Autor Wątek: [Sonata EU4] Proszę o pomoc w doborze listwy lpg. Sonata 2.7  (Przeczytany 3739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

henex

  • Gość
[Sonata EU4] Proszę o pomoc w doborze listwy lpg. Sonata 2.7
« dnia: 19 Wrzesień 2014, 12:02:26 »
Witam. Mimo regulacji jedna z listew niedomaga. Silnik lekko faluje na lpg i po wizycie u gaziarza kalibracja nie pomogła. Podczas pracy silnik słychać lekkie klepanie wtrysku(ów) a  często na wolnych obrotach drgania silnika przenosi do kabiny, drgania odczuwam na fotelu kierowcy. Na benzynie silnik pracuje równiutko. Rozważam czyszczenie listew , dziś wymieniam filtry. Jeżeli to nie pomoże zmuszony jestem zakup listwy i teraz moje pytanie. Czy mogę zmienić jedną listwę wtryskową? Obawiam się że to zły pomysł. Druga sprawa,proszę Was o doradzenie jakie listwy kupić,coś względnie niedrogiego a dobrego. Jakieś linki do ofert , może być allegro. Dziękuje.

KAROL208

  • Gość
[Sonata EU4] Proszę o pomoc w doborze listwy lpg. Sonata 2.7
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Wrzesień 2014, 10:02:36 »
Z tanich REGFAST.
Droższa opcja pojedyncze BARACUDA, HANA, MED, KEIHIN.
Ostatnio jedna hana zaczęła mi puszczac LPG po przebiegu ok 15tyś no ale 7 pozostałych dobrych.

henex

  • Gość
[Sonata EU4] Proszę o pomoc w doborze listwy lpg. Sonata 2.7
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Wrzesień 2014, 12:41:28 »
Dziękuje za podpowiedź. Nie jestem pewny czy to wina listwy wtryskowej,niby jedna szwankowała. Gazownik stwierdził że pomieszane było z kalibracja, jak poprawne nastawy nie pomogą to wymiana wtrysków. Co dziwne wymieniłem filtry i widzę że silnik już tak nie wpada w drgania. . Po kilkunastu kilometrach tak jakby problem z nierówną praca  lpg znikł. Nie wiem czy to mogła byc wina zabrudzonych filtrów? Auto mam od paru miesięcy i stan filtrów był mi nie znany. Rozważam jeszcze wyciągnąć listwy i je przeczyścić , tak dla pewności.Jak to wszystko nie pomoże to zapewne muszę zmienić wtryski. Z tego co wiem to mam listwy horizon i byc może są zestawy naprawcze. Co ważne nie wywala mi już błędu o bogatej mieszance jak to miało miejsce wcześniej.

KAROL208

  • Gość
[Sonata EU4] Proszę o pomoc w doborze listwy lpg. Sonata 2.7
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Wrzesień 2014, 15:02:01 »
Jeżeli miałeś trefne filtry to raczej wkradł by się bląd o ubogiej mieszance.
Najprawdopodobniej wtryski lały ci i przepuszczały LPG.
Co to za instalacja i jakie masz wtryski?
Jak z poprawnością montażu?

henex

  • Gość
[Sonata EU4] Proszę o pomoc w doborze listwy lpg. Sonata 2.7
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Wrzesień 2014, 15:39:50 »
Instalacja montowana 3 lata temu. Nie wiem dokładnie ile nalatane. Sam zrobiłem 5tyś. Instalacja KME diego3 silver.  Wtryski na fakturze to horizon. Nic więcej nie wiem. Podobno osoba od której kupiłem auto końcem 2013r zmieniła listwy. Mówisz że wtryski lały? To mogło to samoczynnie ustąpić? Jest jeszcze szansa na jakieś  czyszczenie wtrysków? Obecnie silnik pracuję wyraźnie lepiej niż przed wymiana filtrów.

KAROL208

  • Gość
[Sonata EU4] Proszę o pomoc w doborze listwy lpg. Sonata 2.7
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Wrzesień 2014, 16:05:26 »
Szczerz mówiąc to przy cenie nowych wtrysków nie wiem czy jest sens kombinować i bawić się w czyszczenie.

Miałem horizony w swoim daihatsu kiedyś szybkie wtryski tylko że dosyć głośne już prawie 4 lata służą w aucie, ale już chyba czas na nie bo zaczęły się cyrki właśnie z wolnymi obrotami.

Kumaty gazownik powinien sprawdzić jak pracują wtryski LPG i określić ich stan.

Co do przepuszczania LPg przez wtryski to możesz po wyłaczeniu silnika włożyc końcówki wtrysku do pojemnika z woda i zobaczyć czy bąbelki nie idą. Tak samo wężyk podciśnienia z reduktora.

henex

  • Gość
[Sonata EU4] Proszę o pomoc w doborze listwy lpg. Sonata 2.7
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Wrzesień 2014, 16:48:54 »
Czy taka listwa będzie ok?  http://allegro.pl/omvl-dream-xxi-listwa-wtryskowa-reg-fast-3-cylindr-i4550692295.html

Myślę że sam sobie dam radę z wymianą , pewnie uszczelkę kolektora wcześniej pasuje kupić, potem na kalibracje pojadę. Dziwne ale po zmianie filtrów silnik lepiej pracuje, błędu nie wywala. Nie wiem ale czy to możliwe że na jednej listwie jeden lub dwa wtryski leja ale momentami działają prawidłowo?

KAROL208

  • Gość
[Sonata EU4] Proszę o pomoc w doborze listwy lpg. Sonata 2.7
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Wrzesień 2014, 18:00:50 »
listwa  cenowo ok i jakościowo.  Co do wymiany to trzeba w programie przestawić typ wtryskiwacza i zrobić od nowa kalibracje i ustawienia. Każdy wtrysk ma inna charakterystykę pracy