Autor Wątek: [Santa Fe CM] Jaki akumulator Santa Fe 2.7?  (Przeczytany 7336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mirek70

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 124
[Santa Fe CM] Jaki akumulator Santa Fe 2.7?
« dnia: 04 Wrzesień 2014, 09:33:51 »
Witam...
Zwracam się z zapytaniem jaki akumulator kupić do Hyundaia Santa Fe CM (2007) 2.7 24V V6 2WD + LPG. W instrukcji jest podany akumulator CMF 68 L ? nie wiem co oznaczają te symbole ?
Dzwoniłem do kilku sklepów gdzie sprzedają akumulatory i odpowiedzi sprzedawców były różne, stąd moje zapytanie na forum...

Dziękuję i Pozdrawiam

martinez98

  • Gość

gto.ferrari.599

  • Gość
[Santa Fe CM] Jaki akumulator Santa Fe 2.7?
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Wrzesień 2014, 23:15:28 »
Witam... Może być też 71Ah Centra standard... Bierz głównie Banner, Varta, Centra standard jest też w miarę dobra...
Pozdrawiam

Mistrz

  • Gość
[Santa Fe CM] Jaki akumulator Santa Fe 2.7?
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Wrzesień 2014, 23:44:12 »
Cytat: "gto.ferrari.599"
Bierz głównie Banner, Varta, Centra standard


Co do Bannera sie nie zgodze, ostatnio nie słyszałem o nich dobrych opinii, ale wiem też a doświadczenia że są to akumulatory na które mróz nie działa, może byc -30, a on wcale nie słabnie, tylko kręci do skutku. Jedyna wada jest taka - masz gorąco, samochod stoi na słońcu cały dzień, ale jak trzeba to odpala i jedziesz. Następnego dnia idziesz i wsiadasz do samochodu a tam jakby nie było akumulatora, bieresz miernik, a tam wskaże pare V, ale nawet żarówka nie zaświeci, po prostu zdechnięty i tyle. Sam tak miałem, gdzie po 2,5 roku akumulator siadł całkowicie, a jeszcze w zimie śmialem sie z opinii tych co mówili że to badziew, z czego było 2 przypadki podobne do mojego. Może to są po prostu akumulatory przeznaczone na syberię i tam dzialaja jak nalezy, ale na pewno nie u nas. Obecnie w jednym samochodzie mam Varte, a w drugim Centre i nie narzekam, chociaż w Fordzie Orionie poprzednia Centra wytrzymała tylko 7 lat (a oryginalny Motorcraft 15).

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
[Santa Fe CM] Jaki akumulator Santa Fe 2.7?
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Wrzesień 2014, 12:12:04 »
Ja taki pad (to jest pad celi akumulatora - książkowy przykład :) ) zanotowałem w akumulatorach Boscha (Silver Asia), Varty i Centry - wszystko w ubiegłym roku latem - oczywiście w trzech różnych samochodach, z których Santek jest najstarszy (pozostałe to Daily IV z 2008 roku i Master z 2009). Zimą nigdy żaden akumulator mi nie padł - co najwyżej potrzebowały czasem podładowania - ale to już egzemplarze starsze.

Co do akumulatorów - polecę ze swojego doświadczenia Westę (najlepiej serię Forse - co prawda do Santka w zeszłym roku nie udało mi się takiego kupić, ale ponoć zaczęli już produkować do koreańskich samochodów) lub Banera - oba o wiele lepiej od konkurencji przeżyją warunki arktyczne i oba (jak i każdy inny akumulator) mogą paść przy ekstremalnych upałach ;) Dla porównania akumulatorów podobnej pojemności "naklejkowej" wystarczy akumulatory zważyć. Oczywiście - ten cięższy ma więcej masy czynnej, czyli jest lepszy :)

Offline zkit

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
[Santa Fe CM] Jaki akumulator Santa Fe 2.7?
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Wrzesień 2014, 19:04:10 »
Ja mam oryginalny od nowości z 2003 roku i nadal działa bez problemu. Dziś pewnie takich już nie robią.

Offline Andrzej57

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
[Santa Fe CM] Jaki akumulator Santa Fe 2.7?
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Wrzesień 2014, 19:55:34 »
Cytat: "zkit"
Ja mam oryginalny od nowości z 2003 roku i nadal działa bez problemu. Dziś pewnie takich już nie robią.

W moim byłym Passacie też służył od nowości jeden aku....., ale w tym temacie chyba nie o to chodzi :lol: