Autor Wątek: [Lantra J2] Wymiana sprzęgła i poduszki skrzyni  (Przeczytany 3931 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

OuTchOrN

  • Gość
[Lantra J2] Wymiana sprzęgła i poduszki skrzyni
« dnia: 17 Wrzesień 2014, 18:30:25 »
Witam.
Z tego względu, że sprzęgło w moim aucie nie sprawuje się już najlepiej planuję jego wymianę. Obecnie długość mojego sprzęgła to z 3-5cm na pedale sprzęgła. Dodatkowo biegi wchodzą jakby w aucie miała kończyć się skrzyni. Mam na myśli że podczas zmiany biegów gałka tak jakby ocierała o jakiś bieg, albo wpadała w skrzynię. Słyszałem, że to często wina zużytej poduchy. U mnie nie ma żadnych zgrzytów, ani dziwnych odgłosów ze skrzyni, po prostu drążek nie jest do końca precyzyjny.
Jakie sprzęgło kupić. Interesuje mnie interCars oraz jaką poduchę.
Numery części znam, ale interesuje mnie wasza opinia.
Sprzęgło będę wymieniał sam, więc ewentualnie jak macie jakieś wskazówki, co łatwo można popsuć, ale można tego uniknąć to pisać:)

ed. literówka w tytule. tekla

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Wymiana sprzęgła i poduszki skrzyni
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Wrzesień 2014, 18:47:07 »
Cóż. Sprzęgło kupowałem dawane na pierwszy montaż firmy AISIN chyba. Było wtedy w promocyjnej ofercie chyba ok. 300zł. Sprawuje się bardzo dobrze.
Co do poduchy - bierz oryginał. Z wymianą jest pewien problem bo będziesz musiał rozłączyć przewód hydrauliczny sprzęgła ale skoro i tak wymieniasz sprzęgło i wyjmujesz skrzynię - to to i tak Cię nie ominie.

OuTchOrN

  • Gość
[Lantra J2] Wymiana sprzęgła i poduszki skrzyni
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Wrzesień 2014, 18:54:32 »
Dlatego chcę wymienić od razu poduchę. Wymienię też płyn od sprzęgła (ten od hydrauliki).
No ja mam te 30% więc za około 260zł bym je dostał (zestaw):) Ewentualnie zapytam w Autodelta

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Lantra J2] Wymiana sprzęgła i poduszki skrzyni
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Wrzesień 2014, 23:57:25 »
A czy nie jest tak jak niedawno otwierasz lodówkę, a tam Lewandowski otwierasz karton ze sprzęgłem Aisin lub Sachs do J-2, a tam PHC Valeo.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Wymiana sprzęgła i poduszki skrzyni
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Wrzesień 2014, 20:40:32 »
Hmmm. Nie wiem jak jest teraz, ja wiem, co miałem bo wytłoczone było na docisku, tarczy i łożysku AISIN

OuTchOrN

  • Gość
[Lantra J2] Wymiana sprzęgła i poduszki skrzyni
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Wrzesień 2014, 09:01:27 »
Cóż za twórcze porównanie hehe. No nic zakupie w przyszłym tygodniu to zobaczymy:)

Offline jcost

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
[Lantra J2] Wymiana sprzęgła i poduszki skrzyni
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Kwiecień 2015, 15:41:06 »
czy żeby wymienić sprzęgło trzeba wyjąć silnik, czy wystarczy tylko rozkręcić skrzynię od silnika?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169