Autor Wątek: Podświetlenie pokręteł.....  (Przeczytany 2525 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Matysss_s

  • Gość
Podświetlenie pokręteł.....
« dnia: 26 Listopad 2009, 22:27:05 »
Witam!
Czy w lantry mają podświetlane pokrętła od ustawiania temperatury i kierunku nawiewu???
Z góry dzięki za odpowiedż

wodzu1983

  • Gość
Podświetlenie pokręteł.....
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Listopad 2009, 23:15:21 »
tak maja znajduja sie tam 3 diody, fabryczne przepalaja sie przy najmiejszym zwarciu lub od przegrzania gumy co znajduje sie na nich.

Sebek1002

  • Gość
Podświetlenie pokręteł.....
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Listopad 2009, 18:32:54 »
a mógłbyś dac jakiś krótki opis jak się dostac do tych diód lub żarówek? Bo lubię zmieniac sobie kolor podśtwietlenia licznika ale sam licznik w kolorze a cała reszta biało żółta to tak troche smutno;)

spicia

  • Gość
Podświetlenie pokręteł.....
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Listopad 2009, 19:16:03 »
fabrycznie są żarówki na te dwa pokrętła (J2 przed liftem ) jest 1
i na przyciski klima, ob zam/otwar pretkosć nawiewu 2
opis jak sie tam dostac juz gdzieć był tylko trzeba poszukac :mrgreen:
ja jak u siebie wymieniałem to odrazu na led foto
http://www.autocentrum.pl/?FF=831&cl_id=1666

Sebek1002

  • Gość
Podświetlenie pokręteł.....
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Listopad 2009, 22:36:13 »
Wygląda super, na niebiesko chyba nie będzie za fajnie. Jeszcze jedno pytanie, bo w liczniku są żarówki 5sztuk w5w wymienne na diody w5 + jedna taka mniejsza od w5 ale większa od tr5, a jakie żarówki są tam??

wodzu1983

  • Gość
Podświetlenie pokręteł.....
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Listopad 2009, 09:30:43 »
na pokretlach masz ta miejsza nie pamietam jak sie nazywa ale zeby sie dostac tam to przy kierownicy odpinasz jeda zaslepke i odkresasz srubke. Cala reszta jest na zatrzaskach to uwazaj przy wyciaganiu. najlepiej przy wyjmowaniu wyjac radio.:)

waldi678

  • Gość
Podświetlenie pokręteł.....
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Listopad 2009, 19:20:36 »
hej

niedawno wstawialem oświetlenie diodowe do lantry i zegary wygladaja ok ale te pokretla jak dla mnie kiepsko,poprostu diody niebieskie sa za słabe i niewiele w nocy widać.

wodzu1983

  • Gość
Podświetlenie pokręteł.....
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Listopad 2009, 23:58:36 »
jak dales ciemne niebieskie to nic nie bedzie widac (prawie) najlepiej jasno niebieskie albo biale.

Sebek1002

  • Gość
Podświetlenie pokręteł.....
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Listopad 2009, 21:51:26 »
hej Wodzu, a czy mógłbyś dac mi jakiś rysunek albo zdjęcie gdzie są te zaczepy, bo boję sie pourywac zaczepy a tu w moich stronach cieżko o jakie kolwiek części zamienne do Lantry :( takie tu zadupie;) apropos diód niebieskich, to widziałem na allegro diody sześciodiodowe podobno świecą bardzo dobrze. Tylko nigdy nie czterodiodowe, nie polecam, założyłem do licznika i świecił gorzej niż źle:)

Złośnik

  • Gość
Podświetlenie pokręteł.....
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Grudzień 2009, 13:41:08 »
Bo do podświetlenia używasz mocnych diód.
Nie zwykłe, bo to sensu nie ma - już lepiej żarówki wsadzić. Tylko mocne diody niebieskie lub białe, kosztuje to trochę więcej ale skoro mają być diody i jaśniej to niestety wyjścia nie ma.
Taka diodka kosztuje z 5zł. Oczywiście musi być na odpowiednie napięcie i odpowiedniej średnicy. 12V, tam gdzie wchodzi R5 to 3mm, tam gdzie T5 to 5mm.
No i warto nie zapomnieć o właściwej polaryzacji - bo inaczej nic nie zaświeci. <cisza>

spicia

  • Gość
Podświetlenie pokręteł.....
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Grudzień 2009, 16:10:07 »
http://forum.hyundaifanklub.pl/viewtopic.php?p=4726
 co do wymiany to tutaj jest wszystko bardzo podobnie jak w lantrze

Sebek1002

  • Gość
Podświetlenie pokręteł.....
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Grudzień 2009, 18:30:34 »
No dzięki serdecznie. Teraz napewno będzie łatwiej:)