Autor Wątek: Podświetlenie konsoli (Lantra Kombi) wymiana żarówek  (Przeczytany 6002 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hiszpan

  • Gość
Podświetlenie konsoli (Lantra Kombi) wymiana żarówek
« dnia: 31 Lipiec 2008, 10:14:49 »
Witajcie.

Jestem tu nowy, ale nie znalazłem podobnego tematu na forum, więc założyłem nowy.

Chodzi mi o samochód, którym obecnie się poruszam. Na konsoli podświetlane są tylko niektóre przyciski jak tylna wycieraczka czy jej spryskiwanie oraz światła awaryjne. Reszta (przełącznik nawiewu, A/C, regulacje temp, podgrzewanie tylnej szyby) nie są podświetlane. Czy tak powinno być, czy może jest to wina jakiś przepalonych żarówek czy bezpiecznika. Jeśli w/w przyciski i kontrolki powinny być podświetlane to czy da się to naprawić samemu czy konieczna będzie wizyta w serwisie?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

.ESP.

roofus

  • Gość
Podświetlenie konsoli (Lantra Kombi) wymiana żarówek
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lipiec 2008, 14:07:06 »
to wina przepalonych zarowek u mnie sie wszystko swieci bo wymienilem sobie na diody
teraz mam ladnie niebiesko w aucie ;)

hiszpan

  • Gość
Podświetlenie konsoli (Lantra Kombi) wymiana żarówek
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Lipiec 2008, 15:42:40 »
Cytat: "roofus"
to wina przepalonych zarowek u mnie sie wszystko swieci bo wymienilem sobie na diody
teraz mam ladnie niebiesko w aucie ;)


Pocieszyla mnie twoja wypowiedz. Teraz pytanie brzmi czy jest to na tyle oroste ze mozna to zrobic samemu i czy wymiana na diody jest tak samo latwa jak wlozenie zarowek??

roofus

  • Gość
Podświetlenie konsoli (Lantra Kombi) wymiana żarówek
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Lipiec 2008, 17:04:35 »
spokojnie mozesz zrobic to samemu
tylko nie wymieniaj zarowek w zegarach od AIR BAG na wlaczonym zaplonie bo odwiedzisz serwis aby skasowac blad poduszek powietrznych nie wiem czy to samo by bylo z ABS
Wiec jesli wymieniasz zarowke nie wlaczaj zaplonu kiedy to juz zrobisz to wtedy mozesz spokojnie sprawdzic
Ja chcialem ten proceder obejsc i kosztowalo mnie to 50 zl :)

hiszpan

  • Gość
Podświetlenie konsoli (Lantra Kombi) wymiana żarówek
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Lipiec 2008, 21:03:47 »
Oki a jeszcze jedno pytanie czy macie moze jakis manual jak dobrac sie do tych zarowek? Mialem wczesniej Duzego Fiata i tam nie bylo problemow. Tutaj boje sie czegos zmalowac?

roofus

  • Gość
Podświetlenie konsoli (Lantra Kombi) wymiana żarówek
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Lipiec 2008, 22:54:05 »
Tu masz manuala robionego na Sonacie
Bardzo ladnie opisane i prawie identycznie jak w lantrze KLIK

hiszpan

  • Gość
Podświetlenie konsoli (Lantra Kombi) wymiana żarówek
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Sierpień 2008, 20:08:09 »
Wszystko pięknie, ale mam jeszcze jedno pytanie. O ile w Lantrze lewy panel (ten od lusterek i tylnej szyby) łatwo odchodzi to z konsolą środkową trochę mam wątpliwości. Naprawdę tak jak mówi autor odejdzie sama poważana od lewej do prawej? To jest przecież jedna część do samej dźwigni zmiany biegów. Nic nie trzeba wcześniej wyjąć/odpiąć? Nie chcę nic połamać, bo w moim cudownym miasteczku nie ma części do tych samochodów. W serwisie będą chcieli drogo a nie wiem, gdzie jest szrot z takimi częściami w mojej okolicy.

P.S. We fiacie to wyjmowałem same przełączniki a tu... ale nie mam zamiaru wracać do Bandziora. Po prostu zależy mi na tym, żeby nic nie popsuć. Mam nadzieję, że zrozumiecie :lol: .

roofus

  • Gość
Podświetlenie konsoli (Lantra Kombi) wymiana żarówek
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Sierpień 2008, 21:15:56 »
ok jak pisalem tak zrobilem kilka zdjec

1 zdjecie. Odkrec biegalke tzn gorna czesc, w miejscu zoltej strzalki wsadz wkretak i wyciagnij mieszek z plastikowa obudowa. W tym miejscu jesli zaczniesz to ladnie odejdzie od pozostalych zatrzaskow



2 zdjecie. W miejscu zoltych strzalek zdemontuj te elementy (zapalniczka, popielniczka, radio oraz pokretla) nie musisz tego robic ale po zdemontopwaniu bedzie wszystko lzejsze i latwiej bedzie tym operowac.
W miejscu 1 i 2 opisanych na zielono wykrec wkrety. Teraz mozesz wyciagnac deske z zatrzaskow nie powinna mocno siedziec ale gdyby bylo inaczej pomoz sobie wkretakiem (czerwone strzalki z litera Z to te zatrzaski). Jak juz dojdziesz do tego i deska bedzie wisiala na kablach nie ciagnij bo nie jest jeszcze calkiem wolna.



