Autor Wątek: [Santa Fe SM] nie działa tempomat  (Przeczytany 26744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukasek101

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 48
[Santa Fe SM] nie działa tempomat
« dnia: 21 Wrzesień 2014, 20:24:35 »
Witam wszystkich,
Dołączyłem do posiadaczy Santa Fe, kupiłem model z 2002r w dieslu. Niestety nie działa u mnie tempomat (i srodkowy pas z tyłu, ale to musze jeszcze rozebrać). Podpowiedzcie mi, czy w Santa Fe pojawia się jakaś kontrolka przy załączeniu tempomatu, czy dopiero po zablokowaniu prędkości. Bo guziki przy kierownicy mam, ale nic się nie dzieje, ani po włączeniu tempomatu, ani po zablokowaniu prędkości. Może tylko napięcie do przycisków nie dochodzi. Musze rozebrać kolumne.

Offline zkit

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
[Santa Fe SM] nie działa tempomat
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Wrzesień 2014, 20:53:31 »
Pojawia się na zielono napis po włączeniu tempomatu lewym górnym przyciskiem.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe SM] nie działa tempomat
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Wrzesień 2014, 21:39:55 »
Lukasek101 gratuluję zakupu, ale teraz napisz na PW do Administratora o uzupełnienie profilu bo wiadomo tylko że Bydgoszcz.

Podaj numer vin to zobaczymy czy jest tempomat na wyposażeniu.

Tutaj masz instrukcję http://hyundaiklub.pl/forum/dload.php?action=file&id=2

Offline lukasek101

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 48
[Santa Fe SM] nie działa tempomat
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Wrzesień 2014, 22:48:37 »
ok, dane uzupełnie z samego rana w pracy, nr VIN: kmhsc81vp2u226930

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe SM] nie działa tempomat
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Wrzesień 2014, 23:44:47 »
Data produkcji 2002-01-16 do Francji potem (2004 r ?) trafił do Niemiec bo tam były robione naprawy na gwarancji
Data pierwszej sprzedaży 2002-03-20

Przy przebiegu 167255 km dnia 2012-06-28 wykonano (już w Polsce) naprawę z akcji serwisowej związaną z korozją tylnego zawieszenia.



Na gwarancji wykonano naprawy związane z : korbowodem, szybą tylną, przyciskiem tylnej lampy przeciwmgielnej, kierownicą, wtryskiwaczem, sworzniem wahacza, gumą stabilizatora i nastąpił wymiana koła dwu-masowego na jedno-masowe.  

Wyposażenie:
http://koreacat.ru/hyundai/vin?vin=kmhsc81vp2u226930

Niestety nic nie wskazuje aby samochód wyjechał z fabryki z tempomatem, ale za to jest LSD.

Zrób zdjęcie przycisków na kierownicy i wrzuć na forum.

Offline lukasek101

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 48
[Santa Fe SM] nie działa tempomat
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Wrzesień 2014, 07:45:04 »
tak wygląda kierownica, prawy moduł przycisków jest jakby niedokręcony do końca, bo porusza się do przodu i w tył. A ta wersja miała poduszki z tyłu? Bo w przednich fotelach po bokach mam naszywki AIR bag, a z tego co wrzuciłeś nie wynika, żeby miała poduchy tylne?

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[Santa Fe SM] nie działa tempomat
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Wrzesień 2014, 19:43:24 »
Oznaczenie "airbag" w fotelach przednich oznacza,że masz poduszki boczne a nie tylne.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe SM] nie działa tempomat
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Wrzesień 2014, 20:32:42 »
Lukasek101 tak jak napisałeś zdemontuj osłonę kolumny kierowniczej i sprawdź czy od przycisków idą jakieś przewody. Może ktoś próbował "dorobić" tempomat, jest to możliwe przy odpowiednim typie ECU. Wystarczy wtedy dołączyć do ECU trzy przewody.

Offline lukasek101

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 48
[Santa Fe SM] nie działa tempomat
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Wrzesień 2014, 12:05:32 »
Sorrki,  że tak długo, ale w końcu rozebrałem osłone kolumny. Faktycznie piny są puste. A teraz takie pytanie, czy mogę coś z tym zrobić? Czy tak jak piszesz założyć te przewody i powinno grać, czy raczej temat nie wart zabawy i pieniędzy? Jak to sprawdzić i co muszę zrobić?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe SM] nie działa tempomat
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Wrzesień 2014, 21:18:41 »
Lukasek1 napisz na PW do Administratora o poprawę profilu masz napęd 4WD.

Co do tempomatu muszę poszukać czy ECU w Twoim samochodzie obsługuje funkcje tempomatu. W dieslu jest elektroniczna przepustnice to wystarczyłoby podłączyć przyciski przy kierownicy.

maciekw

  • Gość
[Santa Fe SM] nie działa tempomat
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Grudzień 2014, 20:33:05 »
Sorry, trochę offtopic, ale Kosmos, skąd masz informacje odnośnie napraw itd? Myślałem, że hyunday  nie miał robionej historii...?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe SM] nie działa tempomat
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Grudzień 2014, 20:47:16 »
https://service.hyundai-motor.com:444/euro5/login.tiles kiedyś było za darmo teraz 5EUR/ h.

Tam są informacje o naprawach na gwarancji  i akcjach serwisowych z całego świata.  Brak jednak info o przeglądach.

Offline marian_admwz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[Santa Fe SM] nie działa tempomat
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Grudzień 2014, 03:37:03 »
Podłączę się pod temat ze swoim pytaniem. Po włączeniu tempomatu na desce pojawia się zielona kontrolka "cruise" według instrukcji po przyciśnięciu set powinna sie zapalić druga kontrolka "set". U mnie działa tylko ta pierwsza. Wymieniałem żarówki podświetlenia zegarów ale tempomat ma oddzielny moduł do którego się nie dostałem. Ktoś miał taki przypadek ?

kosmos2011 jak podam vin powiesz cos o moim egzemplarzu. Ciekaw jestem jego historii.

maciekw

  • Gość
[Santa Fe SM] nie działa tempomat
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Grudzień 2014, 07:57:34 »
A gdzie wg instrukcji powinna się pojawić kontrolka SET? Ja takiej u siebie nie widzę. Mam CRUISE, która się zapala po włączeniu tempomatu. Natomiast SET nie widzę na desce (mam nawet drugą obok na półce, którą sobie właśnie obejrzałem - nie widzę takiej).

jak kolega kosmos rozdaje tak historie pojazdów, to też bym się podpiął, chociaż boję się, co z tego wyjdzie... ;)

Offline ololysy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 221
[Santa Fe SM] nie działa tempomat
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Grudzień 2014, 08:34:39 »
nie ma kontrolki set. Zobacz do instrukcji. Przycisk set służy do ustawienia zadanej prędkości ale nie ma żadnej kontrolki. U mnie tempomat przez chwilę nie działał, ale okazało się że spadła linka sterująca.