają.

Joshi

  • Gość
Tył hamulce, piski, tarcie, co jest grane?
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Grudzień 2009, 16:39:30 »
Pisk wydobywał się z takiej blaszki od klocków hamulcowych o tarczę. Swoją drogą ta właśnie blaszka oznajmiła mi, że klocki się kończą :P