Autor Wątek: [Santa Fe CM] Problem z napędem 4WD  (Przeczytany 3339 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

norb

  • Gość
[Santa Fe CM] Problem z napędem 4WD
« dnia: 29 Wrzesień 2014, 10:36:34 »
Witam.Czy ktoś z was mial problem z tylnym napędem(nie działa).
w serwisie stwierdzono walnięty elektromagnes.Cena kosmos,wiec kupiłem cały tylny most uzywany.Niestety napęd nadal nie działa lecz wyskakuje błąd o kodzie P1770 lub P1771.Proszę o pomoc bo nie wiem co to za błąd i ręce opadają. :-(

Offline dziki1971

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 78
[Santa Fe CM] Problem z napędem 4WD
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Wrzesień 2014, 17:15:13 »
P1771Shifting Position, to przesuniecie obudowy,P1770 blokada dyferencjału Awaria obwodu elektromagnetycznego,taki znalazłem opis.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Problem z napędem 4WD
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Wrzesień 2014, 18:01:53 »
http://service.hyundai-motor.com//euro5/index.tiles po rejestracji tymczasowo darmowy dostęp do schematów i innych przydatnych informacji dotyczących aut marki Hyundai.


norb

  • Gość
[Santa Fe CM] Problem z napędem 4WD
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Wrzesień 2014, 22:27:48 »
Diękuję za informację.Ja znalazłem P1770-thermal protection-lock mode.
Czyli :tryb blokady zabezpieczenie termiczne EMC.Teraz z powyzszego zdjęcia wynika;przekroczenia progów temperatury oleju.Most kupiłem z gwarancją i nie chce mi się wiezyć że tam też może być walnięty elektromagnes.Zastanawiam sie jeszcze nad jednym,wymieniłem olej w tylnym moście przy jego wymianie ale nie wymieniłem w przednim(przebieg auta 198tys).Na podnośniku nie obraca sie wał na biegu..
Może być tak że olej jest przepracowany i z tąd ten błąd? :-/

[ Dodano: 2014-10-01, 21:28 ]
hallo,jakieś pomysły bądz sugestie.Jutro wybieram sie do elektryka.Podobno miał kiedyś podobny przypadek."coś"było przegnite i jakiś topik.Oby pierdoła.

[ Dodano: 2014-10-21, 11:46 ]
Jest przyczyna! Zerwany wieloklin łączący skrzynie z reduktorem.Uszkodzony jest ten w skrzyni,co dalej?.Z serwisem sie nie idzie dogadać(wysyłają mi nie te schematy).Moze macie taki schemat skrzyni manual 5 biegów 4wd?