Autor Wątek: Brak mocy i nierówna praca silnika na LPG - Accent '95  (Przeczytany 2909 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Przemulap

  • Gość
Brak mocy i nierówna praca silnika na LPG - Accent '95
« dnia: 24 Listopad 2009, 08:00:57 »
Witam
Wiem, że były takie tematy (użyłem szukajki ale nic pasującego nie znalazłem)
Do rzeczy:
Na zimnym lub ciepłym silniku na benzynie pracuje ok (czasami zadławi się ale bardzo rzadko) z kolei na gazie jak się przełączy z benzyny przez moment jest ok (wypala resztki "wachy") i po chwili zaczyna się :(
Nie przyspiesza na LPG płynnie, tylko skokami, tak jakby ktoś go trzymał za hak...
Wymieniłem już: świece, kable, filtr powietrza, filtr gazu, sprawdzona została cewka (przejścia omomierzem), regulowany gaz (dwukrotnie w różnych zakładach) i nic...
Czasami na gazie zapali się check engine, ale jak przełączę na benzynę na parę sekund znika.
Dodam że nie mam za bardzo gdzie w Częstochowie sprawdzić kompa po za ASO Hyundai za kosmiczne pieniądze, może zna ktoś zakład gdzie mogę go sprawdzić??
Kończę przynudzać
Pzdr
P.S. Spalanie LPG też jest wysokie: średnio ok 12 l/100 km a przebieg autka to 203k km, i troszkę oleju też już bierze... <pomocy>

[ Komentarz dodany przez: weryfikator.kont: 2009-12-05, 12:21 ]
Korekta tytułu i jego opisu.

IgoReCzeK

  • Gość
Brak mocy i nierówna praca silnika na LPG - Accent '95
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Listopad 2009, 10:27:38 »
Witam. Komputery ( dokładnie 2 ) do Hyundai mają w Autocentrum na Kolejowej 50 ( naprawiają je i serwisują od lat ). Tam Ci powinni doradzić co i jak. Kiedyś montowali instalacje LPG do Hyundai, ale odstąpili od tego jakiś czas temu. Jak nie oni, to już tylko ASO Ci pozostaje. Pozdrawiam Igor.

Przemulap

  • Gość
Brak mocy i nierówna praca silnika na LPG - Accent '95
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Listopad 2009, 11:07:07 »
Cytat: "IgoReCzeK"
Witam. Komputery ( dokładnie 2 ) do Hyundai mają w Autocentrum na Kolejowej 50 ( naprawiają je i serwisują od lat ). Tam Ci powinni doradzić co i jak. Kiedyś montowali instalacje LPG do Hyundai, ale odstąpili od tego jakiś czas temu. Jak nie oni, to już tylko ASO Ci pozostaje. Pozdrawiam Igor.


Dzięki za odpowiedź <piwo>
Jest jedna sprawa która mnie zaintrygowała: jak dolałem dzisiaj oleju (mineralny Platinum 15 W 40) to jakby mniej szarpie... czyżby silnik się kończył??

kml

  • Gość
Brak mocy i nierówna praca silnika na LPG - Accent '95
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Listopad 2009, 13:29:30 »
Przemulap, moze czas wymienić uszczelniacze w silniku i potem myśleć do dalej?

Przemulap

  • Gość
Brak mocy i nierówna praca silnika na LPG - Accent '95
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Listopad 2009, 13:34:20 »
Cytat: "kml"
Przemulap, moze czas wymienić uszczelniacze w silniku i potem myśleć do dalej?

Na pewno tak zrobie, ale powiedzcie mi skąd bierze się taka różnica w jeżdzie że na benzynie nie dławi się a na gazie dławi?? <co?> <co?> :?: :?: Uważam że i na benzynie i LPG powinny być takie same objawy... Kurcze sam nie wiem...

kml

  • Gość
Brak mocy i nierówna praca silnika na LPG - Accent '95
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Listopad 2009, 13:57:52 »
Cytat: "Przemulap"
Na pewno tak zrobie, ale powiedzcie mi skąd bierze się taka różnica w jeżdzie że na benzynie nie dławi się a na gazie dławi??Uważam że i na benzynie i LPG powinny być takie same objawy... Kurcze sam nie wiem...


To o czym piszesz wygląda tak jak by samochód miał problem ze spalaniem więc albo mieszanka jest zła albo układ nie odpala wszystkie prawidołowo w komorze spalania, ale to jest tylko moje dybanie na podstawie doswiadczeń znajomych bo ja nie miałem gazu w samochodzie.

Co do oleju, proponowałbym próbę olejową tzn pomiar ciśnienia na cylindrach "na sucho" i po wlaniu oleju to powinno wykazać czy coś jest ok czy nie.

Generalnie to większość problemów z gazem o jakich słyszałem wzięłą się z braku speca od regulacji LPG i po znależieniu takowego wszystko wracało do normy.

Przemulap

  • Gość
Brak mocy i nierówna praca silnika na LPG - Accent '95
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Listopad 2009, 14:40:56 »
Z doświadczenia wiem (miałem parę autek zagazowanych) że większość problemów z LPG po za złym montażem jest elektryka lub lewe powietrze... Od dziś szukam problemów z powietrzem (uszczelnie wszystko co się da jeszcze raz) a potem do elektryka i na kompa szukać innych problemów. Jak nabiorę pewności że z autkiem jest ok to poszukam dobrego gazownika... Pzdr

[ Komentarz dodany przez: weryfikator.kont: 2009-11-25, 22:29 ]
Cytowania całego postu używamy wówczas, gdy nasza wypowiedź odnosi się do wypowiedzi udzielonej kilka postów wcześniej, a nie bezpośrednio pod nim.

Przemulap

  • Gość
Brak mocy i nierówna praca silnika na LPG - Accent '95
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Grudzień 2009, 08:08:40 »
Hejka

A więc zjeździłem większość znanych mi mechaników i wychodzi że albo mam padniętą Sondę Lambda lub wtryski komp pokazuje podobno te dwa błędy na przemiennie więc przy wymianie plecionki w układzie wydechowym wymienię sondę... cdn

IgoReCzeK

  • Gość
Brak mocy i nierówna praca silnika na LPG - Accent '95
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Grudzień 2009, 12:57:42 »
Witam. Nie zapominaj, że przy dużym uszkodzeniu plecionki wskazania sondy λ umieszczonej w jej pobliżu nie są prawidłowe. Proponuję najpierw uporać się z tym elementem, a później zobaczyć co z tą sondą. Pozdrawiam Igor.

kml

  • Gość
Brak mocy i nierówna praca silnika na LPG - Accent '95
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Grudzień 2009, 14:55:52 »
IgoReCzeK, dokładnie tak! To bardzo cenna rada, na forum było już wielokrotnie pisane, że dziurawy wydech generuje dużo problemów i nie ma sie co spieszyć z sondą od razu.