Autor Wątek: Dziwne stukanie w z tyłu auta  (Przeczytany 3192 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

radeek23

  • Gość
Dziwne stukanie w z tyłu auta
« dnia: 20 Listopad 2009, 23:19:24 »
Witam,jakiś czas temu zacząłem słyszeć niepokojące stuki w tyle auta. Myślałem że może to coś z podwoziem(W sumie to dalej mam takie podejrzenia),ale znajomi których ostatnio wiozłem twierdza że stuki dochodzą raczej z bagażnika. Kompletnie zgłupiałem,nie mam pojęcia co to może być-na razie jeżdżę ale w dalsza trasę trochę się obawiam jechać. Stukanie nie jest głośne,pojawia się jak jadę po kiepskiej,nierównej nawierzchni. Wyjąłem dzisiaj wszystko z bagażnika,(została tylko butla z gazem ale ona jest wyjątkowo stabilna)przejechałem 20km i wiekszych zmian nie zauważyłem-dalej stuki. Wiem że trudno tak z opisu dociekać co to może byc ale być może któryś z forumowiczów miał podobny problem i coś doradzi. Myślałem o pojechaniu na diagnostykę ale boję się że każą wymienić jakieś elementy niekoniecznie zepsute,mnie narażą na koszty a nic się nie zmieni. Wszystkie rady mile widziane.Pozdrawiam

szk3

  • Gość
Dziwne stukanie w z tyłu auta
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Listopad 2009, 23:50:56 »
hmm.... w sumie miałem podobną sytuację w Lantrze ale J1 i okazało się, że tuleje tylnej belki są już zużyte, jak jechałem po równej nawierzchni nic nie było słychać tylko na nierównościach lub czasami przy ostrzejszym hamowaniu, po wymianie tulei problem ustąpił. Może w tym wypadku coś podobnego? Warto sprawdzić, a koszt wymiany na pewno niewielki

radeek23

  • Gość
Dziwne stukanie w z tyłu auta
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Listopad 2009, 01:25:09 »
Właśnie mi też stuka jedynie na nierównosciach, z lewej strony.Na dobrej nawierzchni jest poprawnie.

mklukasz

  • Gość
Dziwne stukanie w z tyłu auta
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Listopad 2009, 07:27:32 »
Mi też tak stuka.. mechanik powiedział że chyba mocowanie amortyzatora, ja mam jednak wątpliwości. Jak sprawdzić czy to tuleje? On mi niby sprawdzał jakąś łychą luzy czy coś takiego.

szk3

  • Gość
Dziwne stukanie w z tyłu auta
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Listopad 2009, 09:42:00 »
mi też sprawdzał jakąś łychą jeden mechanik i powiedział, że są dobre pojechałem do drugiego tylko auto podniósł i patrząc na to w jakim są stanie stwierdził, że do wymiany i okazało się słuszne.

Złośnik

  • Gość
Dziwne stukanie w z tyłu auta
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Listopad 2009, 11:35:18 »
Również długo domniemywałem co minap. pod autem. Też dźwięk dochodził z okolic bagażnika ale z konkretnej strony.
Co się okazało - wywaliłem wszystko z bagażnika i nic.
Będąc pod autem chwyciłem za łacznik drążka stabilizatora z tyłu - był na nim z 0,5mm luz ale wyczuwalny w ręce jak targałem nim. Wymiana - i po sprawie.
Wierzcie lub nie - tak waliło i stukało, że myślałem, że tuleje belki, amorki lub drążki.
Chyba ze 3 razy jeździłem na kontrolę amortyzatorów.

jokansen

  • Gość
Dziwne stukanie w z tyłu auta
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Listopad 2009, 10:15:52 »
Cytat: "Złośnik"
Również długo domniemywałem co minap. pod autem. Też dźwięk dochodził z okolic bagażnika ale z konkretnej strony.
Co się okazało - wywaliłem wszystko z bagażnika i nic.
Będąc pod autem chwyciłem za łacznik drążka stabilizatora z tyłu - był na nim z 0,5mm luz ale wyczuwalny w ręce jak targałem nim. Wymiana - i po sprawie.
Wierzcie lub nie - tak waliło i stukało, że myślałem, że tuleje belki, amorki lub drążki.
Chyba ze 3 razy jeździłem na kontrolę amortyzatorów.