3 zdjecie. Tu musisz wpasc miedzy pedaly a kierownice i odkrecic wkrety A i B, to linka od nawiewu cieplego i zimnego powietrza. To wlasnie ona trzyma deske, kiedy ja odkrecisz mozesz wyciagnac deske na odleglosc jaka pozwalaja kable.



Teraz odepnij kostki od ogrzewania tylnej szyby, swiatel przeciwmgielnych i awaryjek.
Spojrz na tylna czesc deski, wszystko jest na wkrety i mozesz je zdemontowac co bardzo ulatwi prace.

To tyle z rozbierania z reszta sobie poradzisz bo praktycznie wszystko masz na wierzchu.
Pozdrawiam

skubiak

  • Gość
Podświetlenie konsoli (Lantra Kombi) wymiana żarówek
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Październik 2008, 10:19:15 »
Witam mam pytanko czy idą tu jakieś konkretne żarówki czy wystarczą same diody ?

esp

  • Gość
Podświetlenie konsoli (Lantra Kombi) wymiana żarówek
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Luty 2009, 18:57:44 »
Witam.
Więc tak. Do podświetlenia awaryjnych, przeciwmgielnych i podgrzewania szyby idą takie bez trzonków z długimi przewodami. Ja założyłem diodowe i działa bardzo ładnie.

Jeśli chodzi o podświetlenie wskaźników temperatury i kierunków nawiewu wystarcza jedna żarówka z trzonkiem. Podświetla ona wszystko poza centralką klimy i prędkości nawiewu, gdyż idzie do nich osobna żarówka, do której nie wiem jak się dostać. Znajduje się ona obok kostki nawiewu, ale nie wiem jak ją wymienić.

Dodatkowo przyciski od AC i obiegu powietrza podświetlane są chyba osobnymi diodami, które są chyba niewymienialne.

Może roofus coś wie na ten temat.
W każdym razie dziękuję mu za super schemat. Dodałbym jeszcze, że wygodniej odkręca się śruby od linki, dobrze jest zdjąć tą zaślepkę pod kierownicą. Wtedy wszystko ładnie widać i mając magnetyczny śrubokręt nie trzeba leżeć na wycieraczce.

Pozdrawiam .ESP.

piotr

  • Gość
Podświetlenie konsoli (Lantra Kombi) wymiana żarówek
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Marzec 2009, 18:23:43 »
Witam wszystkich. ja wlasnie ma podobny problem. tylko ja nie mam podswjetlenia regulacji ograewnien i przycisku śwjatel awaryjnuch. Ale teraz tez juz bede wjedzial jak zdąć tą środkowa konsole. Pozdrawjan serdecznie :-D

[ Komentarz dodany przez: grzesik1: 2009-03-07, 23:30 ]
Nie dublujemy postów, następnym razem będzie ostrzeżenie

spicia

  • Gość
Podświetlenie konsoli (Lantra Kombi) wymiana żarówek
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Listopad 2009, 08:54:11 »
może ktoś zna jaki konkretnie model (symbol) żarówki idzie do podświetlenia regulacji nawiewu ,temperatury

dzafik

  • Gość
Podświetlenie konsoli (Lantra Kombi) wymiana żarówek
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Listopad 2009, 09:51:21 »
Mam pytanie. Czy przy ten panel po lewej strony kierownicy tzn od sterowania lusterek, centralnym i regulacji wysokości świateł macie podświetlany? U mnie tylko jest podświetlona regulacja wysokości świateł i przycisk od centralnego natomiast regulacja lusterek się nie podświetla chodzi mi o to kółko do regulacji lusterek.

Złośnik

  • Gość
Podświetlenie konsoli (Lantra Kombi) wymiana żarówek
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Listopad 2009, 10:26:37 »
Cytat: "spicia"
może ktoś zna jaki konkretnie model (symbol) żarówki idzie do podświetlenia regulacji nawiewu ,temperatury


A to nie są te same żaróweczki co w podświetleniu zegarówi reszty konsoli ?
To są albo żaróweczki R5 albo R4.
14,4V 1,2W

Ja również nie mam podświetlonej regulacji ustawienia lusterek. W tym miejscu tylko regulacja wysokości świateł.

dzafik

  • Gość
Podświetlenie konsoli (Lantra Kombi) wymiana żarówek
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Listopad 2009, 08:37:50 »
Dzięki. Tak myślałem choć to jest trochę dziwne z tym podświetleniem.