Autor Wątek: skaczace obroty!!  (Przeczytany 2093 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wodzu1983

  • Gość
skaczace obroty!!
« dnia: 24 Listopad 2009, 18:52:59 »
Witam!

Mam taki problem z silnikiem, po zalozeniu instalacjii gazowej mechanik mi powiedzial ze silnik mi nie rowno chodzi... powiedzial ze to wina cewki lub kabli, po wymianie obu czesci silnik dalej skacze... mianowicie po wbiciu na luz obroty skacza miedzu 1000 a 500 obr.. zauwazylem tez ze przy zamykaniu szyb czy wlaczeniu ogrzewania szyby tylnej obroty spadaja. nie mam pojecia co to moze byc... alternator mam po regeneracji wiec go wykluczam. Swiece tez zostaly wymienione.

Przosze o pomoc i propozycje.

Hyundai Lantra Wagon 1.5 GL 12v

wtom

  • Gość
skaczace obroty!!
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Listopad 2009, 18:58:19 »
a jak było przed instalacją? nie wierz gaziarzom!!!! to straszne paprochy, gorsze niż zwylkłe mechaniory, często grzebią przy przepustnicach (podginając to i owo, rozregulowują kąt otwarcia przepustnicy, itp) potem komp łupieje o nastawy fabryczne mu nie pasują. inna możłiwość to lewe powietrze gdzieś dostaje.

wodzu1983

  • Gość
skaczace obroty!!
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Listopad 2009, 19:00:28 »
przed zalozeniem tez mi skakaly ale nie interesowalem sie tym zbytnio myslalem ze to normalne:)

wtom

  • Gość
skaczace obroty!!
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Listopad 2009, 19:32:40 »

dzafik

  • Gość
skaczace obroty!!
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Listopad 2009, 20:17:41 »
Przeczyść krokowca było wałkowane dużo razy na forum.
Tu masz link Jak czyścić http://forum.hyundaicoupe...php?f=15&t=2033

Sebek1002

  • Gość
skaczace obroty!!
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Listopad 2009, 18:56:12 »
No witam wszystkich. Też mam gaz, na początku wszystko było ok po roku od założenia gazu obroty zaczęły szalec, na początku delikatnie 500-1000 ale od nie dawna było to już 700 do 1500. Silniczek krokowy czyściłem niestety bez rezultatu.Kiedyś przypadkiem rozpiąłem akumulator, był wyjęty może z pół godziny. Po założeniu akumulatora ponownie, obroty były jak na początku wszystko wróciło do normy. Niestety muszę to robic coraz cześciej. Moim zdaniem jest to wina regulacji instalacji gazowej lub złe jej dopasowanie do samochodu. Czujnik stuków itp wyczuwają nieprawidłowości, komputer próbuje się dostosowac i po pewnym czasie głupieje.

wodzu1983

  • Gość
skaczace obroty!!
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Listopad 2009, 20:55:00 »
wyczyscilem dzis krokowca i nie widac rezultatu. instalacja ma 2 miesiace. jest miedzy gazem a benzyna roznica o jakies 100 obrotow. ma ktos jakies pomysly jeszcze?