Autor Wątek: olej w automacie  (Przeczytany 1199 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wtom

  • Gość
olej w automacie
« dnia: 24 Listopad 2009, 16:13:50 »
byłem wcoraj na wymianie oleju w automacie w ASO (bo jedynie oni mają oryginalny olej SPIII) olej wymienili, filtr oleju dopiero po mojej interwencji (ręce opadają :evil: na paprochów) poprosiłem o litra oleju na ew. dolewkę do pożądanego stanu. dali gratis. jak pod domem chciałem dolać to poleciał z butelki żółty, a w skrzyni jest czerwony. po telefonie do ASO dowiedziałem się, że dali mi 5w30 silnikowy!!! debile!! mam pytanie czy dolanie 10ml silnikowego (bo szybka reakcja zapobiegła...) do automata nie zaszkodzi skrzyni? swoją drogą to odradzam oba, jedyne ASO hundaia we Wrocławiu!

dzafik

  • Gość
olej w automacie
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Listopad 2009, 17:45:12 »
Tylko pogratulować serwisantom. W tak małej ilości na pewno nic się nie stanie więć nie ma potrzeby się tym przejmować. Miałem podobną przygodę podczas wyjazdu na wczasy ze znajomymi w Mercedesie z automatem. W trakcie jazdy zaczęło jakoś szarpać autem. Podczas postoju kumpel dolał normalnie oleju silnikowego ELF i to dobry litr bo na miarce okazało się pusto. Dopiero po powrocie poszła wymiana do dzisiaj śmiga tym autem i nic się nie dzieje. W gruncie takich praktyk lepiej nie uskuteczniać więc 10ml to nic.