Autor Wątek: Zakup i wymiana wahacza - Accent '96  (Przeczytany 4614 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

grzechu1984

  • Gość
Zakup i wymiana wahacza - Accent '96
« dnia: 17 Listopad 2009, 22:51:18 »
Witam.
Przeszukałem forum nic nie znalazłem.
A więc do rzeczy ! Byłem na przeglądzie , wszystko ok poza małym szczegółem w zawieszeniu, prawy wahacz niestety zardzewiał a raczej zgnił tak że od dołu jest dziura może na 2 centymetry.
Musze go wymienić zanim odpadnie mi koło ;) , mam 2 pytania
1) Czy dam rade sam wymienić wahacz ?? wiele rzeczy sam naprawiam w samochodzie ale zawieszenia jeszcze nie robiłem .
2) jaki wahacz kupić ? ceny nowych od 85 zł " KAMOKA" powiedzmy do 135 i więcej, kupić nowy czy używany nieskorodowany ??
Z góry dzięki za pomoc .

horvat

  • Gość
Zakup i wymiana wahacza - Accent '96
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Listopad 2009, 22:56:13 »
Za wymiane wahacza płaciłem 80 zł .
Radze wymienić miałem identyczną sytuacje byla mała dziórka niby nic na przegladzie powiedział że ok , a gdy pojechalem w góry wachacz pękł na pół szczeście w nieszczęściu przed łaczeniem wiec na trącej oponie o karoserie zajechałem do najbliższego warsztatu ( 8 km na 1 pyk pyk z sercem na ramieniu ).
Dla tego radze nie czekać i zrobić ten wahacz odrazu cena od 120 do 250 trzeba szukać +robocizna .
Znalazlem takie cos HYUNDAI
 J90502H
 Wahacz zawieszenia koła
 Informacje Inter Cars o towarze
 indeks: J90502H
 Cena brutto: 106,85 zł
 nazwa: Wahacz zawieszenia koła, przednia oś
 opis : WAHACZ HYUNDAI ACCENT 93.07-98.06
 producent: HYUNDAI


i taki
EMFÖRDER
 31169 01
 Wahacz zawieszenia koła
 Informacje Inter Cars o towarze
 indeks: LMI31169
 Cena brutto: 428,82 zł
 nazwa: Wahacz zawieszenia koła
 opis : WAHACZ {DÓŁ,LEWO} HYUNDAI ACCENT 96.06-99.08
 producent: LEMFOERDER

Zbyszek

  • Gość
Zakup i wymiana wahacza - Accent '96
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Listopad 2009, 23:43:47 »
Proponuję pierwszą opcję (oryginał) niema co przepłacac za Lemfoerdera tymbardziej, że różnica w cenie bardzo duża.

grzechu1984

  • Gość
Zakup i wymiana wahacza - Accent '96
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Listopad 2009, 05:18:24 »
No faktycznie ten EMFÖRDER niezle drogi , za te cene to bym kupil wahacz i komplet amortyzatorów ;)
A jak z wymianą wahacza ??

IgoReCzeK

  • Gość
Zakup i wymiana wahacza - Accent '96
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Listopad 2009, 07:40:52 »
Cytat: "grzechu1984"
A jak z wymianą wahacza

Witam. Praca raczej kowalska, ale może bez palnika się obędzie. Będziesz potrzebował mocnych kluczy i czegoś ewentualnie do ich przedłużenia. Poza tym nie jest to takie straszne ;-), ale czeka Cię na koniec ustawienie zbieżności. Pozdrawiam Igor.

e-gen

  • Gość
Zakup i wymiana wahacza - Accent '96
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Listopad 2009, 11:13:46 »
Niedawno wymieniałem wahacze (sworznie pratycznie nie istniały) w Swifcie 95' i oto kilka uwag:
- solidnie podeprzeć auto np. kilkoma pieńkami
- zaopatrzeć się w mocne klucze
- rura-przedłużka
- szczotka do metalu
- przyda się trochę płynu hamulcowego do polania śrub (ew. WG40)
- wstępnie oczyścić śruby szczotką, polać płynem hamulcowym, odczekac kilka godzin i dopiero atakować kluczami
- najlepiej imprezę urządzić w ciepłym garażu bo kilka godzin MOŻE to potwrać

adams502

  • Gość
Zakup i wymiana wahacza - Accent '96
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Listopad 2009, 14:32:30 »
grzechu1984, też mam taki problem jak pisze kolega, zakupiłem wahacz kamoka za 89zł. Na razie leży i czeka na wymianę, miałem to zrobić z znajomym mechanikiem u mnie w garażu na kanale, ale skoro są takie problemy to chyba zapłacę te 60 zł za wymianę w profesjonalnym warsztacie.

grzechu1984

  • Gość
Zakup i wymiana wahacza - Accent '96
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Listopad 2009, 14:57:30 »
Dzięki za odp. faktycznie może być z tym problem , niestety w chwili obecnej mam problem typu " tylko 100 zł " i moge je wydac albo na mechanika albo na wahacz ;) więc pozostaje zrobić to samemu, adams a jak wygląda ten wahacz z kamok'i ?? solidnie ?? słyszeliście jakieś opinie o częściach tego producenta ??

Zbyszek

  • Gość
Zakup i wymiana wahacza - Accent '96
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Listopad 2009, 21:10:42 »
Cytat: "grzechu1984"
a jak wygląda ten wahacz z kamok'i ?? solidnie ?? słyszeliście jakieś opinie o częściach tego producenta ??

ja zdecydowanie wolałbym oryginał tym bardziej, że jest tylko trochę droższy ale jak nie masz funduszy to możesz zakupić i ten. Kamoka to "chińczyk" aczkolwiek nie słyszałem żeby ktoś miał problem z tymi produktami więc... decyzja należy do Ciebie.

adams502

  • Gość
Zakup i wymiana wahacza - Accent '96
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Listopad 2009, 21:53:13 »
grzechu1984, wahacz wygląda solidnie, wskazuje też na to jego waga (nie jest lekki)

horvat

  • Gość
Zakup i wymiana wahacza - Accent '96
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Listopad 2009, 22:57:08 »
Osobiście kupiłem wahacz jakiejś japońskiej firmy za 250 zł czyli posrednio a czy dobry ciężko powiedzieć auto jeździ i po pół roku wyglada jak nowy (bylem ostatnio na kanale) .
Nie mialem wyboru urwal sie gdzies na gorskiej wsi bralem co bylo ale jak bym mial wybor to bral bym hundajowski po co przeplacac (no chyba ze uzywasz auto wyczynowo) .

kml

  • Gość
Zakup i wymiana wahacza - Accent '96
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Listopad 2009, 20:34:57 »
Cytat: "grzechu1984"
więc pozostaje zrobić to samemu


A na ustawienie zbieżności masz czy będziesz czekać aż potnie opony?

grzechu1984

  • Gość
Zakup i wymiana wahacza - Accent '96
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Styczeń 2010, 16:04:07 »
Zbieżność będzie robiona zaraz po wymianie , tzn tego samego dnia :)