Ja tak jeździłem ze 2 lata i każdy mechanik łącznie z diagnostą twierdzili że wszystko jest ok. Ostatnio podjechałem do słynącej ze skrupulatności stacji diagnostycznej i mechanik stwierdził, że uszkodzony jest lewy amortyzator i lewy łącznik stabilizatora. Przy okazji, żeby nie zakładać nowego wątku - jakie amortyzatory polecacie? Pytam o takie wykazujące dobry stosunek ceny do jakości. Pozdrawiam

mike161

  • Gość
Dziwne stukanie w z tyłu auta
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Listopad 2009, 20:50:14 »
Cytuj
Przy okazji, żeby nie zakładać nowego wątku - jakie amortyzatory polecacie? Pytam o takie wykazujące dobry stosunek ceny do jakości. Pozdrawiam
[/quote]

Może Kayaba?

jokansen

  • Gość
Dziwne stukanie w z tyłu auta
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Listopad 2009, 19:47:00 »
Chyba właśnie na nią się skuszę. Nikt raczej na te amorki nie narzeka. Pozdrawiam

Sebek1002

  • Gość
Dziwne stukanie w z tyłu auta
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Listopad 2009, 19:25:26 »
Mi też stukało, każdy mechanik i diagnosta mówił że jest wszystko ok, do czasu gdy nie pojechałem do jednego takiego fachurki. Nie byle jaki z niego fachowiec bo warsztat renomowanej firmy. Wymienił mi wszystko z tyłu łaczniki, tuleje mocowania górne, zostały tylko amortyzatory które uznał jako bardzo dobre. I dalej to samo, ten sam stuk. Wtedy usłyszałem że to przypadłośc tego samochodu i tak musi byc. Wtedy wiedziałem że po prostu sobie nie radzi. Jeździłem dalej aż do momentu gdy amortyzator nie wyrwał nowego mocowania bo miał taki luz że krzywił się na boki i w pewnym momencie się sklinował. Wymieniłem oczywiście na KAYABA i jest wszystko OK i nic nie stuka.

wodzu1983

  • Gość
Dziwne stukanie w z tyłu auta
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Listopad 2009, 23:48:48 »
tez mialem sytuacje ze mi cos stukalo z Tylu auta.

po przyjechaniu do znajomego mechanika okazalo sie ze mam urwana sprezyne prawa i laczniki do wymiany jak i z lewej tak i z prawej. po wymianie bylo OK.

mklukasz

  • Gość
Dziwne stukanie w z tyłu auta
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Listopad 2009, 17:59:36 »
Dzisiaj byłem u 2 mechanika.. diagnoza stuka amor lub górne mocowanie. Taka sama jak w ASO.

mike161

  • Gość
Dziwne stukanie w z tyłu auta
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Listopad 2009, 19:27:46 »
Na amortyzatorach się za wiele kasy nie oszczędzi. Zużyte nie dość że stukają i pukają to jeszcze przy szybszym przejeżdżaniu zakrętów mogą spowodować, że koło odrywa się od nawierzchni i kłopoty gotowe. Jak są poniżej 50 % sprawności, to raczej trzeba już wymieniać. Kayaby są wystarczające do codziennej jazdy bez sportowych szaleństw.
Jeszcze zależy od zawieszenia, bo wielowahaczowe jest z reguły nieco głośniejsze od zwykłej belki.

mklukasz

  • Gość
Dziwne stukanie w z tyłu auta
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Grudzień 2009, 22:52:00 »
Dzisiaj mi wymieniali mocowanie.. sama rdza, że nie dało się zdjąć z amorka.. ale przyczyną jest amortyzator prawdopodobnie.. przez wyrobione mocowanie zaczął walić i tak już mi zostało. Sprawność amorków wynosi 68%, więc nie tragicznie.. ale wymieniać 1 amor to chyba nie najlepszy pomysł..?

mike161

  • Gość
Dziwne stukanie w z tyłu auta
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Grudzień 2009, 16:40:26 »
No faktycznie nie bardzo. Ja u siebie też będę wymieniał oba tylne, ale nie wiem czy w grudniu. Może po Nowym Roku a może bliżej wiosny. Przy okazji resztę zawieszenia się sprawdzi. Pozdrawiam