Autor Wątek: [Elantra XD] stuki w skrzyni biegow  (Przeczytany 2093 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rikardo

  • Gość
stuki w skrzyni biegow
« dnia: 23 Listopad 2009, 20:43:29 »
witam,mam elantre 2000cm3crdi 2001r,zawsze na luzie slychac glosne stuki ze skrzyni,po wcisnieciu sprzegla ustaje,nieda sie z tym zyc,czasami klepie jak jach na wodzie,moze ktos z was mial podobny problem,to prosze o porade,pozdrawiam wszystkich,rikardo
« Ostatnia zmiana: 24 Lipiec 2020, 13:53:33 przez Brt »

jokansen

  • Gość
stuki w skrzyni biegow,
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Listopad 2009, 19:45:12 »
Jesteś pewien, że to ze skrzyni? Może to łożysko wyciskowe sprzęgła? W sumie rzecz normalna, że po jakimś czasie zaczyna się odzywać

wtom

  • Gość
stuki w skrzyni biegow,
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Listopad 2009, 20:13:20 »
typowy objaw padniętego koła dwumasowego :-P , po wysprzęgleniu cisza :mrgreen: czeka cię spory wydatek. zobacz jeszcze czy jak go gasisz to słychać stuknięcie po zatrzymaniu silnika

rikardo

  • Gość
stuki w skrzyni biegow,
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Listopad 2009, 20:21:31 »
to skrzynia,wymienilem 2lozyska na wale sprzeglowym na zyczenie tzw.mechanikow i nic,to samo,stuki na luzie,ale dzieki za emaila

rikardo

  • Gość
stuki w skrzyni biegow,
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Listopad 2009, 20:25:10 »
dzieki za emaila,mozesz napiszc co to jest te kolo dwumasowe?bo nawet niewiem gdzie ono jest i jaka funkcje wykonuje,pozdr.

wtom

  • Gość

rikardo

  • Gość
stuki w skrzyni biegow,
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Listopad 2009, 18:15:40 »
dzieki za link,obejrzalem i wiem w czym rzecz,ale to chyba raczej nie moze byc kolo zamachowe bo by tluklo tez podczas jazdy.mam stuki tylko jak olej jest zimny ,potem troche ucicha i ponownie zaczyna stukac jak olej w skrzyni mocno sie rozgrzeje,wskazywalo to by na to ze jest cos luznego w skrzyni,tylko co?tlucze tylko na luzie,gdy wcisne sprzeglo przestaje,gdy wrzuce bieg i jade jest cisza,zadnych problemow z wrzucaniem biegow,zagadka,pozdrawia